Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

5 hours ago, Srecko said:

Može čovek i da ih voli i da ih ne voli ali Apple je stvarno firma.

Po cemu? Po tome sto namerno sakate telefone kroz update, da bi ljudi kupovali nove? Ili to sto su pokrali dizajn za procesor univerzitetu, kojima su isplatili sicu u odsteti. I jos sijaset klosarskih poteza... 

Gamad. No, za odredjene poslove su njihove masine dobre i jbg, mora se davati novac toj masini. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Brijac said:

Po cemu?

Po tome što u Apple Eco sistemu sve radi i što kada uzmete u ruke bilo koji od njihovih uređaja, ako ste objektivni, shvatite da su to JEDINI BAŠ PREMIJUM UREĐAJI kada je u pitanju izrada.

Ja volim Android upravo zbog njegovih mogućnosti (ponekad ih je teško odvojiti od mana), ali rekao bih da pod Androidom objektivno ne postoji ni jedan Eco sistem zaokružen do nivoa Apple-ovog (uključujući i GOOGLE-ov i Samsungov koje sam probao) a funkcionalan i za duduke (izvinjavam se za termin, nisam našao bolji).

Da bi Vam i takav Eco sistem profunkcionisao, pod Androidom, treba da ste barem familijarni sa IT tehnologijama i da i pored toga rodite mečku (ponekad) a kada je Apple u pitanju rekoh treba Vam jedino znanje Engleskog.

Ako na sve to dodate da danas ne mozete da pročitate 50 članaka a da jedan od njih nije LISTA APLIKACIJA SA PLAY STORE kod kojih je nepobitno utvrđen malver, NEOPISIVA SRAMOTA ZA GOOGLE, a koje su “skinute” u 100-tinama hiljada puta.

Da je Apple, moja omražena kompanija (naj omraženija posle Zakerbergovih, između ostalog i zato što ne posedujem ni jednu jedinu Apple akciju nažalost:D), ne mogu da poreknem ali kvalitet njihovih uređaja je neporeciv u odnosu na uređaje bilo koje druge kompanije.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I po tome su FIRMA?

Imamo malo drugaciji pogled na to. Meni su to gamad, ne FIRMA. 

To sto imaju uredjaje, za koje su patente opasno pokrali, to je isto diskutabilno. Isto tako diskutabilan ekosistem. Sljakenzi to sve, supishka, ali za bilo sta van svog ekosistema su nula. Bes ti to kad ne mogu plavim zubom da prebacim kontakt, ili preko istog u dobroj vecini automobila povezem sa zvucnim sistemom, kad ne mogu da ga umrezim sa bilo cim van apple uredjaja za bilo koji brzi transfer. Kada imaju notorno los fajl sistem itd. 

Ali da, lepo radi za adobe programe 😁 I na m uredjajima traje baterija topic. Dok i to ne skenjaju update-om. 

PS. Evo kod mene kuci dva apple notebook-a. A i evo note 10+, s22 ultra. Nidje ne vidim razliku u tom famoznom kvalitetu izmedju mobilnih uredjaja premium klase. Msm Srbija je ovo, ovde je iphone "prestiz", iz kojeg god razloga..

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sto imaju uredjaje, za koje su patente opasno pokrali, to je isto diskutabilno.

1. Ne sećam se da je protiv njih iko skoro dobio presudu da su nešto ukrali. Ako ih ni Oracle nije dobio na sudu još uvek (tuži ih kao i Google zbog Jave nešto) znači da su baš firma kada im je advokatski deo tako dobar. 

Isto tako diskutabilan ekosistem. Sljakenzi to sve, supishka, ali za bilo sta van svog ekosistema su nula. Bes ti to kad ne mogu plavim zubom da prebacim kontakt, ili preko istog u dobroj vecini automobila povezem sa zvucnim sistemom, kad ne mogu da ga umrezim sa bilo cim van apple uredjaja za bilo koji brzi transfer. Kada imaju notorno los fajl sistem itd. 
2. Ovo ste ih pohvalili da im je Eco sistem fenomenalan a bezbednost vrhunska jer i Vi istaknute da se sa strane (van protokola) niti može u Eco sistem niti može van njega.

