Jump to content
pecello

Iskra OZ40 da li to to?

Recommended Posts

sorry

ne stigoh do radionice odonda (sto volem taj izraz kad se kaze i napise spojeno)

danas ceo dan bio na putesestviju

sutra sam tamo ceo dan .....

ne . u kutijama od Garrard gramopojacala su bili samo ovi driveri sa trubicama

postoje ti isti driveri bez trubice , u nekim drugim Iskra kutijama , ali mislim da je bilo jos razlike jer to ni izbliza nije bio extended range driver

iteracija sa AlNiCo - postoje cak dve razlicite , sa dve velicine magneta , se razlikuju i po tome sto vesanje nije gumeno nego corrugated paper , izjedna sa cone

manje basa , ali zato sve ostalo za koplje bolje

51 minutes ago, крокодил said:

Pazario danas za 40 jedinica.

Rekoh ja da ima jeftinije:oldtimer:,  mada sam ih ja svojevremeno nabavio čak i povoljnije, ovako, bez kutija. 

Nego, što ti ne kupi one kutije za 80(one što se mrze slikati), umesto da ih kolegi sa foruma nudiš ? :rolleyes:

Biće da sam mnogo omatorio, ovako se '' u moje vreme'' nije radilo.:stink:

Ma ne trebaju mi, navukao sam kojesta, i sto ce mi  trebati i sto nece. Ovo mi bilo zao da ne uzmem, a nije ni preveliko.

Od Onkena sa Altecima sam odustao, nemam ih gde drzati, pa ce na dobos. Kupio sam pre mesec, dva, stari Heybrook 1, i to samo zbog stalaka.

Kada sam pre desetak dana ukljucio HB1, malo se nisam usrao kako dobro rade. Jednostavno, zaboravio sam kakva je to fantasticna kutija. Stavio sam ih bio na KP, menjani ovjesi, pa skrnavo zalepljen dast kap, tekstilni, onako uvukao se u sebe.

Same kutije su jedne od ruznijih koje sam video, i to ona najgrdja kombinacija sa zlatnim slovima, bez mrezica, ali toliko zivota u njima !

22 minutes ago, Beli said:

Rekoh ja da ima jeftinije:oldtimer:,  mada sam ih ja svojevremeno nabavio čak i povoljnije, ovako, bez kutija. 

Nego, što ti ne kupi one kutije za 80(one što se mrze slikati), umesto da ih kolegi sa foruma nudiš ? :rolleyes:

Biće da sam mnogo omatorio, ovako se '' u moje vreme'' nije radilo.:stink:

Ne znam jesmo li se razumeli - kutije i dalje stoje za prodaju, ja sam uzeo ekstra par basica kod istog coveka.

Do juce nisam ni znao da ima i dodatni par drajvera.

On 25.2.2017. at 2:49 PM, Zen Mod said:

ne . u kutijama od Garrard gramopojacala su bili samo ovi driveri sa trubicama

postoje ti isti driveri bez trubice , u nekim drugim Iskra kutijama , ali mislim da je bilo jos razlike jer to ni izbliza nije bio extended range driver

iteracija sa AlNiCo - postoje cak dve razlicite , sa dve velicine magneta , se razlikuju i po tome sto vesanje nije gumeno nego corrugated paper , izjedna sa cone

manje basa , ali zato sve ostalo za koplje bolje

WP_20170226_15_21_24_Pro.jpg

WP_20170226_15_21_58_Pro.jpg

WP_20170226_15_22_07_Pro.jpg

WP_20170226_15_22_24_Pro.jpg

WP_20170226_15_22_54_Pro.jpg