Jump to content

Babelfish M25 by Zbora


Zbora

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Bas popricah sa Zenom, upravo, idemo na full mos , dakle osnovni M25, obzirom na moje zvucnike to je najsigurnija varijanta za start. Kad to proradi prilicno je konforno dodati mali pcb i jos par elemenata a imam sve.

 

Startujemo sa osnovnom verzijom dakle maximalna snaga.

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gledaj malo semu, da se slegne sve sto treba da se slegne

"mali pcb" je precision CCS -  deo biasing mehanizma i to je neizostavna komponenta bilo koju iteraciju ampa da pravis

razlika izmedju Full MOS i SET je bukvalno "samo" oko gate N Channel mosfeta 

 

 

 

LM334 CCS schm.png

Babelfish M25 full MOS schematic.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Max sto mogu da ga produzim sa zamenom elkosa u tim dimenzijama je nesto malo manje od 2sekunde oko 1800 1900ms 

 

Osim ako neko nema neku kreativnu ideju sta jos da probam probao sam da mrdam ulazni kond na manje to radi al pada napon na spulni na granicu

 

Screenshot2024-02-29210337.thumb.png.cca55b1df591ffc10709d44ada79c187.png

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Probao sam da dupliram, jos 2x 470uF odozdo za probu, tako sam i dosao do tih 2sec.

 

Ima u Vremeplovu samwa 1000uF/50v 105c u toj dimenziji. Umesto sadasnih philipsa 470uF/63v ... jedino to.

 

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mjok

R1,R2,R3 takodje igraju igru

mozes da ih povecavas sve dok rele dobije potreban napon za stalni rad i dok ga ne usporis preterano proces uklapanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta šema nije fleksibilna, vezana je za potreban radni napon i određen otpor špulne relea u tom naponskom delitelju. Impedansa 330nF je oko 100koma na 50Hz promeni rele i možda neće raditi sa tim kondenzatorom ili će se dobiti preveliki napon.

Ja koristim skuplju varijantu, poseban trafo malecki i tajmer koji se može podesiti. I tek kad odradi svoje tajmer za current limiter, kreće tajmer sklopa za DC zaštitu zvučnika. Tako mi je rešena i zadrška za lampe, prvo grejači pa visoki napon pa mute sklop na izlazu, kaskada.

Da bi napon ostao oko 24VDC, ako je sad toliko,  ne diraj ništa samo dodavaj elektrolite sa strane na posebnu pločicu dok ne dobiješ potrebno vreme zadrške. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ce da pojednostavis muku - ako ne pucka pri uklucenju nista, ostavi kako jeste

ako ima ikakvih problema, stavi samo CL60 na moj NTC board i uzivaj

ako je dobro za FW i PL, dobro je i nama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...