Jump to content

Bluetooth 5.0 receiver sa AD1865


NIXIE

Preporučeni Komentari

Sa ovom antenom fata signal po celom stanu. I drži vezu. 

Umesto bluetooth modula mogu da ubacim bez velikih izmena (kabić za I2S i napajanje) recimo AK4112 modul i da imam regularan dak sa Spdif i Toslink ulazima. Bluetooth se poveže na I2S ulaz.

Ovaj bluetooth modul se programira da ima Spdif ili I2S modul. Samo naglasiš koji ti treba pri kupovini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Brijac reče

Topic 😊 Mozda da se projektuje pcb, da se smanji u fulu, i da se skutija sa opcijom baterijskog napajanja, u fulu prenosno :)

Ma to ima da se kupi gotovo. Ovo što sam napravio je čista zajebancija. Još samo da mu dodam jednu lampu na izlaz da bude cirkus sve zajedno. :bad_boys_20:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima jednu nebulozu ovaj bluetooth. Kas svira muzika, sve je ok. Kad prestane, ili se otkači mobilni, posle 10-tak sekundi na levom kanalu na izlazu AD1865 pojavi se 175mV DC offseta. Čim se poveže telefon to nestane, pa ako nema muzike posle 10s opet.

Taj neki njegov mode proizvodi tihi "tup" u zvučnicima. Šta sad mogu da uradim? Da stavim izlazne kondenzatore, čuće se verovatno i dalje.

Sa JLS i AK toga nema. DC offset internih OPA u DIP24 AD dakovima je 3-8mV kako koji primerak, a na onim SMD verzijama je malo veći, ide do 15mV. Malo skoči pri gašenju i to se čuje ali jedva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moraću izgleda. Baš se neobično ponaša bez signala, ali šta je tu je. Valjda neće ubiti AD. :grino:

Sledeća faza je da nagovorim sestru i zeta da uzmi neki mikro PC pa da napravim pravu stvar. Međutim sumnjam da će do toga doći, ipak oni nisu toliko zaluđeni za audio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 časa, NIXIE reče

Sledeća faza je da nagovorim sestru i zeta da uzmi neki mikro PC pa da napravim pravu stvar.

Ama treba tebe nagovoriti da uzmes neki krsten PC a da nije mikro. Nemoj da me zajebavas da nemas mesta. :pardon:

 

Ima vilica da ti padne kad cujes razliku u PC na svom istom DAC.  Biraj kojigod oces USB kabl ili nacin povezivanja :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jok bre, neće u kantu. Mnogo bolje zvuči od SMSL B1, to je i bio cilj, da ostane bluetooth a da bude bolje i lepše i veće. :D

Ipak je ostatak sistema znatno bolji od izvora. A ovo povremeno pucketanje, već se navikavam, ko ploče da slušam. :crkavanje:

Sledeća iteracija je pravi dak, možda onaj Miro AD1865 sa JLS koji će mi ostati viška.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brale Nixi, jeli to "puca" kada prebacuje različite formate pesama?

Imao sam neki kineski BT risiver, mnogo sam ga bacio. Znači to pukne PUC u zvučniku, izuzetno neprijatno, svaki put kada se promeni kodek, ili sample rate. Npr. svira 320kbs mp3, pa kada se promeni na 256 ide PUC, ili ako promenim na FLAC, itsl.

Zbog toga sam odustao od BT uopšteno, a mnogo bi mi odgovarala takva konekcija za lapotopalo prijenosno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tokom sviranja muzike, pri promeni numera je miran. Verovatno Youtube ne menja sample rate. Puc je samo kad prestane stream, ka se konektuje i diskonektuje. To je verovatno loš software, sad bi trebalo probati neki drugi modul, možda toga nema ili je još gore. Kad se kupuje moraš da kažeš oćeš I2S ili SPDIF izlaz, da China girl učita odgovarajući firmware. U principu ne smeta previše nego nisam očekivao. Kad bi neko uradio to kako treba, verovatno ne bi bilo tih puc puc. Recimo SMS LB1 nema te kerefeke, slušao sam ga preko analognih izlaza, kačio sam ga preko SPDIF na DDDAC, i super svira tako za BT4.2.

Ovaj BT5.0 modul sa AD1865 ima mnogo lepši i punji zvuk u odnosu na SMSL B1 koji je tanak malo i fali mu dinamike. Taj modul ima mnogo raznih mogućnosti, ima recimo audio izlaze balansirane. Mogu i to da probam nego već znam da je to skromno u odnosu na AD1865. Možda i probam balanirani izlaz preko trafoa, izbacim Pavouk ubacim trafoe. :D

62904-01.jpg

62904-03.jpg

SJR-BTM870-B_SPEC.pdf

 

s-l500.jpg

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...