Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Woland said:

CS300 je lepo napravljen kurton

ja imao kuci na usviravanju po partijskom zadatku od tadasnjeg dealera,onaj iz limitirane serije od 50 komada,sto je bio sa NOS Mullard EL84-kama..to je sasvim fino svirilo,sa manjim podnostojecim Tannoy zvucnicima sa plasticnim membranama novije produkcije sto neki kazu da su cist @enis naspram ovih sa papirnim membranama..sasvim je drugo pitanje,da li je to vredelo tadasnjih cca 2500 eura....

taj trik sa lampama je dobro poznat,sa nekima si stairway to heaven,sa nekima si highway to hell,ko voli taj rokenrol,go ahead....

:shinymj5:

 

Leben 300.jpg

leben 300 2.jpg

Leben 300 3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^ imao i ja u svojini, skoro godinu dana, na usviravanju pa na slušanju, sve sa nekakvim NOS Jan cevkama.. kako bih ti rekao - Leben je jedna od većih gluposti koje sam napravio.. yes, sviralo je to fino, baš milozvučno, posh na Japanski način, ali samo u srednjem delu spektra.. ono gore zamućeno, dole razliveno.. Dynaco ST35 ga ubiva namrtvo u svim delovima spektra, lupa mu čvrge pri tom, a kada se seti Pearl Harbora, zvekne mu šamarčinu :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mali privrednik, koji se bavi niskonaponskom opremom, prekidacima i trafoima(industrijske fele) odlucio iz hoobija da napravi proizvod  u koji je upucao marketing. I fascinantnu cenu, pomodni izgled i sjaj....

A Woland ga poredi sa Haflerovim kreacijama...:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

^ imao i ja u svojini, skoro godinu dana, na usviravanju pa na slušanju, sve sa nekakvim NOS Jan cevkama.. kako bih ti rekao - Leben je jedna od većih gluposti koje sam napravio.. yes, sviralo je to fino, baš milozvučno, posh na Japanski način, ali samo u srednjem delu spektra.. ono gore zamućeno, dole razliveno.. Dynaco ST35 ga ubiva namrtvo u svim delovima spektra, lupa mu čvrge pri tom, a kada se seti Pearl Harbora, zvekne mu šamarčinu :D

 

vidi,mene se taj primerak sto je bio kod mene svideo,sto je imao jedan utegnut bas,koji je netipican za cevasa,kod bas tihog slusanja jos sam mu morao basa dodavati sa onim bass boost dugmetom :ludiloooo:..i nije taj Leben 300 jedini kontraverzni amp sa kojim sam se sreo tako,pa su mislenja 180* drugacija,u zavisnosti koje su lampe koriscene..zato sam ja to lepo definitivno iskljucio iz svog igralista,nemam ja zivaca da se igram oko lampicki,trosim dragoceno vreme,novce za takve stvari...

:rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, Mikorist said:

A NAT kakav je ? Trafomatic ? :D

ako izuzmemo ovu poslednju trafomaticovu perverziju sa poslednjeg hifi sajma, samo još jednom sam slušao njihovog lampaša...beše to neko malo pojačalce, pojma nema šta ali mnogo lepo izgleda...kod dejana dobrina došao vlasnik ugašenog sajta i foruma (zaboravio sam mu ime), doneo to pojačalo da uradi neke testove za sajt, a ja se slučajno tu zatekao....znači, taj trafomatic je razvalio sa zvukom i od tada ja balavim nad njihovim uređajima...samo još jednom me tako oduševio zvuk lampi (ako ne računam sajmove) a to je kad sam kod igora gligorova slušao pointe sixty na elac kutijama

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spominjem ja da ne pomazu ni novinarske price ni word dropping, nema veze ni koja je lanpa ni koji je tranzistor, ako ga majstorica ne ustimuje...onda tek sviri...

