Jump to content

Amazon.com


Aleksandar Car

Preporučeni Komentari

Pozdrav, mozda nekom bude od koristi... Preko firme ****dress (www.****dress.com) moze da se kupuje i narucuje i iz sopova na Amazonu, Ebayu i drugim slicnim stranicama, koji inace ne vrse dostavu za podrucje Srbije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Čitam ovo i ne mogu čudom da se načudim. Još od 2003. godine, supruga redovno naručuje knjige od Amazona, a ja se šlepam sa CD-ovima. Za svo ovo vreme, samo jednom sam imali mali štuc, ispalo da je ne mogu da isporuče jednu knjigu, pa su pitali šta da rade: da nastave da je traže, ili da prekinu potragu za njom i jednostavno kreditiraju moj račun kod njih za datu sumu? Opredelili smo se za ovo drugo, i stvarno, prilikom narednog obračuna, uredno su oduzeli koliko treba.što se slanja tiče, poslednje dve ili tri godine, pakete sa knjigama mi uredno donosi poštar na vrata. Prethodno proveri da li sam tu, i to me ne košta ni pare, jer je uračunato u osnovne troškove slanja sa Amazona. Ponekada poštare mrzi, pa mi u sanduče ubace poziv da odem do pošte i sam to pokupim, ali obzirom na to kakva smo zemlja, ne treba se čuditi.Tačno je da nisu baš nežni sa troškovima slanja, ali retko kada mi se dogodi da mi za desetak knjiga i par CD-ova, ukupne cene $150...170, kako kada, traže više od $40 za transport. To istina i nisu veliki paketi.Uredno plaćam po volji Master karticom banke Intesa ili Visa karticom banke Pireus - NIKADA ni najmanji problem, niti sa njima, niti sa bankama. Istina, i kod domaće Tehnomanije takođe plaćam karticom preko neta, i tek sam pre neki dan imao prvi jubilarni problem - pazite, ako nešto ne ide kako treba, oni vas NEĆE zvati, boli ih briga, lepo zovite vi njih, inače ćete čekati u nedogled.Inače, koliko znam, većina proizvođača poluprovodnika (u mom slučaju ON Semi pre par dana) nas iz Srbije odmah "pozdravi" porukom da za Srbiju ne šalju. Pretpostavljam da su već poslali pola godišnje proizvodnje ovim našim švindlerima ako "uzorke". To mi sada jeste problem, ali nema veze, prevazićiću ga ja, ima načina. Još gore, neće čak ni da prodaju uzorke za novac, jednostavno, kod njih smo mrtvi.Za one koji to ne znaju, troškovi slanja paketa mogu biti stvarno astronomski. Naime, stvarni transporter su razne službe tipa FedEx, DHL, UPS, itd, a oni obračunavaju cenu transporta prema težini, i prema gabaritu (šxVxD), pa koje bude veće da njima bolje odgovara. Da recimo poručite neki LCD TV, koji je veliki ali zato lagan, oko 12 kg sa pakovanjem, računali bi vam gabarit i to bi baš bolelo.Međutim, ako kupujete neke sitnice, recimo tranzistore, diode i tome slično, mali su i gabariti i masa, pa troškovi ne bi smeli da budu veliki, a ako jesu, onda znajte da neko vežba na vama APP sistem. Posebno sam imao problema sa DHL-om, za mene oni banditi bez premca. Prvo platite troškove slanja odande, kao sve je uključeno (kao što i jeste kod FedEx-a), a onda morate da platite spisak ekstra troškova, kao recimo carniski pregled, pa carina, pa njihov prevoz do vas (!!!) i kada se sve to sabere, pripazite da u džepu imate kanapče da raskrstite sa sobom kada vam oni nakarikaju.Ja sam recimo kupio ručni sat sa Amazona, on je koštao nekih $230, a poštarina, osiguranje i reosiguiranje su koštali $32. Nije džaba, ali nije ni besno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo , ja sam se ulogovao kod ViAddress i pitao za PartsEspress, za paket od 5 kg. I oni tvrde da je DHL (118 dolara) jos jeftiniji od obicne posiljke USPS . Odgovorio sam im da nije istina, jer sam dobio ova dva 8" drajvera od WildBurro, sa shipingom od 38 dolara. Videćemo šta će da odgovore, ali mi se čini da nama vajde od njih. :angry7:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...