Jump to content

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160


Anubis

Preporučeni Komentari

http://www.electron-audio.com/hr/ion.html

link  teme na forum, procitaj :

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14798&title=electron-audio-lex

 

...evo nesto od komsija hrvata, ionelectron audio, mislim da se cak i prodaje jedno njihovo pojacalce u D klasi, malo zvirni na njihov audio forum...citiram " 200 Watta po kanalu na 8 Ohma, odnosno 400 Watta na 4 Ohma. Dakle, zahvaljujući kompaktnim pojačivačkim modulima u D klasi, postignuta je velika snaga iz malih gabarita. "

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 3 months later...

Pozdrav ljudi ... Stigla Yamaha P3500S ... Jedna dobra i jedna losa vest ... Pojacalo je kao i sto su nezavisna merenja pokazala vrlo blizu "A straight wire with gain." MNOGO je jace od ove P2160 ima 590 w/ch 20hz-20khz na 4ohm ... Sad moji mezimci rade kako treba ... Kad se odvrne bass pomera sa mesta.

Losa vest je da cu verovatno mnogo pre vremena morati da koristim slusna pomagala ? nije za salu ... Bojim se stvarno cu ostetiti sluh.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Pozdrav ljudi nadam se da ste vi dobro i da sedite kuci ?

Na okvirima bass drivera se hvata neka bela supstanca ... Mislim da nije budj jer se nalazi iskljucivo na okvirima, na membranama ni spoljnoj ni unutrasnjim nema nista i nema je ni na srednjim i visokim, iskljucivo na okvirima bass drivera. Zna li neko sta je to, jel opasno, kako bi mogao da sprecim da se to javlja? Evo slike ...

 

Slika je sa neta ali je i kod mene identicno, na srecu nema toliko.

 

 

Signumdriver3.webp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ocisti cetkicom , pa ....... 

ono sto mi pada na pamet je da to treba neutralisati ...... mozda najpre sa WD40 - uprskaj isti u neki plasticni sudic, onda cetkicu i namazi na korpu

svodi se na to da materijal korpe i sta god da je korisceno kao premaz/farba/zastita - javlja se oksidacija i eto ti belaja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WD40 ili slican sprej imaju dovoljno masnoce da urade nesto ( u nadi da neutralisu to ) dok su dovoljno tecni da mozes da se nadas kapilarnom dejstvu

 

ulje nije toliko tecno i manja sansa da udje u pore

nece to nigde, sacekaj da se normalizuje situacija, pa kupi WD ili slicno pa onda uradi

a mozd ado tad neko drugi kaze i nesto pametnije

btw. valjalo bi da postavis proper pic (da svi vide)  , mal' me nije previse mrzelo da otvaram webp posebno

 

aha, nadjoh sliku kako treba

 

 

enogaseljusti.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 26 minuta, Zen Mod reče

aha, nadjoh sliku kako treba

Ima to na istoj takvoj korpi od mog starog Scanspeak basa, samo u jako maloj količini, očistio sam suvom krpicom i četkom. Mislim da je to od magnezijuma u leguri. Ne znam kako se neutrališe, možda obrisati krpom i premazati nekim premazom da ne dobija kiseonik. Mora pažljivo četkicom neka boja da se nanese. Seas je imao nekad magnezijumske korpe drivera ali su bile dobro zaštićene bojom, kao plastificirane, inače bi isto ovako bilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema ni kod mene toliko kao na slici na srecu ... Cudno je sto je to pocelo da se skuplja od kako su kod mene, nije bilo ranije.
Nemoguce je da budem toliko precizan da ne dodirnem membrane sa WD40 ... Hoce li ih ostetiti ili ne?

Jel mogu cetkom da skinem pa da nekim lakom premazem pazljivo?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

 Seas je imao nekad magnezijumske korpe drivera ali su bile dobro zaštićene bojom, kao plastificirane, inače bi isto ovako bilo.

Kod Seas-a se to javljalo na membranama, ovde na srecu ISKLJUCIVO na ramu. Evo slika ...

https://www.diyaudio.com/forums/multi-way/300775-corrosion-seas-magnesium-drivers.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa eto i tamo kažu ili vlaga ili otpuštanje formaldehida iz MDF.

kojegod da je u pitanju, presvlaka preko očetkanog metala će da spreči zloću da korodira dalje.

zato je i rečeno , premaži nitrićem jer lepo kvasi i izbegavaj masnoće. sobzirom da je unutra, nebitno dal je nitro završna ili temeljna boja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...