Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

drugacije to svira od tannoya, mene je skroz hipnotisalo u nemogucim uslovima (70s shopping mall u akihabari) sa nekim japanskim vintage 300b lampasem i CD playerom od 20e, sat vremena sam se bio zablesavio. zapravo me je skroz odvelo u drugu stranu razmisljanja, koliko u srbiji uopste ima tannoy implementacija koje do kraja razviju potencijale u svim mogucim smerovima - ja ne cuh tannoy na kome jazz svira tako umilno a potentno u isto vreme, divna silver koloracija na violinama, treperenje vazduha kroz drvenu cev na klarinetu, podrhtavanje metlice na cineli, da se istopis od lepote - u to vreme je moj dobar drugar ima chatsworth sa MG12 koji je svirao kao lipov kurac a mi nismo mogli da se nacudimo kako i zasto. neki tanojisti odu u pravcu forenzike, neke pirotehnike, neki se skroz pogube. ja zapravo zbog tih milion majstora i strucnjaka za tannoy vise ni ne znam kako bi trebalo da zvuci oridjidji nabrijan na 99% svojih kvaliteta onako kako je to GRF zamislio, a nije da me ne zanima.

altec 604 - bio skoro jedan kako allah zapoveda onken kabinet u svajcarskoj sa hiraginom skretnicom, mislim da ga je majstor cenio 2000 CHF, udarao sam se po ruci da ne stisnem buy now i zapravo me spasilo sto niti imam semu za dovoz iz svice niti imam gde to da stavim, sem da trazim neku supu na periferiji grada pa da ovaj magacin iz dnevne sobe premestim tamo.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, grau said:

drugacije to svira od tannoya, mene je skroz hipnotisalo u nemogucim uslovima (70s shopping mall u akihabari) sa nekim japanskim vintage 300b lampasem i CD playerom od 20e, sat vremena sam se bio zablesavio. zapravo me je skroz odvelo u drugu stranu razmisljanja, koliko u srbiji uopste ima tannoy implementacija koje do kraja razviju potencijale u svim mogucim smerovima - ja ne cuh tannoy na kome jazz svira tako umilno a potentno u isto vreme, divna silver koloracija na violinama, treperenje vazduha kroz drvenu cev na klarinetu, podrhtavanje metlice na cineli, da se istopis od lepote - u to vreme je moj dobar drugar ima chatsworth sa MG12 koji je svirao kao lipov kurac a mi nismo mogli da se nacudimo kako i zasto. neki tanojisti odu u pravcu forenzike, neke pirotehnike, neki se skroz pogube. ja zapravo zbog tih milion majstora i strucnjaka za tannoy vise ni ne znam kako bi trebalo da zvuci oridjidji nabrijan na 99% svojih kvaliteta onako kako je to GRF zamislio, a nije da me ne zanima.

altec 604 - bio skoro jedan kako allah zapoveda onken kabinet u svajcarskoj sa hiraginom skretnicom, mislim da ga je majstor cenio 2000 CHF, udarao sam se po ruci da ne stisnem buy now i zapravo me spasilo sto niti imam semu za dovoz iz svice niti imam gde to da stavim, sem da trazim neku supu na periferiji grada pa da ovaj magacin iz dnevne sobe premestim tamo.

 

sa' ce opet da vrne na 2900...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grau said:

........, a nije da me ne zanima...........

 

 

kuj ti kriv :rofl:

 

glede tog 604 iz Akihabare ........ sta mislis kako tek to radi u zglavnoj kutiji i sa zglavnom skretnicom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, prophet said:

 

Posto taj 300b?

bem li ga, nisam pitao. push pull sa noguchi gvozdjem u izobilju (ima i IT!) na hitachijevim finemet jezgrima, verovatno nije za kikiriki. po oznakama na sasiji se vidi da to je radjeno za WE cevi u orginalu, sto znaci da ima jedno 25-30 godina sigurno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

glede tog 604 iz Akihabare ........ sta mislis kako tek to radi u zglavnoj kutiji i sa zglavnom skretnicom

 

pre to drugo nego prvo, ne bi ja na kabinetu nista menjao:)

ne mogu da nadjem taj stari oglas za svajcaski hiraga onken 604, majku mu :ph34r:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....

 

ajd malo pisanije , pomalo romanticno , ali se moze nazreti upravo ono sto pricam - moze se sve to podici na bolji nivo , kad se jednom covek otkaci od kosher tegova

http://www.6moons.com/audioreviews/altec/dream.html

 

glede tannoya ....... short story , al' me mrzi ....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Zen Mod said:

....

 

ajd malo pisanije , pomalo romanticno , ali se moze nazreti upravo ono sto pricam - moze se sve to podici na bolji nivo , kad se jednom covek otkaci od kosher tegova

http://www.6moons.com/audioreviews/altec/dream.html

 

glede tannoya ....... short story , al' me mrzi ....

 

Kad sam ti onomad rek'o...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije mi jasno sad sta ste se popalili na te 604-ke,mislim da mu je cena cak i malo jaca..ovde je bilo 3 para 620A,prodavani su za cca 2000 eura,svi bili u picpicstanju....jedan od tih sam i slusao sa Leak monoblokovima,restauriran sve po PS-u,modifikovan L-75 sa Mozart rucicom,AT 150MLX,trte mrte neki extra skupi posrebreni/srebrni AN kablovi,McIntosh pre C26/C28? u sitemu,i to ni izbliza nije dostizalo sonicni krajnji rezultat za koji bi vredelo da se covek cima ili sto se cita po forumimam..kolko ljudi,tolko cudi....vlasnik posle te 620A menjao za Altec 19...B)

wartam 3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/5/2017 at 6:12 PM, grau said:

Kad dodje na prosecnu cenu Ardena u Srbiji, mozda ga i proda...

 

Mogao bi da nas pozove u goste da ih cujemo sa tim Verdierovim lampasem koji je - fun fact - dizajniran (inzenjerski) u Beogradu i jedan primerak se nalazi kod autora u Kosovskoj ulici. Ne znam da li je to ovaj isti primerak, otudjen (kada je bio na prodaju mogao je da se dobije za 1000e).

А има ли шансе да неко локални иде да то види (свакако, за шетњу частим пиво/вино/јагње или што год), да па види колико би то он ценио само драјвере?

Причао са Зеном ономад... пар нових драјвера од GPA би ме коштао $2400 са све испоруком, а ту не рачунам царину и порез.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, InSides said:

А има ли шансе да неко локални иде да то види (свакако, за шетњу частим пиво/вино/јагње или што год), да па види колико би то он ценио само драјвере?

Причао са Зеном ономад... пар нових драјвера од GPA би ме коштао $2400 са све испоруком, а ту не рачунам царину и порез.

:huh:

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/tannoy-devon-315a-studio-high-end-monitor/612032450-172-4890

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

Јурим једам пар 15" локално. У ствари, два пара, па видимо шта и како...

...ово је за сваки случај. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, InSides said:

Јурим једам пар 15" локално. У ствари, два пара, па видимо шта и како...

........

i , ima li novosti?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...