Da li treba da ističem da je to upravo ta njihova bezbednost i privatnost koja im i donosi korisnike.

7 hours ago, Brijac said:

Ali da, lepo radi za adobe programe 😁 I na m uredjajima traje baterija topic. Dok i to ne skenjaju update-om. 
3. Sami ste ih pohvalili.

PS. Evo kod mene kuci dva apple notebook-a. A i evo note 10+, s22 ultra. Nidje ne vidim razliku u tom famoznom kvalitetu izmedju mobilnih uredjaja premium klase. Msm Srbija je ovo, ovde je iphone "prestiz", iz kojeg god razloga..

4. I sam volim svoj “Samsung Galaxy S22 Plus”. Sve Samsung apps sam deinstalira (koje sam mogao) a ostale stavio u sleep mode (bloatware). To sam uradio jer sam shvatio (moje mišljenje i ne morate se saglasiti) da sve ono sto Android Eco sistem može da ponudi Google Eco sistem to bolje radi od drugih za klasu (široka priča mrzi me da argumentujem, bar mesec dana sam to testirao). Naravno da je Samsung sve optimalno podesio za svoje telefone počev od size defaulth fonta te ne moram ni da pominjem kakva je razlika u size fontovima fontova google u google apps, što je kod Apple dalekooooo bolje.

Da ne pominjem da ni instalacija “Google Sans Text” fonta ne pomaže preterano i takve stvari bi mogao fa navodim ceo dan.

Za pro korišćenje uređaja Eco sistem je od suštinskog značaja a Androi Eco sistemi sa Win u sebi, da li uopšte treba da komentarišem od čega sve pate.

5. Na kraju da kažem, ne nosim telefon u futroli (kupim ga zato sto mi se sviđa na izgled-veoma važna karakteristika u uźivanju korišćenja bilo kog uređaja a sa futrolom su ružni do zla boga).

Elem, prvi dan kuipim SG 22+ i on mi sklizne sa krila (dok sam sedeo u fotelji) Ii udari Al ivicom U Al ivicu IKEA stoćića as 20 cm udaljenosti. Ostalo je sitno udubljenje na tom famoznom Al okviru )od Al za vazduhoplove) iako se farba nije ni ogtebala. iPhone ima čelični brunoran okvir. Sinu iPhone tel. na nedeljnom nivou pada na pod (razne povrśine) I nema miss ogrebotinu a utidak drzanja I ruci iPhone I Samsungs nije ni za komentar. 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apple je tužio Samsung zbog istog izgleda i dobio ih. A i obrnuto Samsung Apple.  Čak zbog dugmeta na istom mestu. :D

Šta je sve pokrao Samsung i od koga je duga priča. Ali se sude sa Apple godinama i 

isplatili su im 539 miliona $ u kešu.Dokazani lopovi i jedni i drugi . Ko je sve pokrao patente od Samsunga je takođe druga priča....

Na kraju geldajući sudske procese i obostrana poravnjanja, dođeš do zaključka da Apple ne pravi ništa.

Foxconn okuplja gotovo sve što Apple pravi (vjerujem da je Mac Pro jedini izuzetak). Većina delova se takođe nabavlja iz Kine.

OLED ekrane pravi Samsung. Čak i za Apple monitore….Mnogo njihovih ne-OLED ekrana pravi LG. Većina RAM-a je Samsung. Dobar deo njihovog skladištenja čini Toshiba. Lista se nastavlja.

Otprilike jedino što Apple proizvodi je softver. Hardver je dizajnirao Apple, ali ga ne proizvodi Apple.

I onda kad Samsung nešto isto ili bolje izbaci dolazi do sukoba interesa šta je čiji patent.

Jedni isti delovi cirkulišu kroz sve uređaje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema tu bezbednosti vanserijske, i linux je unix. A ako mislis da ne moze telefon da im se otkljuca, poseti bilo koji servis mobilnih telefona koji nije bas cumez od 2m².

