Jump to content

Ansuz X Mainz power Cable


Preporučeni Komentari

13 minutes ago, vladd said:

Kablovi su samo sastavni deo lanca, i nisu nikakva "komponenta". Inace je svaki sraf komponenta... Zna se sta je komponenta audio sistema.

S tim, sto kablove treba razdvojiti u dve grupe, kablici  u signalu i kablici van signala. Kablovi odgovorni za signal su naravno najbitniji.

Za one malo ortodoksnije, moze i podela na intekonekte, za izmedju uredjaja, zvucnicke i mrezne. Mrezni kablovi su najmanje bitni, oni su van svih tokova signala, i imaju manje uticaja od vlaznosti vazduha u prostoru za slusanje, njihovo je da obezbede dobar spoj izmedju zidne instalacije i utikaca ili mreznog prekidaca u uredjaju.

Ono gde mogu da se iskazu, u brljanju zvuka, je u slucaju loseg uzemljenja, ali tu nikakva magija ne pripada kablu, on je samo donosilac problema i brljotina uzemljenja.

Posebna bruka su "audiofilske letve"...razvodnik sa brdom prikljucaka je problem, a ne sreca u sistemu.

A ti nastavi da živiš s ubjedjenjem da su mrežni kablovi najmanje bitni :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:)

Nemam ja nikakvo ubedjenje, vec sam siguran da su najmanje bitni za kvalitet zvuka.

Ubedjenja i fantazije prepustam audiofilima i njihovim vendorima, tu se bije glavna bitka... a ja nisam ni proizvodjac, ni prodavac ni wanabee audiofil...out of stream...obican uzivalac hife koji se eto malo "razume" u struju...

Za sada, dobavljaci svih fela vode..:D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, Zen Mod said:

Mikum je ceo treca chakra

Mikuma Chuck Norris mora i da pita da li sme da mu nosi ceger sa pijace

Chuck Norris se nije rodio ..... on je stidljivo podigao dva prsta , bojazljivo trazeci Mikumov pogled

:Viannen_loungelizard:

haha, odlicno sroceno, mal nisam mreo od smeha ...:happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

Mikum je ceo treca chakra

Mikuma Chuck Norris mora i da pita da li sme da mu nosi ceger sa pijace

Chuck Norris se nije rodio ..... on je stidljivo podigao dva prsta , bojazljivo trazeci Mikumov pogled

:Viannen_loungelizard:

Meditacijom sam došao do sledećeg zaključka. A Čak može da potvrdi.

Elektroni koji postoje u materijalima kabla i postojali su od kada je svemir stvoren u precizno i identično istom obliku bez i najmanje promene. Atom bakra koji je stvoren pre nekoliko milijardi godina i dalje je, zapravo i logično, još uvek atom bakra i nije se pretvorio u bilo koji drugi element bilo kakvim usviravanjem.

Tako da je krajnje nemoguće da se kablovi "usviraju" i  "naprže" a da njihova fizička priroda promeni jednu jotu bez obzira koliko su dugo ubeđivani od strane audiofila, jer ako je to moguće, alhemija bi bila dokazana naučno. Naravno,  ljudska dimenzija poznavanja (novog) zvuka kroz ponavljano izlaganje, željno razmišljanje, uživanje u sticanju i svi drugi psihološki efekti koji nas čine ljudima su mogućni.

Imamo kabl A (šrimovan)  - kabl B (običan) 

Treba minut ili dva da to uradimo, rotiramo kontrole jačine zvuka na nulu, isključujemo napajanje,  stavljamo kabl A - ponovno pojačavanje jačine zvuka , čujete razliku . Stavljam glavu na to.

Ali ovo NIJE osnova za pravilno poređenje. To nije profesionalni, proceduralni način da se napravi poređenje, i zbog toga, naučni, objektivni ishod nikada ne može biti tačan. 

Znamo da je glasnoća TA koja određuje percepciju zvuka, uključujući i kvalitet zvuka. Samo pipnite Volume kontrolu jačine zvuka (skoro doslovno), promenite jačinu zvuka i čućete razliku u glasnoći koja će se tumačiti kao razlika u audio kvalitetu u ljudskom mozgu.

Prvo, drugo, treće, četvrto, peto ... i deseto pravilo u pravljenju objektivnih audio poređenja je da MORA da bude isti GAIN u ponavljanjima onoga što poredite;

I to potpuno isti GAIN u celom LANCU. Od izvora do zvučnika.

Nije dozvoljeno podešavanje nivoa zvuka - GAIN-a- nakon što počnete da slušate kabl B.

Takođe mora da bude potpuno isti test signal - audio zapis iste jačine.....

Ovo niko ne radi.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mikorist said:

Ovo niko ne radi.....

Radim ja i još neki koje znam. Nije problem ostaviti potenciometar za jačinu u istom položaju za vreme testiranja, to se podrazumeva. Bez toga nije fer testiranje, kao što si rekao.:dubbio:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meditacijom sam došao do sledećeg zaključka. A Čak može da potvrdi.

Tako da je krajnje nemoguće da se kablovi "usviraju" i  "naprže"

Predlažem sam sebe za Nobela (kad niko drugi neće) jer su pojedini kablovi u mom Dynaco ST-70 solidno “naprženi” (rekao bih po izolaciji, doduše stari su)[emoji3526].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Mikorist said:

Meditacijom sam došao do sledećeg zaključka. A Čak može da potvrdi.

