Jump to content

RPi i playeri


stefaca

Preporučeni Komentari

Najbitnija stavka je i Allo Digione koja daje spdif signal. 

Hugo2 i nema idealan usb ulaz, ali radi dosta dobro. 

Nabavio sam i JL Sounds USB-Spdif konverter i on mi bolje radi od USB ulaza na Hugu, a bolje radi i od Rpi, ali samo kada se koriste posebna napajanja za xmos i clock. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam imao lepo iskustvo sa daphile, oni su bazirani na Squeezebox Server, Squeezelite.

PiCore nisam probao ali izgleda da i oni koriste isto sto i daphile.

Ova druga dva koriste MPD, verovatno imaju drugaciju konfiguraciju, a ono sto je bitno je da u MPD bude iskljucen software mixer tj da alsa ne kontrolise volume, vec da se uradi posebno sa potom ili digitalno na dac-u.

Ako vec imas linux instaliraj MPD pa se igraj sa konfiguracijom, neki kazu da vrednosti bafera mogu da uticu na zvuk. Postoje android aplikacije za kontrolisanje.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista. Videcu da mozda nabavim neki miniPC za probu (doduse imam neki stari eee pc koji se greje kao TA pec, ali za probu). Dignem neko Debian-ce bez okruzenja. Stavim nesto nalik ovome:

https://ympd.org/
https://github.com/jcorporation/myMPD
https://github.com/rain0r/ampd
https://github.com/krisek/audioloader

za da listam preko telefona da mogu da pustam muziku. Da telefon i browser glume remote kontrolu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dosta muzike mi je sredjeno pod konac. Da kazem slicka i te informacije. Pa kontam mozda nije lose imati neku app cisto da ima odnosno iskoristi prikaze albuma, izvodjaca. Videcemo. Da se za pocetak smislim za PC :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Preporuka i za https://www.snakeoil-os.net/

Dolazi sa instaliranim mpd, Squeezebox-om, Roon endpoint i to sa razlicitim verzijama koje se mogu menjati kroz web GUI

Pored RPI-a podrzava i PC hardware. Narocito atom procesore koji se mogu naci vrlo povoljno a sa pasivnim hladjenjem 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao Volumio i još neke, nisu mi se dojmili. Što se mene tiče i dalje Daphile. Ovo radi out of the box, mozak ne treba.

Trenutno na vremešnom Acer AO751h (fun fact: prvi netbook sa ekranom većim od 10,1 inč) u kom je 1TB hdd za muziku, OS na USB.

Uključen driver za grafiku (KMS) pa sad prikazuje šta se pušta i još štošta, radi touchpad, prepoznaje tastaturu za search pa se može i sa samog kompa puštati. Upravljanje i dalje moguće preko Squeezebox aplikacije sa fona ili tableta. Meni dosta.

1606250991787.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/24/2020 at 8:00 PM, pp3nalozi said:

Preporuka i za https://www.snakeoil-os.net/

Dolazi sa instaliranim mpd, Squeezebox-om, Roon endpoint i to sa razlicitim verzijama koje se mogu menjati kroz web GUI

Pored RPI-a podrzava i PC hardware. Narocito atom procesore koji se mogu naci vrlo povoljno a sa pasivnim hladjenjem 

I ja koristim Snake Oil. :good:

Mašina je polovan Intel NUC PC koji sam nabavio na KP za smešne pare (negde oko 170 eur).

Uradio sam nekoliko jednostavnih tvikova u BIOS-u vezanih za ventilator i USB konekcije - fino podesio temperature koje ventilator treba da održava (što je rezultovalo potpunom tišinom), podesio da USB3 portovi rade kao USB2 (što je smanjilo zračenje i smetnje po kojima su USB3 portovi poznati) i isključio sve USB portove sem jednog na koji mi je zakačen USB to SPDIF interfejs.

Dodatnih nekoliko softverskih tvikova u okviru Snake Oil OS-a (RAM playback buffer, RAM disk, real time prioriteti USB procesa, itd), su doveli do toga da sam vrlo (vrlo!!!) zadovoljan zvukom.

U NUC staje i 2.5" disk, tako da kolekcija muzike može biti i na njemu.

Rezultat je sprava koja se koristi bez monitora, pali se i gasi na dugme, kontroliše preko Android aplikacije i u potpunosti se ponaša kao neki "fabrički" uređaj.

