Jump to content

Tonsil 10" od babe devojka


NIXIE

Preporučeni Komentari

Uzeh neki krš da se malo vežbam. Membranu sam sanirao sa LTS50 bila u lošem stanju. Zamenjeno gornje vešanje i kalota. Za sada fercera na bateriju. Pašće i neko merenje, kad se malo prosuši lepak. Videćemo kakvi su parametri. Možda i nije za bacanje.

20220129_142958_copy_1238x1651_1.jpg

20220202_193151_copy_1238x1651_1.jpg

20220129_143946_copy_1238x1651_1.jpg

20220205_151135_copy_1651x1238_1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo je jedan komad, drugi nemam, može SUB 120l bandpass 4 reda ili TL. Kompresija može, biće malo veći Qt u kutiji, oko 0,8, ali neće tu basa biti onog najdubljeg. A nema ni neku snagu, ne može da se koriguje aktivno, niska mu je osetljivost, to bi tražilo puno snage. Kalem je dobar, 50mm motan na sendviču neke žute folije (kapton?) i papira. Snaga jedva 60W. Efikasnost mala, 87dB. Definitivno neka prošla vremena su to.

Ovo je bio laki trening, čisto da probam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da. Praktično identično izgledaju. Ne znam zašto ovaj stari ima tako veliki Qts, nisam to očekivao. Možda je magnet oslabio? Magnet je prečnika 120mm. Ili lažu malo za novi model, ne bi bili jedini. Mms je znatno manja nego kod ovog što sam merio.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Da. Praktično identično izgledaju. Ne znam zašto ovaj stari ima tako veliki Qts, nisam to očekivao. Možda je magnet oslabio? Magnet je prečnika 120mm. Ili lažu malo za novi model, ne bi bili jedini. Mms je znatno manja nego kod ovog što sam merio.

Magnetni fluks je samo jedan od faktora. Verovatno je drugačiji namotaj tj voice coil.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...