Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Nešto eksperimentiram oko snimanja sa gramofona. Za probu napravio sam jedan snimak 24bit/96kHz pa ako nekoga zanima kako to izgleda kod mene, možete skinuti na sklijedećem linku. Ima mogućnost deset downloada.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Oprema je slijedeća:

Nottingham Analogue Spacedeck / Spacearm

Zvučnica Benz Mico ACE

DIY Xono pretpojačalo

6 metara običnog kabela na balansiranoj vezi

DIY konverter Balansirano/nebalansirano sa opampovima

Obični Bandridge kabel nebalansirano

Kompjuter sa Asus Xonar DS karticom

 

Sve je original snimljeno, bez ikakve naknadne obrade.

 Ploča je tako tako kvalitete, igla na zvučnici je dosta stara, ali sve skupa nije loše ispalo bez obzira i na budget zvučnu karticu.

Izmenjeno od Zen Mod
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dropbox je ok ali daju samo 2GB prostora...

Mega daje 50GB, ima finu aplikaciju za sinhronizaciju odabranih foldera ... meni služi za backup svega i svačega već 3-4 godine i radi savršeno. Naravno sve što je postavljeno na ovom "oblaku" može da se deli kao i kod dropboxa...

:my2cents:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jes

samo sto sam ja krenuo sa DB poodavno , pa sad imam 16G5

 

imao sam i megu od pocetka , ali su onda nesto menjali pa optrtgevezn fajlovi sto sam imao na tom nalogu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, migrirali na Novi Zeland jer su ih nešto poćerali sa lokacije na kojoj su bili zbog kršenja autorskih prava... ne sećam se da li sam imao nešto na staroj lokaciji ali posle toga funkcionišu stabilno.

Ništa nije sigurno - HDD i CD/DVD mediji krepavaju po Marfijevom zakonu, pravim bekapove svuda gde se na oblacima nudi besplatan prostor... nešto od svega toga mora da preživi ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadam se da je sada OK. Novi je link i prepisan je tekst iz prijašnjeg posta da bude sve na jednom mjestu :)

 

Nešto eksperimentiram oko snimanja sa gramofona. Za probu napravio sam jedan snimak 24bit/96kHz pa ako nekoga zanima kako to izgleda kod mene, možete skinuti na sklijedećem linku.

LINK:

https://www.dropbox.com/s/y24si6nj2vk4ntu/rip.zip?dl=0

File je zipani flac.

 

Oprema je slijedeća:

Nottingham Analogue Spacedeck / Spacearm

Zvučnica Benz Mico ACE

DIY Xono pretpojačalo

6 metara običnog kabela na balansiranoj vezi

DIY konverter Balansirano/nebalansirano sa opampovima

Obični Bandridge kabel nebalansirano

Kompjuter sa Asus Xonar DS karticom

 

Sve je original snimljeno, bez ikakve naknadne obrade.

 Ploča je tako tako kvalitete, igla na zvučnici je dosta stara, ali sve skupa nije loše ispalo bez obzira i na budget zvučnu karticu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW ovo gore je neka vrsta tehničke probe pa ako je kvalitetom prihvatljivo  imam doma na pločama glazbe koja je nenabavljiva, davno snimljena, neke u komunističkim zemljama (valjda nitko ne traži tantijeme za autorska prava :) ) pa mogu povremeno nešto zakačiti.

Neke od tih snimaka držim za ljuti HI-END.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bem ti zivot, opet me jebe pojacalo. jutros ustanem, pridjem, pustim grejanje, pustim visoki napon - imam sta da vidim, kazaljka za struju otisla na 200mA a ne bi trebalo da je vise od 150mA. ugasim HT, ugasim grejanje, kazaljka stoji. iskljucim iz struje, kazaljka stoji. ne znam da li se slogirala ali tako je kako je. sad sam pocupao kablove koji spajaju napajanje sa aktivnim delom, otkud znam da li nesto uopste moze da ode na laNpe. probao sta ce da kaze napon i naravno ode na 600-700V tako umesto na 420, sad mozda je i zbog toga sto nema opterecenje sa jedne strane. 

poslednji put kad je bilo nesto ovako izdrkano, bila otisla jedna 300b i onda se napravilo neko kolo u svemu tome. e moj tomase majere.... mislim da treba prvo da premerim negde lanpe da vidim da nije neka zveknula...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...