Sve im je u ekosistemu jer su pohlepna gamad, pa moras sve zivo njihovo da kupis da bi funkcionisao kako treba. 

I te kako kradu. Poznatiji termin u silikonskoj dolini za to je "brain raping". Klosarska stoka koja manipulise americkim patentnim sistemom. EVO ti jedan primer opasno velike kradje koju su izveli, koja im je donela milijarde, i naravno ne plate ni blizu te cifre u odsteti. Imas gomile videa, vesti, reddit tema o njihovoj kradji patenata i manipulacijom IP i patent sistema. 

"Znaci da su bas firma kad im je advokatski deo tako dobar". Sta? 🤣 Pa bas ti to govori da su gamad. Dobra firma je firma koja radnicima isplacuje u celom iznosu plate, daje dobro zdravstvo, ne eksploatise prekovremenim radom, i ako ga ima dobro ga plate, da 13 platu, nagradjuje dobar rad i tako... Ali kazem, imamo drugaciju percepciju sta je BAS FIRMA. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 48 minuta, Mikorist reče

vjerujem da je Mac Pro jedini izuzetak

Čak i Mac  Pro ima identične delove kao i drugi PC.

Iste matične Gigabyte/Asus su i njima - jedino što je Apple PCB crne boje a za PC je zelene :risitas:

Dokaz za to je Hakintoš. Sa pojavom M1 i M2 druga je priča. Ali će početi i njih da prave - pitanje je samo vremena.

Možda se neće istoi zvati ali će da radi MacOS na njima....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Recimo

WWW.KHADAS.COM

Edge2 ARM PC includes Edge2 Maker Kit and Edge2's Active Cooling Kit. Key Features: High-performance Rockchip RK3588S SoC 2.25GHz Quad Core ARM Cortex-A76 and 1.8GHz Quad Core Cortex-A55 Integrated ARM Mali-G610 MP4 Quad Core GPU up to 1GHz Built-in 6 TOPS Performance NPU PCI-e AP6275P 2T2R Wi-Fi 6 Module Up to 8K@60fps decoding and up to 8K@30fps encoding Maker Friendly: Built-in...

 

:risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikako nemojte Vaše (i moje) poglede na svet ekstrapolirati na druge pogotovo ne na USA.

USA je takva zato što oni-najveći broj ljudi žele da je takva. Inače i USA ima države u kojima su socijalna izdvajanja za zdravstvo i ….. kao u Evropi POPUT MINESOTE npr. ali ostali to ne žele već žele ceo iznos zarade pa da oni uplaćuju što žele pa kad ne uplaćuju zdravstveno npr. a razbole se to je katastrofa naravno.

I, svi beže iz socijalno obezbeđene Minesote u Kaliforniju npr. gde je najliberalniji mogući kapitalizam na delu.

Tako je kako je, njihov izbor.

Nemojte da mislite da i kod nas svi misle da je ovo što imamo u redu.

Npr. Ja sam zaradio u svom radnom veku oko 500k eura ukupno (uplaćeno u fondove pa i penzioni) sto mi je obezbedilo  penziju koju imam.
2003. sam prodao patent USA za cifru sličnu mojoj ukupnoj zaradi od koje mi je ostalo oko 55% čisto na računu posle plaćanja svih poreza i dažbina pa i za penziono i zdravstveno. Dakle jednokratno sam uplatio (kroz plaćen potez) fondovima oko 40% ukupne svoje uplate u fondove po osnovu svog rada tokom karijere.

Znate koliko mi je veća penzija od tog jednokratnog priliva, ispod 2%; jer se penzije obračunavaju revalorizacionim koeficijentima koji su u trenutku kada sam odlazio u penziju bili max 5 po godini a ja sam uvek sa platom iz radnog odnosa bio na nivou oko 4.

Mislite da je to u redu.

Mislite da za mene nije bilo bolje da oko 150k datih za penziono i zdravstveno stavim u banku jer nikada nisam bio u bolnici (hvala bogu) a probleme koje imam sa aritmijom i sada rešavan privatno za svoj novac.

