Jump to content

Bastard, anyone?


stein

Preporučeni Komentari

1. Не пазиш на часу-није први :angry27:

2. А шта се ту на крају направило :shok:

:cheers:

Kada sam napisao prvi, onda sam iz toga isključio projekte koje, recimo Sipi uradi za sebe, osmisli kako hoće pa ga uradi - ne pita mene kako treba. Zen je spravio Pumpkina, Babelfisha, BJ2 (ili kako se zove), opet, osmislio, napravio sam - nije pitao mene kako ovo ili ono. Ono što se tiče raznih izvedbi (modifikovanih ili ne) NS10, F5, Alepha pod raznim rednim brojevima, Borinih konstrukcija, to opet ne računam, to je već neko postavio na noge pa je neko drugi to ili replicirao ili doterao, poboljšao (ili ne) ali zapravo, nije se krenulo od čiste prazne table i kreiralo zajedničkim mozganjem više članova foruma. Većina originalnih projekata je osmišljena od strane pojedinaca (bez obzira da li je reč o cevnim ili tranzistorskim uređajima) i sagrađena uglavnom i pretežno od strane istih pojedinaca koji eventualno traže mišljenje ili sugestije na forumu (što i jeste svrha foruma) ali je to na kraju ipak, kada se završi, rezultat rada truda i mozganja inicijatora projekta. A ovo pod #2 baš nisam najbolje prokljuvio - da li je pitanje ili konstatacija... :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 935
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Пуно се отегла тема,временски и по броју страна....погубио сам детаље ,шта је ту заправо настало.Рече DIY, то само по себи (без ограничења) подразумева и пројекте појединаца под условом да нису копија нечијег рада.ето то је. :blush:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Пуно се отегла тема,временски и по броју страна....погубио сам детаље ,шта је ту заправо настало.Рече DIY, то само по себи (без ограничења) подразумева и пројекте појединаца под условом да нису копија нечијег рада.ето то је. :blush:

Pa jest, oteglo se... :blush:Radio sam zilion drugih stvari, a ovo večito nekako gurao u stranu...Kada bude gotovo, napraviću posebnu temu u sažetom obliku, slike, šeme, nacrti pločica i nešto pratećeg texta da se razume, verovatno u formi "Cook Book" pa u pdf... A što se tiče DIY, ovde je sve DIY. :) Hteo sam utoliko da izdvojim ovaj projekat koji ne bih mogao da (u)radim da nije učestvovao veći broj ljudi. Još me čeka malo posla, čekam pločice za cevni deo, ali to će sada već biti veoma skoro :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čisto da malo oživim priču o cirklotronu... Uzevši u obzir sve što sam do sada shvatio, imamo super rešenje... Ili-ili...post-13-0-09818500-1310110784_thumb.gifNema šanse da ne probam i ovo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naručio dve nametag pločice, danas će bidne silver brushed izvedba, gold satin finish sledeće nedelje. Našao i finu opciju, metal brushed foliju, samo treba da uradim nacrt u Corelu i imam sve natpise za preamp a i za VU... Jedna pločica za prednjicu na pojačalu (samolepljiva) 250 dindži...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Боље да си водио на ћевапе за те паре :Viannen_loungelizard:

Poslaću ti pare za porciju ćevapa da te ne boli srce.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zlatna ili žuta se nigde više ne pojavljuje na licu pp. , možda ZZZ može dati stručniji komentar u vezi kolorita.:good2:

Može biti, može biti, ali to je ipak "bastard" on mora malo i da se nakiti i malo da bude drugačiji, ta pločica mu dođe kao zlatan zub :Viannen_loungelizard:

post-13-0-34574900-1310207204_thumb.jpgzlatnapost-13-0-16915700-1310207214_thumb.jpgsrebrna

Lepo, lepo.Stein, piše ti između VU metara METAL :crazyrocker: :crazyrocker: :crazyrocker::rofl: Jesi li lepio foliju na suvo ili na mokro ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesi li lepio foliju na suvo ili na mokro ?

Suvo.Biće i folija preko dela sa diodama, crvena će biti "ON" a zelene ili V1-V4 ili PS1-PS4
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Suvo.Biće i folija preko dela sa diodama, crvena će biti "ON" a zelene ili V1-V4 ili PS1-PS4

Aha, lepo. Pitam za foliju zato što je lakše i "foolproofnije" raditi na mokro (voda + malo šampona, tečnosti za suđe, whatever), a i mislim da kada se osuši i još pride malo prosuši fenom, lepak bolje u'vati. Doduše nisam video ovu carbon foliju uživo pa ne znam da li ima neku teksturu i da li se sa njom može tako raditi, ali sam radio sa većinom drugih Oracal folija (standardnom 641, onom za cerade 451 i za vozila 751, translucentnom, peskarenom, itd.).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha, lepo. Pitam za foliju zato što je lakše i "foolproofnije" raditi na mokro (voda + malo šampona, tečnosti za suđe, whatever), a i mislim da kada se osuši i još pride malo prosuši fenom, lepak bolje u'vati. Doduše nisam video ovu carbon foliju uživo pa ne znam da li ima neku teksturu i da li se sa njom može tako raditi, ali sam radio sa većinom drugih Oracal folija (standardnom 641, onom za cerade 451 i za vozila 751, translucentnom, peskarenom, itd.).

