Jump to content

Novi laptop računar...


Quattor

Preporučeni Komentari

I eto, kao što naslov kaže, kupio bih ćeri laptop jer su planovi studije arhitekture i trebalo bi svašta nešto rešavati u narednih nekoliko meseci...

Dakle, mora laptop, zbog mobilnosti i koje-čega. Svakako bi se kačio po potrebi na monitor i tastaturu za desktop rad.
Ništa igre, samo Office i neki od CAD programa (kao što rekoh - arhitektura), dakle 2D i 3D projektovanje.
Mrežna kartica jako, jako poželjna. Dobra baterija takođe. Valjalo bi da poživi do kraja studija (recimo 5 god.).

Budžet... Recimo 2k € ili blizu te cifre.

HP Omen...
Lenovo Legion 5 / 5 Pro...
...
...

Hvala unapred na dobrim savetima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, definitivno će morati posebna grafička. Takve sam i gledao. Ja bih rekao i minimum 16 GB RAM-a. Mac-a bih izbegao zbog software-a, ne znam ni ja. Kad zaradi od arhitekture, neka kupi sebi mac-a ili šta god hoće... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mora da ima 32GB RAM, a garafika ne mora posebna dok studira. Ako baš hoće sa radi rendering onda mora...

Na poslu sam radio u Inventoru i ACADu nan PCu koji je imao integrisanu grafiku, kolega je koristio Autodek Fusion 360 isto na PCu sa integrisanom grafikom i pravio je kodove za CNC bez problema. 

Ako baš hoće da radi nendering onda je neophodna posebna grafika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Nema potrebe za i7

 

Evo na čemu radim CAD

CPU AMD Ryzen 7 3700X 8-Core Processor 3.59 GHz
MB Gigabyte Aorus B450
RAM 2x16GB Hyperx 3200MHz
GPU GF9500GT 1GB  128B
HDD Samsung M.2 970 Elite Plus 250GB (Sistem) + Biostar S100 480GB + Kongston SA400S37480GB
PSU Asus ROG STRIX Gold 750W
OS WIN 10 64bit
Izmenjeno od Beli_Ninja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ne volim lap topove i nikada mi nije bio neophodan čak ni dok sam bio student kada sam se seljakao od stana do stana.

Na onu gore konfiguraciju jedino grafička ne ide, ali nije se imalo za bolju jer su do skora bile precenjene.

Ne radim rendering pa mi je i ova grafička super.

Ako bih birao nekada lap top jedini Dell i Toshiba dolaze u obzir.

P.S.

Lap top sa 17" ekranom nije baš tako lagan a i glomazan je. Moja supruga ima takav lap top i reeeetko ga je nosila bilo gde jer nije baš praktično. Ali definitivno ta veličina ekrana je taman za lap top za CAD

Izmenjeno od Beli_Ninja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, Beli_Ninja reče

Nema potrebe za i7

Meni sve jedno da li je i7 ili AMD Ryzen. 

 

pre 8 minuta, Beli_Ninja reče

Ne volim lap topove i nikada mi nije bio neophodan

Ne volim ni ja. Ali ako mora za neki terenski rad onda mora.

Ovako nema potrebe. Desktop je majka. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam zagovornik desktopa, naravno, ali računam da u studentskoj fazi, i svim čudima koje to nosi sa sobom, dobar laptop predstavlja nešto razumnije rešenje. Svakako, kod kuće može da nakači mašinu na monitor, tastaturu normalne večičine i miša. Nadam se da će tako moći lakše da se odluči i da poseti stare roditelje ;) ponekad, jer onda eto, može da radi bilo gde... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odmah da se ogradim. Ne predlažem PC već sam izneo svoje stavove a svako neka kupuje šta mu odgovara. Konfiguraciju koju sam prikazao je bila sa ciljem sticanja osećaja šta je dovoljno za 2D/3D CAD. Studije su skupe i svako "oštećenje" budžeta je zajebano. Studentkinja će da nauči da crta i na skromnijoj mašini i zaradiće novac za skuplju. 

Nadam se da sam pomogao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem je što smo osakaćeni ovde nepravednim nametom na IT opremu.  Svugde se ukida porez na istu kako bi se stimuslila ta grana a ovde se diže. 

Pa tako imamo da je isti Laptop 100% skuplji ovde... Kao da je luksuzna roba u pitanju.

Samo je to (dovoljan) razlog za protest - ništa drugo da nije. :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...