Da me ne shvatite pogrešno NE KUKAM. Ne smeta mi takav sistem: penzioni, socijalni generalno i da ga nemamo politički bih uvek dao glas partiji koja ga ima u programu.

Takav sam, tako sam vaspitan (da nisam takav otac bi mi se u grobu okrenuo) i obavezna socijalna izdvajanja su MOJ IZBOR ŽIVOTNI.

Naravno da mnogi i u Srbiji ne misle tako a u USA veomaaaaa mali broj njih.

Apple je USA firma posluje po NJIHOVIM ZAKONIMA i to što se nama ne sviđaju njihovi propisi i zakoni ne treba ekstrapolirati na firme i ljude.

Što se tiče proizvodnje, sve se proizvodi u Aziji, tačno je. Zato i Apple koristi kao što rekoste toliko komponenata iz Azije ali to je zato što su USAVdiversifikovali proizvodnju koja nije od nacionalnog interesa u Aziju.

Nekada je u toj proizvodnji radilo 55 miliona Amera a pre pandemije 12.

Zbog poskupljenja transporta tokom pandemije ponovo su počeli da vraćaju proizvodnju u USA i sada u njoj radi oko 22 miliona Amera a priča se da će zbog rata u Ukrajini vratiti svu proizvodnju u USA.

NARAVNO DA JE ZA TO POTREBNO VREME.

Šta mislite čiji je Samsung. Pa Samsung je (A.D) kao i Foxcon ili …. sve u Aziji sem firmi u Kini (Kinezi su im te početne joint venture firme preoteli ….) i zašto Aneri smatraju Tajvan i Koreju južnu crvenim linijama za USA; a dizajni čipova i svega su njihovi.

Naravno da je Azija mnogo naučila iz tog odnosa i da Huawei proizvodi su sjajni tel. npr. ali kao što se vidi ni to se ne kupuje onako kako smo mislili-naprotiv.

Ja sam imao Huawei 40 Pro a sad mi ne pada na pamet da kupim bilo koji njihov telefon jer su izvan OFICIJELNOG SISTEMA (kao Eco sistem).

I poslednje iskustvo sa Samsung Galaxy S22+ nažalost (PO MENI) pokazuje mi da je se malo toga promenilo.

Probao sam čisti Samsung One UI 5.1 mesec dana i dok nisam prešao na Google app jer to za MENE nije bilo to (btw. Google Pixel 7 Pro sam probao i taj telefon noje ni u približnoj klasi Samsung premium telefona).

Hvala Bogu svi smo različiti i mnogi misle drugačije od mene ali bi morali da se i mi naučimo da poštujemo različitosti.

MNOGO JE SVE TO KOMPLIKOVANIJE NEGO ŠTO IZGLEDA.

Da li je neko i pomislio pre dve godine da se Rusija miže ekskomunicirati iz svetske ekonomije? Ja nisam.

I Rimsko carstvo je nestalo, prestaće da postoji i ovakav svet koji poznajemo ali je još uvek to veomaaaaa daleko i LIČNO SE NE RADUJEM BILO KAKVOJ KATAKLIZMIČNOJ PROMENI-NAPROTIV. za sve je potrebno vreme i ono mota biti dovoljno dugo za transformaciju svesti ljudi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zabrinjavajuće je, po meni, što mnogi pametni mladi ljudi (koje sam upoznao preko sina) ništa drugačije ne razmišljaju-naprotiv.

Valjda zato što su u naponu snage, ti mladi ljudi visoko obrazovani u veoma aktuelnim oblastima te mogu da biraju visoko plaćene poslove; i imaju toliko OŠTRO mišljenje oko zarada i vrednovanja rada. Insistiraju da se ne plaća rad ni vreme utriseno već isključivo rezultati rada a merač je za to samo njegovo vidočanstvo TRŽIŠTE tj. cene na tržištu.

