Jump to content

RED -stara ljubav


svr

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 27
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

SuperFi ima ortaka koji je radio u RED , pa bi on mogao vise recipo legendi , u nekim serijama su bili prepravljeni EI driveri

kolko mene drži pamet u RED je konstruisao i radio neko od naših starijih hi fi kostruktora Nestorović ili neko drugi ili griješim?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daj linkove ako si ih vec izguglao

nađoh priču na susjednom forumuhttp://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/2068-audio-vest/#entry21713

E, moji majstori...Borjan Kostić se zove čovek koji je konstruisao RED zvučnike.

ako je tako eto prave infodavno sam čuo za RED zučnike i motalo mi se po glavi da je naš čovjek radio tako da si vjerovatno u pravu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, Borjan Kostić i ako se ne varam na početku je u toj kombinaciji bio i Saša Nikolić.Godinama sam koristio RED-ove, što obične (ovi na slici), što duple (kao dva mala - samo u jednom paketu)Prvi kvartet koji je stigao u Beograd je 1979te montiran u diskoteci u hotelu Inter Continental.I moram da demantujem da je u nekim serijama RED ugrađivao domaće drajvere, to se nije desilo! :)RED su aktivne kutije, drajveri su nameski pravljeni, od elektronike su unutra bili Sanken hibridi, ako se dobro sećam.U Beogradu smo sa Ei drajverima pravili kopije RED-ova za ozvučavanje malih prostora.Original RED zvučnici su bili jezivo skupi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je slika sa testiranja ozvučenja u Inter Continentalu, na njoj su Ing. Toma Stanojević, moja malenkost, Ing. Goran Šakota i Borjan Kostić - konstruktor RED-ova.Goran i ja smo radili kao prvi dee jay-ovi U Interkontu.

post-670-0-45334900-1332713502_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vise se i ne secam gde sam buljio u njih, ali nisam zalazio u Interconti, ko ce na onu stranu preko vode :Da sad ne mogu da se setim gde sam zevao u njih.Bilo ih je na jos 2-3 mesta.Znalo se da je 'nasih' ruku delo a ubijale su.Doduse ne znam kakvi su u kucnoj varijanti.Pre nekoliko godina bio je jedan par u oglasima ali cini mi se neispravan pa mi umakose.Iz tvog posta ne shvatam ciji su drajveri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za kućnu varijantu nisu, bar ne u smislu Hi-End zvuka, za to nisu ni pravljeni.Daleko od toga da loše sviraju, pri tom imaju i dosta snage.RED je neka vrsta kompromisa između HiFi zvuka, velike količine isporučenog zvuka i kompaktnosti.Više se zaista ne sećam ko im je pravio zvučničke jedinice, ako sam tu informaciju uopšte imao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vise se i ne secam gde sam buljio u njih, ali nisam zalazio u Interconti, ko ce na onu stranu preko vode :D

a sad ne mogu da se setim gde sam zevao u njih.

Bilo ih je na jos 2-3 mesta.

Znalo se da je 'nasih' ruku delo a ubijale su.

Doduse ne znam kakvi su u kucnoj varijanti.

Pre nekoliko godina bio je jedan par u oglasima ali cini mi se neispravan pa mi umakose.

Iz tvog posta ne shvatam ciji su drajveri.

Bezistan, STEPA kafe / diskoteka na Saobracajnom faxu negde 87g., Windsorski dvorac... dopunite niz.

RED su aktivne kutije, drajveri su nameski pravljeni, od elektronike su unutra bili Sanken hibridi, ako se dobro sećam.

Svaka informacija je dragocena, ja sam čuo da je unutra bilo nešto tipa STK.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bezistan, STEPA kafe / diskoteka na Saobracajnom faxu negde 87g., Windsorski dvorac... dopunite niz.

Na jednom ako ne oba mesta, memoril nesto slabo pripomaze: Stara pivnica i/ili DIT - dom inzinjera i tehnicara

Lepo mi je ucrtano svetlece RED...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo je par komada i u klubu 54 u Svetozara Markovića. Moguće je da tamo još uvek sviraju.

Elektronika u RED-ovima sa današnjeg aspekta nije ništa egzotično, po par STK hibrida u bridge-u za svaki bas driver + jedan STK za visokotonce. Ispred toga preamp - aktivna skretnica.

Koncepcija koja je sada široko rasprostranjena.

Da, RED je imao i jedan sklop koji je na pojavu signala na ulazu uključivao zvučnike i čuveno RED na prednjoj starni! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda nije preterano vezano za topic , ali ....ima li neko od Kolegiona shemu od `` Mocart `` SS pojacala koje je nekada davno konstruisao pokojni cika Ivan Jelicic ? Unapred Hvala !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Mozda nije preterano vezano za topic , ali ....ima li neko od Kolegiona shemu od `` Mocart `` SS pojacala koje je nekada davno konstruisao pokojni cika Ivan Jelicic ?Unapred Hvala !

Banat,

moj kum ga ima kuci. Taj Mocart je cudo. Nemamo semu, al kad budes bio u Beogradu, organizovacu ti vidjene istog, gledanje iznutrica, pa ako mozes ti ga  "precrtaj".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...