Dzaba stradivari ako je u rukama zidara... :) 

Ja Hafleru jedino "zameram" sto je umlatio ultralinear, patentom na znacajan period, pa je bio i ostao zapostavljen...a inace je dizajnercina svog zanata. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, vladd said:

Spominjem ja da ne pomazu ni novinarske price ni word dropping

pomažu brate, mojne da se zavaravamo, evo svako malo pa neko i ovde citira proizvođača magle, kako fali svog konja :) i još se ljutkaju pri tom :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam, i dalje mi je nejasno...

Kada se bavis automobilima, ili jeste ili nije ovakav ili onakav, pecanjem- isto, ili vadis ili kupas olova, nema foliranja i nebitan je brend stapa, vinom i rakijom, dzaba firme i plakete ako ne valja, i na slaninijadi brendovi ne pomazu, vec kako kome majstorija uspe...

Ocit je ogroman uticaj modelovanja misljenja i napada na cula...sto je strahovit uticaj na sluh, odnosno na obradu onoga sto uvo detektuje...inace ne bi zuta dugmad ili komponente nalik pudrijeri bozanstveno svirale.. :) 

Ili muzika jednostavno nije cilj...tu opciju ne zelim ni da pomisljam...tu je tek sve nebitno, osim utovljene sujete...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa muzika većini i nije cilj već posledica..

ništa to mene ne čudi, evo nam Ministar Vojni započinje štrajk glađu, i to će da prođe kod prijemčivih, onih koji se ne sreću sa elementarnom logikom.. slušači kablova su boranija za njih, a na tarabi odavno piše I want to believe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam šta tu vama nije jasno?

leben, što pravi takva pojačala ili ljudi koji ih kupuju, tj koji vole takav zvuk?

el 84 daje takav zvuk kakav daje...neko to ne voli, neko voli i šta je tu loše? različiti ukusi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Woland je imao Leben-a 300. Promenio. Ima malenog Dynaco 35. Ovoj drugi amp mu se vise svidja. Napisao. Sve OK.

Drugi clan foruma, vec poznat po pisanjima da ne mora da slusa uredjaje, vidi samo shemu i tacno zna da li to valja i ne valja, govori o tome je Leben u najmanju ruku prevara proizvodjaca.

Etiketiranje firme Leben u jednom od njegovih gornjih postova je najblaze receno degutantno.

Da ne bi ovo moje pisanje bilo poput njegovog samo tlapnja, evo mojih impresija.

Leben 300 sam slusao sa Omega FR kutijama, neki digitalni izvor, ne secam se tacno koji je, veoma pozitivan ustisak.

Wolandov komad nisam imao prilike cuti dok je bio  u njegovom posedu.

Malenog Dynaco-a sam imao prilike cuti kod Woland-a i to je bio jedan zaista prefinjen zvuk, zanimljiv i sa moje strane odlican zvuk.

Ono sto nisam imao prilike, uostalom kao i Woland je to da probamo slusati 1 na 1 ova dva pojacivaca.

Sada mozemo nastaviti o psihoakustici, pecanju cverglana, olovima, bambusima i ostalim prigodnim stvarima koje zivot znace. :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih ja rekao da tu oko Lebena bas treba konzilijum

recimo da mi je poznat Wolandov ukus po pitanju zvuka , generalno .... tu smo negde slicni

godinu dana nije uspeo da se sastavi i privikne na amp , koji je bio manje vise nov , sa napucanim original lampama ( da li ih je menjao ne znam) ..... dok je malisu Dynaco doneo i odmah se navodio ljubavi sa istim ........ sve unutra matoro , jedan jedini deo nije bio zamenjen osim novih ruskih EL84 .... sve ostalo nedirnuto , ukljucujuci sve otpore , sve kondove pa i ulaznu blesavu triodu .....

ono ... pitam se - kome je taj Leben lepo radio ..... necu da komentarisem referencu jer su ukusi razliciti i moraju biti ....... ali - kome je taj Leben lepo radio - sta bi tek rekao za Dynaco ST35?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Doktor said:

Drugi clan foruma, vec poznat po pisanjima da ne mora da slusa uredjaje, vidi samo shemu i tacno zna da li to valja i ne valja, govori o tome je Leben u najmanju ruku prevara proizvodjaca.