To je za moj mozak koji je još u eri Josipa Broza (KADA SMO MOJA PORODICA, JA I NAŠI POZNANICI ŽIVELI ZA NEZABORAV, svestan sam da ima i drugih iskustava i razumem ih naravno) naprosto nepojmljivo.

Naravno, oni su izmislili “GoFundMe” ali sve je to nekako forma čini se bez suštine, ČAST IZUZECIMA KOJE SAM TAKOĐE IMAO PRILIKU DA UPOZNAM.

Zato i hrišćanstvo na Zapadu ogromnom brzinom gubi vernike jer sve filosofije i sistemi sa socijalnom notom kao da su izgubili bitku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, izvinjavam se za off i molim Vas prebacite ovih par mojih postova u kafanu.

PS: Niko ne pomenu ništa u vezi sa iskustvima sa IOS aplikacijama za “komandovanje” sa telefona.

Da li to znači da ih nema?:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumem potpuno!

I ja, da ne moram da se bakćem sa IOS zbog sina i supruge (u manjini sam:D), zbog muzike bih izabrao Android sigurno.

Na osnovu mog iskustva (da ne razglabam, duga bi to priča bila):D IOS vs. android za muziku kako mi obično ih koristimo, bez dvoumljenja Android osim ako nisam dovoljno dobro analizirao apps Apple Store no to je bilo: analiza, gledanje, probanje i kupovina baš i kao na Play Store pa ne bih rekao da sam u bilo čemu pogrešio.

Da sam zaposlen, a ne penzioner, možda bih drugačije razmišljao; jer definitivno je MENI Apple Eco System u mom poslu bio jako koristan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Mikorist said:

Čak i Mac  Pro ima identične delove kao i drugi PC.

Iste matične Gigabyte/Asus su i njima - jedino što je Apple PCB crne boje a za PC je zelene

 

Nešto nisam viđao regularne PC Gigabyte Asus matične ploče u njima... :)

 

"Cheese grater" model iz 2009. je modularne konstrukcije i ima dve ploče, na jednoj se odvojeno nalaze CPU i RAM:

i-img1200x900-1612089402xcczhx57164.jpg

3KJcjpQra3WtTLle.large

Screen-Shot-2015-03-21-at-11.43.12-AM.pn

 

...A tek "Dust Bin" ima specifična rešenja :) :

mlb.jpg

XIINU4WMX4doXCdA

thermalcoresm.jpg

 

Ni model iz 2019 baš ne liči:

Pro-Tools-Expert-Mac-Pro-2019-With-Pro-T

 

 

 

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, Kuja reče

Nešto nisam viđao regularne PC Gigabyte Asus matične ploče u njima... :)

Pa naravno da neće da piše na tarabi.  Ja ti kažem da je to isto. Ima spisak šta je šta. 

Bukvalno bez ijednog dodatnog kexta (u instalaciji) rade te matične. Nikakvi DSDT/SSDT/ACPI pačovi .

Samo loader

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Mikorist said:

Ja ti kažem da je to isto. Ima spisak šta je šta.

Isto, ali nije isto! :D

Intelova arhitektura jeste Intelova, zato pojedine PC ploče i rade bez problema (ne sve),
i naravno da Apple nije sam pravio svaki čip na ploči (nije pravio nijedan),

...ali iz onoga što si napisao, neko bi mogao da pomisli da u svojim mašinama koriste konkretne modele Gigabyte i Asus matičnih ploča, koje su potpuno iste kao "off the shelf" modeli koje ti i ja možemo da kupimo u prodavnici, samo drugačije boje. :)

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja koristim Mac zato što mi se sviđa OS.

Koristio bih Linux da na njemu rade Photoshop i ostali programi koje su mi potrebni za posao. :)

Apple hardver mi se sviđa zato što je nečujan, a ispostavilo se i pouzdan - ovo kucam na MacMini-ju iz 2012. koji za ovih skoro 11 godina radi kao da je juče kupljen i nijednom nije štucnuo.

A da me pomalo nervira snobizam Apple korisnika, sa kojim se svakodnevno srećem vezano za posao, nervira me. :D

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...