Na većim površinama je definitivno jedino pametno i raditi prskalicom. Ko bez prskalice poklopi stranicu kombija a izvuče bez mehurova i plikova, taj je automatski spreman da dobije Nobelovu. Ova folija je skroz textura ali bi se moglo sa vodom, međutim, površina je tako mala da da sam smatrao da nema potrebe. Samo dobro očistiti sve od prašine i dlačica, zakači se jedan kraj i kako se odvaja zaštitna folija (onaj beli noseći papir) trlja se polako po širini nanosa (u ovom slučaju pravac po visini prednje ploče) i za par minuta je rešeno. Ćoškovi su malo više igranja, kombinacija skalpela, natezanja i grejanja, ali nije loše.Kad bude bliže gotovom, probaću da uradim seriju slika sa aparatom na stativu, igranje osvetljenjem i sa CPL da se dobije što više različitih vizualnih efeketa prelamanja svetlosti na teksturi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... stranicu kombija...

Ili da zalepiš reklamu na lexan dužine oko 10 metara štampanu u komadu :sarcastic_hand::buehehe: Huh, drago mi je da se time više ne bavim :hot: No, htedoh samo da predložim lakši način lepljenja, ali vidim da si upoznat sa tematikom i da znaš šta radiš :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili da zalepiš reklamu na lexan dužine oko 10 metara štampanu u komadu :sarcastic_hand::buehehe: Huh, drago mi je da se time više ne bavim :hot: No, htedoh samo da predložim lakši način lepljenja, ali vidim da si upoznat sa tematikom i da znaš šta radiš :hi:

Za ono da znam šta radim, to nikad nije sigurno... :sarcastic_hand: Svojevremeno, kao klinac (~1982), poverovah da treba da poslušam starije i odem na prijemni u NS u "Bogdan Šuput", odsek grafika, i primiše me... Tamo sam nešto lelemudao a posle radio sve i svašta, između ostalog u firmi "Dekor" (tada beše državna firma) zadužena za plakate, bannere, natpise, reklame... Tamo sam se sprijateljio sa skalpelima, folijama, kliritom... Ipak, od svih bezveznih i slabo plaćenih poslova, rad u radio-stanicama me je jedini radovao na emotivnom nivou...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Штета што си напустио.

Jeste, velika šteta. Još veća šteta što sam od honorara mogao da platim ili stanarinu (podstanarski sobičak na periferiji) ili da imam za 'leba i paštete jednom na dan.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма ОК је то него сам мислио због данашњих прилика. Да не кварим тему али сви око Шапера који се баве рекламом било ког нивоа добро живе.На то сам мислио ништа лоше :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se nisam bavio reklamom...

Radio sam prevode vesti (engleski-srpskohrvatski-mađarski), emisije o muzici (najvažnija i najbolja po meni je bila "I to je muzika" - u periodu od tri godine, dva puta nedeljno, da npr pokažemo da klasična muzika ne mora obavezno da bude i muzika koja je dosadna i koja se pušta samo kada je dan žalosti, da jazz zapravo nije samo grupa muzičara koji sviraju svaki za sebe - i da nije samo ono što im se servira kao što su snimci free jazz festivala u kasnim večernjim satima, da narodna muzika nisu samo kafanski narodnjaci i da narodna muzika i turbo-folk zapravo nemaju ama baš nikakve dodirne tačke... Znam dosta njih koji su snimili bukvalno sve emisije koje smo emitovali... radio sam dosta noćne programe, celonoćne, tačnije, i onda je počelo bombardovanje, sve nam je bilo zabranjeno, pa nam se "dozvoljena" selekcija fonoteke svela na stotinjak CD ploča koje smo u periodu od 78 dana iznova silovali do iznemoglosti... Nismo smeli emitovati čak ni Šedovse jer su agresori, a da ne pričam da je na albumima Riblje Čorbe, Balaševića, Bajage, Galije itd, bilo zaokružena samo možda po jedna ili dve numere koje su politički korektne... Onda mi puko film i zahvalio sam se na saradnji i otišao da radim ko šanker u kafani pored pijace... plata bolja a posao kad završim, spavam čiste savesti...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e nabijem ja sve te - iz tvog spoilera - sto su odlucivali e debelo ih nabijem , samo zbog toga sto znam kako je bilo krvavo uspeti da emitujes bar 18 sati dnevno koliko puta sam se popeo kraj satelitske , koliko puta sam samo sisao dole do agregata i onda guzicari jos da odlucuju sta je podobnoa cim je proslo strasno , svi su se porazleteli po raznim televizijama da pricaju bajke ko je sta i kako radiono - oprem dobro - bar mogu da se setim da - ako smo nespavali da bi sve radilo , izvlacili iz malog mozga kako da to i postignemo - bar mojoj ekipi niko nije dirigovao sta je podobno da se pustibar jednom dnevno je isao i Star Spangled Banner od Jimi-ja :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...