Jump to content

Zanimljivi & smešni na You Tube


Preporučeni Komentari

Baš sam nedavno pogledao nekoliko sličnih videa, Žika!Samo meni to nije bio povratak u djetinjstvo nego sam to prvi put vidio u životu. Mora da moji učitelji nisu nikad vidjeli sličan način računanja.

Nisam siguran da li su moji videli, ne verujem... Ali živeo sam u komšiluku koji je bio veoma raznolik...

Na ovo me je podsetio napis u Blic-u... I ja sam, (skoro) sasvim zaboravio da to znam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6.2k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

To je dokaz da nam trebaju bolji učitelji u učiteljskim školama, samo... šta ako ni oni ne valjaju ?

 

Kvalitetan kadar u školama je najbolji ulog koji svaka država može napraviti u dugoročnom smislu. To je oblikovanje zemlje u nastajanju. Postavljanje smijera u kojem će većina građana razmišljati i djelovati. Znam da zvuči pomalo profašistički, ali to je jednostavna činjenica da budućnosti svih zemalja ovise o kadru koji tek dolazi i načinu kako će se taj kadar usmjeriti još u školi.Nije to niti moja ideja niti moj posao.I još da dodam: Ma tko je meni kriv što nisam magistar ili bar inžinjer? Sigurno ne učitelji koliko god ja dokazivao njihov utjecaj. ;) 

Nisam siguran da li su moji videli, ne verujem... Ali živeo sam u komšiluku koji je bio veoma raznolik...

Na ovo me je podsetio napis u Blic-u... I ja sam, (skoro) sasvim zaboravio da to znam...

 

Boga mi, raznolik komšiluk ako si to imao prilike vidjeti u djetinjstvu. Možda si zato i postao matematičar?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boga mi, raznolik komšiluk ako si to imao prilike vidjeti u djetinjstvu. Možda si zato i postao matematičar?

Ne verujem. Ono što je lepo jeste da se (po)često setim tih malih bisera kako ovog „japanskog“ (nije njihov, al' to nije sada važno za ovu priču), tako i mnogih indijskih (recimo http://en.wikipedia.org/wiki/Indian_mathematics, još bolje http://ed.ted.com/lessons/the-magic-of-vedic-math-gaurav-tekriwal, al' je i to uzano...) i vidim kako se oni uklapaju (kao dobro napravljena puzzle) u „veću“ sliku i kako svetlucaju na njoj... Jednostavno, bilo je tu mnogo pametnih ljudi koji su voleli da svoje znanje, bez isticanja, podele sa nama decom... Nekada se to smatralo uobičajenim i deca su volela da uče...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne verujem. Ono što je lepo jeste da se (po)često setim tih malih bisera kako ovog „japanskog“ (nije njihov, al' to nije sada važno za ovu priču), tako i mnogih indijskih (recimo http://en.wikipedia.org/wiki/Indian_mathematics, još bolje http://ed.ted.com/lessons/the-magic-of-vedic-math-gaurav-tekriwal, al' je i to uzano...) i vidim kako se oni uklapaju (kao dobro napravljena puzzle) u „veću“ sliku i kako svetlucaju na njoj... Jednostavno, bilo je tu mnogo pametnih ljudi koji su voleli da svoje znanje, bez isticanja, podele sa nama decom... Nekada se to smatralo uobičajenim i deca su volela da uče...

 

 

Ja sam mislio da je ovo indisjki način računanja "na prste". Nema veze.

Ovog što si rekao o dijeljenju znanja kao o trikovima se i sam još mogu sjećati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad si me podsetio da sam kao klinac patio da imam SAAB-a (kad odrastem) a baš juče je bila na HRT2 epizoda u čast poslednjeg SAAB-a koji je proizveden. Ovo samo spominjem jer je SAAB 900 bio prvi auto namenjen običnim ljudima sa turbo punjačem... 8 sec do 100kmh... Ne nađem na youtube ali ima video na BBC stranici (sezona 18, epizoda 5)

Danas turbopunjač ima i u Modusu kome treba osam do 100kmh, ali minuta ... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad si me podsetio da sam kao klinac patio da imam SAAB-a (kad odrastem) a baš juče je bila na HRT2 epizoda u čast poslednjeg SAAB-a koji je proizveden. Ovo samo spominjem jer je SAAB 900 bio prvi auto namenjen običnim ljudima sa turbo punjačem... 8 sec do 100kmh... Ne nađem na youtube ali ima video na BBC stranici (sezona 18, epizoda 5)

Danas turbopunjač ima i u Modusu kome treba osam do 100kmh, ali minuta ... :)

http://vesti.mojauto.rs/Aktuelne-vesti/406420/Saab-ponovo-poceo-sa-proizvodnjom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drago mi je ako će ime Saab ipak opstati. Pogotovo ako zadrži auru kojeg je stvorio u svoje zlatno doba.

Da, Saab Turbo je bio posebna zvijerka. Omogučavao je "zabavu" i za obične smrtnike u svoje vrijeme, a uz to je najzaslužniji za širenje izraza "turbo rupa" zbog čudljivog odziva na gas u nekim modelima.

Prema svjedoćenjima papučica gasa je zbog turbo rupe imala dva položaja: nula i jedan. :D

 

Nestanak Saaba bi bio kao da audiofilima nestane npr. Quad. Nikad bezuvjetni kralj, ali uvijek izbor znalaca koji hoće drugačije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lancia je imala turbo bez rupe. Napravila je i reli auto sa time koji je pobeio svuda gde se pojavljivao i kasnije je taj auto proglasen za najbolji auto svih vremena. Cak su se slozila i ona 3 kretena iz Geara

Lancia DeltaHF integrale

 

Ja sam posedovao Prismu, isto to ali porodicni auto sa gepekom. Ide ko nesreca. isto tako i trosi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Delta hf turbo integrale je legenda!

 

U svojoj prvoj godini je nakon pola sezone u grupi B bila na čelu poretka, a onda su ukinuli grupu B.

Zato je poslije godinama dominirala u onome što će danas prerasti u WRC. To je stvarna ikona auto sporta! Rađena da pobjeđuje. Kad su je napravili takvu onda su dodali svjetla, sirenu i žmigavce da može i na cestu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad se setim sta sam radio bemveima na semaforu i lica njihovih vlasnika. Kad das gas baci ti glavu na zadnje sediste. A kad odes na pumpu plakanje 16l/100km. Hebi ga. nema ljubavi bez bola.

 

 

lancia je izmislila i turbo i ovaj novi dizel pod velikim pritiskom ( JTD). Pa su onda licencu ( preko FIATa) prodali svima ostalima. I sad se pod razlicitim imenim HDI dCi CDI nude kod drugih proizvodjaca. Mali proizvodjaci kojima se ne isplati da placaju licencu koriste JTD motore ( Opel vectra, SAAB 93, i mnogi drugi)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...