Jump to content

Bastard, anyone?


stein

Preporučeni Komentari

IEC za 220Vac turi na dno uz jedan lufter, pa ga vodi oklopljenim kablom do trafoa

Tako je i zamišljeno pošto IEC ima i kućište za osigurač i prekidač (3 u 1). To će biti main SW, a kada se lampe zagreju, prednjim prekidačem ću da palim ostalo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 935
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

prevod: bolesno-slično a ne bolesno-dobro :buehehe:

Ne znam. Ovo će biti prvi put u mom životu da imam ventilatore u pojačalu. Al' pošto sam 'ladnjake dobio u poklon (a poklonjenom konju u zube ne gledaš), ploče za napred i nazad čuvam već dve godine, ostatak kutije je malo vinklice i malo šrafčića, kuca mi purac na čiji rack liči ili ne... :tongue10: Kada definišem detalje pa Signor Leo odradi svoj deo posla, pitaću za mišljenje o vizuelnoj pojavi. do tada, zanima me sam tehnički aspekt rešenja. Ili je dobro (tj, dovoljno dobro) ili korigujemo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То је задња страна, дај предњу бар мало.

Nema još ništa na prednjoj. Do sada sam sve vreme trošio na iznutrice, sada su nacrti svih pločica gotovi, privodim kraju rešavanje upotrebljivosti (ulazno-izlazne konekcije, hlađenje itd) i ispod onog plavog poklopca od transparentnog klirita treba da bude cevni stepen. Kada rešim još jednu preostalu sitnicu, metod aktiviranja pojačala (puštanje u rad ugradnja sklopa za kašnjenje - ili ne, onda ću tek da se bavim estetikom prednje ploče. Za sada je samo "klot" obična ravna ploča od 6mm aluminijuma... U glavi imam ideju da se ubaci jedan ili dva lepa analogna instrumenta sa kazaljkama, međutim za sada imam mali problem oko fizičkog smeštaja elemenata pa ne lupam mnogo glavu oko toga. Kada stane u kutiju sve što mora da se stavi, i kada bude tamo gde mora da bude onda ću da vidim da li uopšte imam na raspolaganju dovoljno mesta za ove moje VU metre (dosta su duboki za montažu a trenutačno su tamo "kantice" od 33mF) :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konačno sam stigao do prvog problemčića :)Ne može se postaviti zadnja Al ploča na kombinovanu glodalicu/bušilicu i odraditi bušenje rupe u krug. Sleduje mi buškanje manjih rupa i turpijanje :(Ostalo je valjda pod kontrolom. Izlazni stepen (cirklotron) je sklopljen, podešen i radi. Nacrti štampanih pločica za cevni deo i napajanje su pripremljeni i poslati na eventualnu finu doradu i izradu pločica. Mislim da imam sve delove da se sve sklopi, biće, čim stignu pločice (od nedelje neki dan)... Rešeno je pozicioniranje ulaznih i izlaznih konektora, ostaje još da se dođe do konkretne izvedbe i implementacije sklopa za kašnjenje. Za sada imam u vidu dve solucije, jedna je malo primitivnija i podrazumeva da sa zadnje strane bude glavni prekidač koji pali glavni napon, uključuje direktno primar malog trafoa za cevni deo i pokreće se grejanje, te dovodi napon do prednjeg tastera kojim bi se nakon približno jedne minute palio ostatak elektronike. Tu bi u igru bio ubačen relej koji se zatvara kada se stisne taster i drži sve dok je glavni prekidač uključen. Gašenjem zadnjeg prekidača, ceo uređaj se isključuje.Druga varijanta podrazumeva neki tajmer koji radi posao umesto tastera.Što se izgleda prednje ploče tiče, nisam još siguran. Voleo bih da ubacim dva VU metra ali ovi što ih imam definitivno mole da ih se preradi u estetskom smislu... Ako stavim isti takav transparentni plavi klirit kao iznad lampi, pitanje je šta će se kroz njega moći videti od instrumenata, ako uopšte, išta bude moglo da se vidi... S druge strane, pitam se, čemu uopšte VU metri... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem, kad sam skontao koliko me buškanja i turpijanja čeka, skontao sam da je mnogo bolje da ja lepo dam da mi se zadnja ploča odradi na laseru od čeličnog lima od 1.5mm, malkice samo doteramo gabarite, a pošto svakako imam u planu da se kućište plastificira, isto mi se vata, a da i ne spominjem da kao nagradu dobijam extra slobodnog vremena plus jednu celu rezervnu prednju Al ploču od 6mm :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Načisto me mrzi da sad kreiram još i VU metre. Ipak, zarad tehničke dokumentacije, spremio sam dimenzije za glodanje prednje ploče :)Zna se tačno šta će da se stavi i gde... Zamislite da je u otvoru par analognih VU metara ;)post-13-0-96318200-1309284583_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Extra.Ima li plocica za napajanje i cevni deo?

Ja ih očekujem u subotu ako kojim slučajem ne dođe do nekih komplikacija u izradi ili transportu. Koliko znam, biće izrađena samo jedna garnitura za moje potrebe. Isti ovaj izlazni stepen se može izvesti i po Sipijevoj šemi sa OPA1632 a pošto se niko nije javio da mu pločice za cevni deo trebaju... Pitaj majstora bi li mogao da uglavi koju i za tebe, ako ti trebaju...Sada sam opet pročitao tvoje pitanje, pa ako pod "napajanje" misliš na deo za ispravljač za cevni deo, onda za to ima crtež pločice, za tranzistorski deo nisam projektovao pločicu. Ja imam one kondove od 33mF/50V na šaraf pa nema potrebe za pločicama.Tajmer za kašnjenje takođe radim na protoboard pločici jer je malecni sklop a sa istog napajanja povlačim iluminaciju VU metara.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok. Izgleda da nisam razumeo da treba da se javim. Nema nikakve frke, lako cemo da sredimo to. Ako ti nije problem, okaci u temi pdf verzije plocica za cevni deo i ispravljac za njega. Znam kakve kondenzatore imas u napajanju za izlaz, interesuju me samo ove dve poslednje stampe. Pojacalo je lutkica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...