Jump to content

Amazon.com


Aleksandar Car

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dakle nesto bi da kupim preko Amazona, pa me interesuje da li neko zna proceduru i sve oko nje?

Zadnje sto sam cuo na tu temu (mozda su se promenile stvari, ima tome skoro 2 god.) je da kad narucis nesto sa Amazona, na nasoj granici to automatski upada u sape neke Dinkiceve fantomske kurirske sluzbe (predstavljaju se kao TNT ali nisu pravi TNT nego samo se tako zovu) odakle te pozovu telefonom da te obaveste da ti je posiljka stigla, da dodjes kod njih da preuzmes i da za tu njihovu uslugu spremis pausalnu sumu od oko 100 evrica (bez obzira na velicinu i vrednost posiljke) plus carina i porez.Bio je veliki thread o tome na forumu B92 gde je vise ljudi prenelo takva iskustva...Mene je tada to ohrabrilo da zaboravim na Amazon.com :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takva prica je sa tnt,dhl,ups,fedex...sve su to predstavnici tih firmi u nas....imaju fin deo zakona koji je drugaciji od nac. poste. Ide ti 4k din spedicije, koju ne rade dobrim delom oni vec neko njihov opet, pa na sve to ostalo sto smisle. Analog Devices salje semplove preko tnt-a. Poslali mi neke gole stampane plocice (2x3cm)i greskom ispisali vrednost paketa od 200$. Ja naravno odbio da primim i rekao da vrate paket nazad. Za ned dana me zovu da su oni kontaktirali AD i rekli im da meni to treba za fax, te ih ubedili da AD plati sve troskove. I tako naplatishe oni AD-u 32k dina (imam papire ko neveruje...).A UPS mi je drzao paket skoro 6 meseci ne 21dan koliko stoji pre nego sto se vraca posiljaocu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi šta te interesuje da naručiš, kaži konkretnije. Iskustva su različita u odnosu na to šta naručuješ. Ja sam više puta naručivao Cd-ove i Vinile bez ikakvih naknadnih dažbina, doduše broj komada nije prelazio 5. Koliko sam shvatio upoređujući različita iskustva, najviše zavisi od carinskih službi - primer: carinske službe pri poštama različito gledaju na važnost pošiljke i slobodno tumače da li treba cariniti ili ne. Meni su čak stizale i patike iz inozemstva bez carine (doduše ne sa Amazona ali je procedura ista)a na nekim poštama u drugim gradovima su carinili i po dva CD-a i slično. Knjige su problematične, najviše zbog formata, tipa ako je velika i teži podosta nebitna je njena vrednost cariniće je.Tako da kaži šta želiš da poručiš pa možda neko ima iskustva sa baš tim predmetom.Inače procedure je relativno jednostavna. Registruješ se, uneseš podatke, broj elektronske kartice i plasiraš porudžbu. Inače je Amazon vrlo puozdan ja bih ga preporučio svakako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Leonardo: iberdek masina, ima Bernina ali mi se ne svidja price/performance ratio! Nasao sam neku koju fale Janome 1000CP ali nema ovde ko prodaje... doduse mozda ti znas sto ja ne znam... rad sam cuti bilo koji savet!

U Novoj Pazovi, kod benzinske pumpe na izlazu, a prema Staroj Pazovi ima prodavnica-servis ind.šivaćih mašina.Žao mi je što ne zapisah tel.kad sam onomad bio tamo, ali ću svakako opet proći tuda uskoro. ...Uh oprosti, sada sam pogledao model koji si markirao, kapiram da je portabl i za kućnu upotrebu....Ako doznam nešto vredno, javljam obavezno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U Novoj Pazovi, kod benzinske pumpe na izlazu, a prema Staroj Pazovi ima prodavnica-servis ind.šivaćih mašina.Žao mi je što ne zapisah tel.kad sam onomad bio tamo, ali ću svakako opet proći tuda uskoro. ...Uh oprosti, sada sam pogledao model koji si markirao, kapiram da je portabl i za kućnu upotrebu....Ako doznam nešto vredno, javljam obavezno.

Evo za industrijske šivaće mašine u Novoj Pazovi. Možda se nađe nešto što odgovara. Imaju i polovne, remontovane.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beatgoeson je kuvan i pečen na kupovini CD-ova preko Amazona, a za šivaće mašine nešto slabije. :character13: Nešto mi govori da se to ne bi isplatilo, najviše zbog transportnih troškova iz USA. Inače, mislim da nema drugih problema - obračuna se carina, PDV, špedicija, i to je to. Ako ipak postoji neka računica, stvar je izvodljiva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • 2 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...