Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

bio kod drugara da mu namontiram shelter 201 MM glavu na braun PS500 deck, doneo sam mu je sa dalekog puta za nesto manje novce od americkih 350 dolarosa. sta reci, ocekivano prijatno iznenadjenje, zvuk daleko iznad kostanja, moze se ziveti sa time ali ruku na srce nije koetsu a ni SPU (a ni 103R).... na neki nacin sva ta pomama oko MM glava je neka vrsta predaje od audifolije, ipak izmedju dobre MM i MC glave stoji jarak u kome plivaju krokodili. ne pisem ovo da bih raspravljao jer za mene tu nema rasprave nego kao obicnu konstataciju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Naravno da nema rasprave, ali konstatujes. 

Pojedine MM zvucnice su upravo opozitno od ovoga sto si ti konstatovao ( predaja od audiofilije ). :)

 

Moja konstatacija br. 1 - postoje odlicne ( citaj : audiofilske ) MC zvucnice isto kao i takodje odlicne ( audiofilske ) MM zvucnice.

Ne bih sada da licitiram u kojoj grupi ima onih koje su manje vredne.

Moja konstatacija br. 2 - mislim da su sve HOMC zvucnice napravljene kompromisno i uvek su meni licno bile zvucno inferiornije u odnosu na istovetni LOMC komad.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam po stažu jako mlad i neiskusan u ovom športu, uglavnom sam više na strani zabave nego analitike, za sad sam to uglavnom kod vlasnika MC glava čuo, nisam gadljiv ni ako mi to neko ponudi ni u opciji MM/MI, samo čekam da se taj princ na MM konju pojavi ako nije samo iz bajke(r).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Kao sto kaze ona : " Nikad' ne reci nikad' ".

Moja prva ozbiljnija zvucnica je bila MM. AKG P8 Super Nova sa VdH iglom. 

Nakon toga, sve moje zvucnice su bile MC ( tu i ubrajam katastrofalno lose Ortofon X1, te X3, HOMC zvucnice ).

Mogu slobodno reci da sam i ja bio do nedavno "hard core" MC fan, medjutim, nekoliko preslusavanja MM zvucnica kod drugara i na njihovim sistemima me je razuverilo i dalo mi "signal" da ih ne treba tako lako otpisivati i misliti o njima kao inferiornim resenjima.

Te MM zvucnice su za njihove vlasnike i zaista "princevi na belom konju". :)

Ako cemo taksativno radi se o sledecim MM zvucnicama : Nagaoka MP-500, Ortofon 540/II, te naposve Grace F-9 koja je licno meni favorit.

E sad', ko kako 'oce i sta 'oce, stvar je izbora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Moja konstatacija br. 2 - mislim da su sve HOMC zvucnice napravljene kompromisno i uvek su meni licno bile zvucno inferiornije u odnosu na istovetni LOMC komad.

Ja sam se ušuškao u HOMC svetu, imam near-LOMC zvuk ali bez MC preampa i svih glavobolja koje idu sa tim... Nije loša ideja probati. Uz HOMC ostane nešto parica u kasici za ploče, što je dobro, zar ne ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Miloš 1210 said:

Ja sam se ušuškao u HOMC svetu, imam near-LOMC zvuk ali bez MC preampa i svih glavobolja koje idu sa tim... Nije loša ideja probati. Uz HOMC ostane nešto parica u kasici za ploče, što je dobro, zar ne ;) 

Pogledaj moj prethodni post i videces zbog koje dve HOMC zvucnice sam definitivno "izasao iz te price".

Verujem ti da ti imas daleko bolje i pozitivno iskustvo. Ja se ipak ne bih vracao na HOMC varijantu.

MM zvucnica sigurno DA ( uostalom vec je i kupljena od uvazenog clana foruma :) ), ali HOMC skoro pa sigurno NE.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Doktor said:

Verujem ti da ti imas daleko bolje i pozitivno iskustvo

Jujuju imao si bad trip sa Ortofon HOMC... još uvek čekam da čujem Ortofonku koja mi se dopada*... razumem tvoju traumu ;) 

(osim Konkorda za svadbe i sahrane,  to je skroz druga priča, i to ne Nightclub već duplo jeftinija S)

Disclaimer: your mileage may vary, sto ljudi sto ćudi, itd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Miloš 1210 said:

Jujuju imao si bad trip sa Ortofon HOMC... još uvek čekam da čujem Ortofonku koji mi se dopada*... razumem tvoju traumu ;) 

. . .

Da se razumemo. Ortofon X1, te X3 HOMC zvucnice su bile posle AKG P8, te otud i razocaranje.

Ja zaista ne znam sta si slusao od Ortofona pa ti se nije dopalo ? Mogao bi malo da pojasnis po modelima koje si slusao, jer je zaista skoro pa neverovatno da ti se ni jedan model Ortofon nije dopao obzirom na ljihov broj.

Sa druge strane jedno je Ortofon MM linija, a drugo MC ( zanemari te propale X1,X3, kao i X5 ).

Recimo, iz Ortofon MC linije imas zvucnice koje zvuce sasvim drugacije jedna od druge, maltene kao da su od drugog prozivodjaca.

Ovo vezano za traumu shvaticu kao salu. :)

Brzo su se vratile i X1 i X3 u tadasnju "Jugolaboratoriju" . Da ne lamentiram opet. Behu to neka vremena kada je ovo bila ozbiljna drzava.

I tada kada sam vratio X3 uzeo sam Ortofon MC 10 Super i krenuo putem kojim i dalje hodam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Umesto da nabrajam glave koje mi se ne dopadaju i tako navučem odijum ponosnih vlasnika, radije bih ti preporučio da ne propustiš priliku da probaš npr Benz Silver ili Sumiko Blue Point 2. Meni Benz nije imao dobar treking, nije mi se ukačio sa 1210 ručkom, ali zvuk je bio fantazija, onaj koji volim - topao, mekan, vintage, Jim Beam. A Sumiko glava bi ti sigurno promenila mišljenje :)

Disclaimer: preamp i ručka su važan deo jednačine, nikada ne možeš da zamočiš noge u istu vodu itd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...