Pogled na semu, tj koncepciju i naravno na izradu je vise nego dovoljan da definise rad uredjaja.

Slusanje samo moze da potvrdi neumitno stanje, naravno u okolnostima koje mogu da istaknu ili delimicno suzbiju mane ili vrline.

Ne pricam o prevarantima, vec o ljudima koji ne mogu da sagledaju celokupnu sliku, a zele ukljucenje i neku igru(makar i u lov u mutnom) formom a ne sustinom.

I ne treba puno pameti da to bude jasno...

I nema EL 84 nikakav svoj zvuk, dok ne udje u neku konfiguraciju, a ta konfiguracija mora da bude odradjena sustinski a ne pro forme ili zarad nekakve mode.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, ja sam recimo pokusavao da gledam u sheme razno raznih pojacala i mrka kapa, nece to da svira na pogled, ali kad se zatvori poklopac makine i pusti  muzika, onda prestaju sve sheme i ide magija.... zato ne razumem gledace, al opet, sve je to legitimno i mogu u neku ruku da prihvatim i taj nacin praktikovanja haj faja. 

Voodo people.... 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Zen Mod said:

 

ono ... pitam se - kome je taj Leben lepo radio ..... necu da komentarisem referencu jer su ukusi razliciti i moraju biti ....... ali - kome je taj Leben lepo radio - sta bi tek rekao za Dynaco ST35?

 

pa nisam slusao Dynaco ST35.....al sam imao kuci,doduse jako davno na slusanju Dynaco SCA 35,sa manje vise neefikasnim kutijama AR12..imao je full refresh tada,uradjen jos u Ei Nis,bio sam odusevljen time...

msm,@Wolandova 300-ka,i ta sto je kod mene bila,su se razlikovali u cefkama,izgleda da je to jedan bitan parametar,gde nemamo dodirnih tacaka..sad hebiga,mea culpa,nisam hteo uzburkati nikakve i nicije vode,idem se lepo pokunjiti i pospem se lepo pepelom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema potrebe ni za kakvim posipanjem , daleko bilo :serbvidkakisicl0:

ne dovodim ja pod upit to sto se nekome svidelo , samo blago potcrtavam da ima i bolje ......... ko je vise upoznat sa komercijalnim uredjajima , sigurno zna kako se moze porediti pominjana kantica sa ampovima nasih ljudi koji prave cevne ampove , sto za manje sto za vece pare, da i ne pominjemo Dynaco vise

:busted:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hafler je inzenjercina stare skole... a sve se radilo pesaka, sa siberima i nomogramima, za razliku od danasnjih munjevitih simulacija i matlabova...cak su i tabele bile delimicno sumnjive, posto su dosta toga aproksimirale...za neke brze potrebe..

Prica je opstepoznata, dosao je na prvi i veliki njujorski sajam da Sun elctronics-u, kao ogromnom distributeru, ponudi svoje trafoe za njihov neki popularni kit(tada se negovalo obrazovanje, samograditeljstvo i radne navike, a i zgodno je trgovini da ne mora da ima proizvodne linije), i gde je otkrio da vec imaju grose snabdevaca, koji nisu bas bili saka pirinca... Tu na sajmu je instalirao svoj trafo u spravu i oduvao konkurenciju...

Posle je skockao i Dynaco sklapalice...

Sto samo implicira da je drzao svaki deo problematike pod kontrolom uz specificno inzenjerski odabrane kompromise...nisu svi inzenjerski zahvati uvek plodonosni niti je odabir kompromisa uvek pobednicka formula...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...