Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

znači naim se umesto izlaznih filtera za stabilnost odlučio za kablove od 5m i time obezbeđuju efektivnu induktivnost...neverovatno...ja ovo prvi put čujem

čuo sam da oni i danas tvrde da su DIN konektori superiorniji u odnosu na RCA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

znači naim se umesto izlaznih filtera za stabilnost odlučio za kablove od 5m i time obezbeđuju efektivnu induktivnost...neverovatno...ja ovo prvi put čujem

čuo sam da oni i danas tvrde da su DIN konektori superiorniji u odnosu na RCA

Pa naravno ! :yes3:

Kao i Quad iz doba P. Walker-a. :worship:

DIN je Mama za RCA. 

Quad 33 back 2.jpg

Quad 33 front.jpg

K'o lutka. :wub:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Doktor said:

Prosto me cudi kako to nisi do sada provalio. B)

Mikum je moj drug. 

Jbga, puno dodirnih tacaka . . . Vangelis, Blade Runner, Sci Fi , mitovi & legernde, Sakurabana . . . etc.

samo ga ne pripustaj do tije zabarskih zvucnjaka

i skretnicu za FR bi on popravio

ostali bi samo dugmici .......

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Zen Mod said:

samo ga ne pripustaj do tije zabarskih zvucnjaka

i skretnicu za FR bi on popravio

ostali bi samo dugmici .......

 

:smesna:

A ne. Toliko ono bar znamo. :jump:

Nego, divanili smo na temu da otvorimo kutije i da promenimo kabl unutar kabineta koji je ocigledno luster kabl.

Stay tuned. :roll1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Zen Mod said:

to bi bilo otprilike objasnjenje (bajkovitog?) fenomena

Lici na to, ali tih metar ili pet  kabla ga nece izvuci iz problema, posto je induktivnost, odnosno samoinduktivnost kabla benigno mala. Logicnije da su preporucili pravljenje petlje na kablu. Znacajna promena samoinduktivnosti od par metara prave zice. Ali je jeftinije za korisnika...

Pride su neki Naim-ovi malo pretrpani zobelima po semi...koristili su brze tranzistore, pa malo aljkavo, i za ocekivanje su oscilacije.

Tako da vise lici na "kupujte nase", i ni slucajno DIY.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta ovde nije dobro ? Ovo markirano zutim ili ovo crveno ?

Izvinjavam se, ali ja sam humanista, imao fiziku u gimnaziji, na fax-u biofiziku, tako da ne razumem bas najbolje el. sheme.

Iskreno mi je drago da ste objavili shemu ovog Naim amp-a, malog remek dela, tacnije njihove, kako oni to vole da kazu ( msm "Najmovci" ) ikone. 

Da ponovo priupitam - sta ovde ne valja i koje bi bilo vase resenje.

Hvala.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne valja prazna prica, o duzini kabla. Pride, imaju zobelcine svuda po semi, a najvecu na izlazu..

Prica je trgovacka iz par aspekata, a nevezano za kompenzacije pojacala(kojih ne da nema), par zavojaka na kablu prave daleko dramaticniju induktivnost nego nekoliko metara prave(ili relativno prave) zice. A onaj ruzniji je forsiranje fan klubova, sa sto vise dezinformacija. Naravno da sve ne zanima neintuitivna samoinduktivnost(koja se generise prolaskom struje i koja je kod prave zice beznacajna), ali nije korektno dezinformisanje...

Inace, ako se pazljivo uradi ta klasicna koncepcija, nema potrebe za tolikim kompenzacijama, koje inace nisu ni dobre ni po volji audiofilskim cistuncima, koji su u mnogim slucajevima u pravu, u nekoj dozi su potrebne za tu koncepciju, na izlazu iz VAS stepena, kod prvog pobudnog ili u zoni povratne sprege.

A recept je prost, ne prebrze tranzistore, i ne prevelika pojacanja...Apex ima nekoliko odlicnih sema kao primer. I boljih, naravno...ali je Mile, nije gospodin Mark...

Postoji i odlicna Leach-ova sema, vrhunska, sa tim brzim starovremskim tipovima tranzistora MJ253(254) i MJ802(4502), sa minimumom kompenzacija, solidno dubokom AB klasom i bez apela za potrebnom duzinom  kabla.

 

Tako da pitanje koje je postavio @crni. stoji kao kuca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koja shema od Leach-a ?

Znam za Leach phono i to dobro radi kod mog drugara Buje.

Prod'o mu svojevremeno Vule J. aka vecito banovani. :)

Tu je u sistemu amp koji je pravio @Nesic ( ne znam tacno, neki SS ? ), preamp je diy Treshold NS-10 by Kameni ( takodje zauvek banovani ), a koji je u nekim srecnim vremenima radjen u diy zajednici posle jednog GB-a delova od preko.

Izvori : Technics gram/rucica/apgrejdi iz Kabusa-e/Otofon Salsa MC zvucnica.

DAC je vremesni Parasound, ali to meni nije uopste smetalo. Naprotiv. A da, fajlovi idu onako spontano sa komp-a ( nebitan plejer ).

Vrlo je moguce da je moj konacni utisak xtra pozitivan zbog kljucne komponente, one na kraju lanca, a to su - Rogers LS6.

Slusali smo samo kenterberijsku scenu, prog rok i to je TO.

Bujo, prijatelju, (pri)javi se, te obrazlozi sve ovo, pa u sitna crevca. :jump:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, mutayu said:

Hvala ti @vladd!

Nema na cemu, ovo je sema bazicnog, posto je crni postavio logicno pitanje, a odnosi se na ovu verziju.

Nove verzije nisu cable sensitive, koliko se prica. Drugacija koncepcija...e da li je identicna muzikalnost, to je posebno pitanje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, vladd said:

Ne znam koju Vule J. ima/imao verziju amp-a, ali to meni bilo totalno sterilno i krajnje dosadno.

No, ukusi su razliciti i nas dvojica smo se tada kod njega siti ispricali i uzivali u Marvin Gaye-u i jos par vinil naslova, ali sada ne mogu da se setim koji su bili sem Marvinovog legendarnog albuma sa Sexual Healing numerom. :)

Zakljucak : ukusi su razliciti 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, vladd said:

Nema na cemu, ovo je sema bazicnog, posto je crni postavio logicno pitanje, a odnosi se na ovu verziju.

Nove verzije nisu cable sensitive, koliko se prica. Drugacija koncepcija...e da li je identicna muzikalnost, to je posebno pitanje. 

ima na kp par novijih naima, xs i xs2, koji mene zanimaju i kad sam pitao vlasnike za kabl kažu pa naravno, nećeš valjda neki drugi kabl, mora naim...kad ih pitaš zašto mora, kažu preporuka naima...jedan čak reče, ne bih ja rizikovao da mi rikne amp, smotaj pozadi 5m i uživaj:unsure:

kad sam počeo da istražujem bio neki lik koji je na nekom forumu kupio naima xs i to u prodavnici kod dilera, a prodavac stavio neke obične kablove, hteli da ga pojedu na forumu, kao nije normalan prodavac, koji kreten i sl...čovek kaže pa meni je zvuk odličan i ništa se nije zapalilo, ništa nije vredelo, ispao glup u društvu:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...