Jump to content

Cika Brkin Parallel Single Ended 4P1L - opako dobro pojacalce


крокодил

Preporučeni Komentari

Ovo je trece pojacalo koje mi cika Brka pravi u zadnjih 5-6 godina. Bila je prvo jedna varijanta sa mono blokovima, onda SE sa 6P6S cevima, pa dva pojacala sa El 84 cevima koje nije pravio Brka, jedan PP sa El 84 i sve je to sviralo dobro, nesto malo bolje, nesto malo losije, ali nista savrseno. Uvek mi je nesto falilo posle nekog vremena, i na kraju sam batalio lampe ..svo vreme sam trazio odgovarajuce zvucnike, i sad imam 6 pari veoma osetjivih kutija..sa svim kutijama dobro radi, ali sa ful rejndz Filipsima 9710 - ubiva ma mestu!

Trece - srece...posto cika Brka ne voli da se hvali, ja cu postaviti nekoliko slika ovog remek dela.

Trafoe je majstorski namotao Dj. Milicic - Djole Tamura. Posto su Filipsi u fabrickim, malim kutijama, ostaje da u dogledno vreme napravim mltl kutije za njih.

A sad, cista erotika:

IMG_20240122_140736_copy_600x797.jpg

IMG_20240122_140747_copy_600x797.jpg

IMG_20231226_200743_copy_800x602.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slusao sam kod cika Brke slicno pojacalo sa Djoletovim izlaznim trafoima i 4P1L sevima, SE - radilo odlicno.

Koje su molim te ulazne cevi / drajverke ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drago mi je da si zadovoljan. Imaces i snagu i kvalitet. A rezervne lampe ima za dzab dzabe, bez sekiracije. Sto se tice 9710, radice u bilo kakvoj kutiji samo ne u onoj originalnoj. Meni su radili u 57 litara bas reflex. Ali po meni najbolje u TQWT, tad nisam imao vremena da se bakcem. Sad imam, ali nemam 9710, jbg.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesto ovako, samo ako moze bez Kolemana i ziratora  

WWW.BARTOLA.CO.UK

A very interesting Russian directly-heated pentode related to 4P1L is the 2P29L. It has a similar mu (μ=9), much higher anode resistance 2.8-3KΩ and transconductance of 3mA/V when triode-strapped. …

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koleman i zirator ne, naravno.

bar sto se mene tice.

sto se tice drajvera za 4P1L, ovako :

1. 6N6P - zvuk malo vise mesnat iliti nadrkan + lampi treba da prosvira ... taman kad ides na spavanje  :)

2. 6Z32P (ruska EF86) u triodnom spoju - zvuk odlican, ali malko fali basa, nie neresivo - jedino neko nece 2 podnozja

3. 6N23P (ruska ECC88) - zvuk odlican, ima i viska gain-a ali nista neresivo

to je moje misljenje i nije obavezno da se neko slozi sa time

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka cast za uradak, em je lepo do jaja, ideja od Ongakua ali sa lepsim materijalima. A sto se tice zvuka verujem dasvira dobro. p.s. pravim preamp sa 4p1l vec dve godine, nikako da krenem ozbiljno u realizaciju a i kako se projekat tegli tako usput menjam koncepcije....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...