Jump to content

Iskra Garrard OZ40 zvucnjaci by ReVox


revox

Preporučeni Komentari

DIY Variovent :

 

precnik kutije od kreme oko 100mm

 

snadjes se kako ces napravis mrezu sa jedne i druge strane ...... sto se mene tice mozes da iseces otvor pa iznutra nalepis silikonsku mrezu za komarce

sendvic koji ide unutra je krpa za poliranje stakla (tanka bolan i produšna) , onda tervol 5cm , onda ista krpa produšna

 

krpa služi da ne leti

 

ako ces  zvucnjake gurati pod Lovćen , pravi kutiju kako hoces a da bude 40L unutra , stavi damping samo na po jedan naspramni zid (jedan sloj koflina) i turi jedan variovent

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Zen Mod said:

DIY Variovent :

 

precnik kutije od kreme oko 100mm

 

snadjes se kako ces napravis mrezu sa jedne i druge strane ...... sto se mene tice mozes da iseces otvor pa iznutra nalepis silikonsku mrezu za komarce

sendvic koji ide unutra je krpa za poliranje stakla (tanka bolan i produšna) , onda tervol 5cm , onda ista krpa produšna

 

krpa služi da ne leti

 

ako ces  zvucnjake gurati pod Lovćen , pravi kutiju kako hoces a da bude 40L unutra , stavi damping samo na po jedan naspramni zid (jedan sloj koflina) i turi jedan variovent

Daj te dimenzije -nacrt pa cu vidjet dje cu je metnut

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, revox said:

Daj te dimenzije -nacrt pa cu vidjet dje cu je metnut

 

 

unutrasnje 200x200x1000

driver skroz gore na prednjoj ploci

variovent skroz dole na prednjoj ploci

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zen Mod said:

ti si onaj CrnoGorac koji je progovorio jos u stomaku

 

:smesna:

legendo ... jezik me kostao dosta u zivotu ... sad mi milije da mi bude dobro ... da nisam u prvu kolko god da je tako ... al omakne :rofl: 

kutiju radim od stare ... prepravka ... prednja strana bice bocna od 25cm nedje oko 38-39 litara ... ne mogu je vise rastegnut ... ide variovent okrugli I tannoy visoki .. cekam drammar lak da premazem ... fotkam sve pa saljem uradak kad se zavrsi ... da ne smaram svakodnevno :cheers:

I naravno utiske

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Zen Mod said:

temu otvaraj sam , nisi mali

sto se tice varioventa - radi koji ti lakse napraviti ..... nije kriticno

otvorio bih kad bi umio prebacit ovu pisaniju tamo...

Oko vrioventa jasno:hi:

de otvori I prebaci ovo moje ... meti naslov samo OZ40 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kod prethodnog rjesenja problem je urezt u kutiju pravougainik da bi ovo upalo da valja ... ipak je estetika bitna ... rjesenje za kruzni otvor je maska od zvucnika za auto ... odo u subotu na buvljak da vidi dal cu budem sretne ruke po tom pitanju 

Da se sigram dok dodje lak I zavrsim drvenariju:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, revox said:

kod prethodnog rjesenja problem je urezt u kutiju pravougainik da bi ovo upalo da valja ... ipak je estetika bitna ... rjesenje za kruzni otvor je maska od zvucnika za auto ... odo u subotu na buvljak da vidi dal cu budem sretne ruke po tom pitanju 

Da se sigram dok dodje lak I zavrsim drvenariju:D

Meni se više sviđa onaj pravougaoni, napravi mu neke prirubnice (flanše) od Al lima ili tekstolita, ili šta već nađeš. Ili mu zalepi po obodu neku mekšu gumu da možeš samo da ga utisneš u otvor.

Pravougaoni otvor u iverici lako se pravi, izbuše se u uglovima otvori fi4mm, i onda ih ubodnom testerom polako spajaš, posle doradiš malo turpijom. Pošto se iverica kruni, treba rez  prvo dva puta premazati lepkom za drvo i posle ofarbati (recimo crnom bojom).

Početne rupe za ubodnu su reda fi10mm, bušiš ih između malih otvora fi4 da možeš lako da spojiš, ali tako da se ništa ne vidi kad završiš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...