Elektroni koji postoje u materijalima kabla i postojali su od kada je svemir stvoren u precizno i identično istom obliku bez i najmanje promene. Atom bakra koji je stvoren pre nekoliko milijardi godina i dalje je, zapravo i logično, još uvek atom bakra i nije se pretvorio u bilo koji drugi element bilo kakvim usviravanjem.

Tako da je krajnje nemoguće da se kablovi "usviraju" i  "naprže" a da njihova fizička priroda promeni jednu jotu bez obzira koliko su dugo ubeđivani od strane audiofila, jer ako je to moguće, alhemija bi bila dokazana naučno. Naravno,  ljudska dimenzija poznavanja (novog) zvuka kroz ponavljano izlaganje, željno razmišljanje, uživanje u sticanju i svi drugi psihološki efekti koji nas čine ljudima su mogućni.

Imamo kabl A (šrimovan)  - kabl B (običan) 

Treba minut ili dva da to uradimo, rotiramo kontrole jačine zvuka na nulu, isključujemo napajanje,  stavljamo kabl A - ponovno pojačavanje jačine zvuka , čujete razliku . Stavljam glavu na to.

Ali ovo NIJE osnova za pravilno poređenje. To nije profesionalni, proceduralni način da se napravi poređenje, i zbog toga, naučni, objektivni ishod nikada ne može biti tačan. 

Znamo da je glasnoća TA koja određuje percepciju zvuka, uključujući i kvalitet zvuka. Samo pipnite Volume kontrolu jačine zvuka (skoro doslovno), promenite jačinu zvuka i čućete razliku u glasnoći koja će se tumačiti kao razlika u audio kvalitetu u ljudskom mozgu.

Prvo, drugo, treće, četvrto, peto ... i deseto pravilo u pravljenju objektivnih audio poređenja je da MORA da bude isti GAIN u ponavljanjima onoga što poredite;

I to potpuno isti GAIN u celom LANCU. Od izvora do zvučnika.

Nije dozvoljeno podešavanje nivoa zvuka - GAIN-a- nakon što počnete da slušate kabl B.

Takođe mora da bude potpuno isti test signal - audio zapis iste jačine.....

Ovo niko ne radi.....

psihoakustika u ovom slucaju, mozda ?!?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Radim ja i još neki koje znam. Nije problem ostaviti potenciometar za jačinu u istom položaju za vreme testiranja, to se podrazumeva. Bez toga nije fer testiranje, kao što si rekao.:dubbio:

I moraju da su uređaji na istoj radnoj temperaturi. Treba 300 čuda....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma da , zajeban je ovo hobi,ali je dobro kad imas druzinu kao sto je ova nasa na forumu, nek je samo veselo i dobro je sto se razzvija sumnja i polemika, jer kako bi inace dosli do novih saznanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, parabolis said:

ma da , zajeban je ovo hobi,ali je dobro kad imas druzinu kao sto je ova nasa na forumu, nek je samo veselo i dobro je sto se razzvija sumnja i polemika, jer kako bi inace dosli do novih saznanja...

I ja svašta čujem. Realno. Pre negde sam umislio dok je bio pokvaren lift da se bolje čuje sistem.

Aono riknuo POT - i uvek imam različit GAIN :smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mikorist said:

I ja svašta čujem. Realno. Pre negde sam umislio dok je bio pokvaren lift da se bolje čuje sistem.

Aono riknuo POT - i uvek imam različit GAIN :smesna:

 

Spoljašnja buka dosta utiče, čak i kad je nema mnogo. Navikneš se i ne primećuješ to, prekrije je muzika ali prisutna je.  Zato noću kad se smanji buka sve po malo bolje zvuči.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Vix said:

Ma nek veze ko sta oce, samo nek je svima lepo :bad_boys_20:

Ma da, meni sve radosnije zvuci kada uvezem novu igracku, problem nastaje kada je izgustiram i nestane magija... :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

pravilo u pravljenju objektivnih audio poređenja

A u sustini kome to treba i zasto? Onako na kraju diskusione balade.

Neka ostane u subjektivnom domenu, samo ne treba sebe previse lagati zarad ko zna cega, sto mozda i nema veze sa muzikom.

Svako se raduje novotarijom, samo ne treba praviti od fine emocije Bolivud.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije valjda da cete sad da prestanete da pisete o kablovima, samo sto sam otvorio ovu temu.
Bese mi prijatelj nocas poslao poruku, kaze stelujem amp sa harmonici... Bese mu bio negativan parni sad pozitivni parni harmonici. Ma, ludak. Dosadio mu onaj zvuk pa da menja nesto.

Sent from my Nokia 2 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A mogu samo da zamislim kako zvuci ceo audio sistem ozicen sa Ansuz kablovima.....pa plus njihovi harmonajzeri, razvodne letve...bla bla ....e to bih bas voleo cuti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, parabolis said:

A mogu samo da zamislim kako zvuci ceo audio sistem ozicen sa Ansuz kablovima.....pa plus njihovi harmonajzeri, razvodne letve...bla bla ....e to bih bas voleo cuti...

Zivim za dan kad ce mi mrezni kabel biti najveci problem :buehehe:

Pa cu moci umesto mojih sadasnij Baksuz kablova staviti Ansuz kablove, i da vidis miline :rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Vix said:

Zivim za dan kad ce mi mrezni kabel biti najveci problem :buehehe:

Pa cu moci umesto mojih sadasnij Baksuz kablova staviti Ansuz kablove, i da vidis miline :rasta:

:happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...