Jump to content

Recommended Posts

Kako prodati najobicniju kanturinu pod spektakularnim i izgradjenim imenom. Ne zna se gde je veca sramota, ustede na mehanici ili elektronici..

Ni tesko samoubedjivanje ni jos teza masta ili bias ikonostasnim imenom, ne mogu da izvuku ikakav zvuk iz tog podproseka konfekcije.

48 minutes ago, Zen Mod said:

za garazu dobar

kod mene ide u kujnu. izvor če da bude ženin telefon. :imase:

Pa promeni mu bar velike kondove i hladnjake, ubaci malo metala u kutiju, malo revizije ozicenja, gurni ga dublje u A klasu, ubaci neku zastitu za zvuje.....uradi mu nesto...da se odlepi od dna.. :) 

34 minutes ago, vladd said:

.... Ne zna se gde je veca sramota, ustede na mehanici ili elektronici....

aj na elektronici da ti prihvatim al dje viđe na mehanici

32 minutes ago, vladd said:

Pa promeni mu bar velike kondove i hladnjake, ubaci malo metala u kutiju, malo revizije ozicenja, gurni ga dublje u A klasu, ubaci neku zastitu za zvuje.....uradi mu nesto...da se odlepi od dna.. :) 

Ni jos kupljen ... kako ste krenuli nece ni bit ... :bad_boys_20:

Aj sad malo ozbiljnije da krenemo od pocetka  pa da ponovim pitanje 

-  jel ko imao priliku da slusa ovaj model

3 hours ago, revox said:

aj na elektronici da ti prihvatim al dje viđe na mehanici

Pa ako ne vidis mocan hladnjak od stancovanog lima, plekano limce od kutije, mocan mrezni utikac(oops na raspustu), opake preklopnike, jedino mogu da pohvalim buksne za zvucnike(i trafo kao najvredniju komponentu), sve ostalo od mehanike je furda neopevana, ja ti oci vise od ovoga ne mogu otvoriti. :) 

Jedino da te raduje pogled na bilo kakve elektricne komponente...

Od elektronike jedino mogu da pohvalim izlazne MJ tranzistore, relativno precizan ali malo spor opamp u riaa, i dual tranzistor u diferencijalnom, ...ali to je dominacija treceg harmonika...ostro ...sta ima specijalno da se cuje od 5 kila 30W B klase pojacala(mirna struja 23mA) sa 2x6800uF u ispravljacu?  (nemoj samo da je to "ozbiljno") :D 

Ozicenje uzas, komponente od fele najjeftinijih, lejaut ovih dana diyeri pocetnici bolje rade(nazalost dobar deo pod losim uticajem ovakvih izradaka, misleci da je to za ugled)...konfekcija, ustede...vristi u svakom detalju...

34 minutes ago, vladd said:

Pa ako ne vidis mocan hladnjak od stancovanog lima, plekano limce od kutije, mocan mrezni utikac(oops na raspustu), opake preklopnike, jedino mogu da pohvalim buksne za zvucnike(i trafo kao najvredniju komponentu), sve ostalo od mehanike je furda neopevana, ja ti oci vise od ovoga ne mogu otvoriti. :) 

Jedino da te raduje pogled na bilo kakve elektricne komponente...

Od elektronike jedino mogu da pohvalim izlazne MJ tranzistore, relativno precizan ali malo spor opamp u riaa, i dual tranzistor u diferencijalnom, ...ali to je dominacija treceg harmonika...ostro ...sta ima specijalno da se cuje od 5 kila 30W B klase pojacala(mirna struja 23mA) sa 2x6800uF u ispravljacu?  (nemoj samo da je to "ozbiljno") :D 

Ozicenje uzas, komponente od fele najjeftinijih, lejaut ovih dana diyeri pocetnici bolje rade(nazalost dobar deo pod losim uticajem ovakvih izradaka, misleci da je to za ugled)...konfekcija, ustede...vristi u svakom detalju...

Mislim stvarno ne kontam ... jel ladnjak daje zvuk ?????

Bez ljutnje cini mi se da pises na pamet ... pitao sam za pojacalo snage 902 ... nema u njemu RIAA ... imaju ovi tranzistori motorola tu si u pravu ... 

Sto .... malo je 30w sa efikasnim zvucnicima ??? 

Kad se bridzuje daje 90w a to I nije bas malo

Sto bi rekao nas specijalni tuzilac "polakote" ljudi :victory:

Pa ne znam, sta ti mislis da "daje zvuk"..., jeftina izrada, neka magija...soft kliping, frljanje sa vatima? 

Samo ti ukazujem cinjenice o bazicnom kvalitetu i izrade i koncepcije..onako, nije dno dna ali je fino pri dnu... :) 

Sto se mene tice, meni je radost sve to sto cisto i tiho moze da svira i nije mi problem da slusam ni HSR ni ISP, neku minijaturnu D klasu ili sta god...ali da se nesto posebno detaljise i opisuje kako svira?...na svajser forumu si dobio svajser odgovor. :D 

2 hours ago, vladd said:

.... Sto se mene tice, meni je radost sve to sto cisto i tiho moze da svira ... na svajser forumu si dobio svajser odgovor. :D 

u pravu si ... i za prvu i drugu konstataciju .... I zato mi se cini da ovo sa promjenom condova I bypasom moze da zasviri sasvim korektno ... 30w sa efikasnim kutijama je ok za neko normalno slusanje za kucu ... simpa stvar je da moze da radi kao mono blok I da mu se ogranici snaga sa 90w npr na max 40-50 I da do bude bombon ... a za snagu od 10-15w i ne treba mijenjat hladnjake ... a trafo ce da radi na ler gas ... grijesim li?