Potpuno je nečujna, dimenzija je cca 10x10x5cm i može se smestiti bilo gde.

Korisničko iskustvo nema veze sa "poštanjem muzike sa kompjutera". :)

Probao sam nekoliko strimera cene, ako me sećanje dobro služi, oko 1.500 eur, jedan od njih je bio i Cocktail Audio x50d koji mi je dugo na vrhu liste, bio na ivici da ga kupim, ali kada sam skockao ovu spravu (bukvalno skockao pošto je NUC u formi male kocke :) ) nisam se više osvrtao unazad. 

Na kraju krajeva i Roon Nucleus koji se prodaje za mnogo više para je samo običan NUC u fensi kutiji.

PS

M2Tech HiFace Two koji koristim ne dobija 5V iz USB porta NUC-a, već ga uz pomoć adaptera napajam preko linearnog napajanja.

Evo kako NUC izgleda kod mene, ušuškan između gramofona i CD plejera. :)

NUC-IMG_9001.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravih da napišem, pre NUC-a sam koristio MacMini sa Amarrom i Audirvanom+ i takođe bio veoma zadovoljan zvukom.

Ipak, želja mi je bila da imam komponentu u sistemu, a ne kompjuter koji povremeno koristim za slušanje muzike.

Probao sam nekoliko laptopova i mini PC-jeva sa različitim audio Linux distribucijama i to zvučno nije bilo to.

Tek sam sa NUC-om dobio ono što sam tražio, tako da verovatno nije slučajnost što Roon za svoj Nucleus strimer koristi NUC kao osnovu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Kuja said:

Zaboravih da napišem, pre NUC-a sam koristio MacMini sa Amarrom i Audirvanom+ i takođe bio veoma zadovoljan zvukom.

Ipak, želja mi je bila da imam komponentu u sistemu, a ne kompjuter koji povremeno koristim za slušanje muzike.

Probao sam nekoliko laptopova i mini PC-jeva sa različitim audio Linux distribucijama i to zvučno nije bilo to.

Tek sam sa NUC-om dobio ono što sam tražio, tako da verovatno nije slučajnost što Roon za svoj Nucleus strimer koristi NUC kao osnovu.

Vidim da Snake dolazi instaliran sa nekoliko player-a. Da li se to bira u konfiguraciji i koji koristis?

 

1 hour ago, stefaca said:

Izvinjavam se na pitanju, ali sta je Snake Oil? Debian u osnovi, Ubuntu instalacija. Taj deo me buni. 

To je ustvari Ubuntu  + UI za konfiguraciju. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, silentbob said:

Hvala za info. Vidim da su kod tebe instalirana 3 plejera.

Koji koristis, i ima li razlike u zvuku?

Kao što vidiš ja sam se odlučio za LMS i Squeezelite 1.6.4

MPD mi je nekako naporan za duže slušanje, kobinacija LMS+Squeezelite je bila relaksiranija ali možda malo manje hirurški detaljna.

Ako engleski nije prepreka, ovde sam detaljno o tome diskutovao sa autorom SnakeOil-a:

https://www.snakeoil-os.net/forums/Thread-What-is-your-favourite-player-under-Snakeoil

Ta prepiska se odvijala pre nego što sam se poigrao sa USB-om na NUC-u, isključio sve konektore osim jednog i namestio u SnakeOil-u da mi USB ima real time prioritet.

Posle toga se i detaljnost sa Squeezelite-om poboljšala, tako da sada nemam razloga da se vraćam na MPD.

Evo i tih podešavanja:

 

 

Screen Shot 2020-11-30 at 5.32.03 PM.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napomena, sve ove opcije, uključujući i RAM virtuelni disk (u koji se može kopirati muzika koju imaš nameru da slušaš) se nalaze u "naprednom" meniju koji se otključava ako autoru uplatiš neku donaciju, iznos zavisi samo od tvoje dobre volje. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Snake NUC u akciji:

IMG_9077-NUC-u-akciji.thumb.jpg.113f723580d614048ee5a056a383a402.jpg

 

Kontrolna aplikacija na tabletu je Squeezer.

Super stvar je što je NUC sa SnakeOil-om u ovoj konfiguraciji deo LMS eko sistema. 

Sam za sebe je plejer u glavnom sistemu, ali je ujedno i server, tako da klinac sa njega može da vuče muziku na Squeezebox Touch u njegovoj sobi, a ja na moj stari Squeezebox koji mi svira u spavaćoj sobi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...