Jump to content

Kablovi za potpune početnike


Miloš 1210

Preporučeni Komentari

56 minutes ago, Koja said:

Te nijanse se ne mogu izmeriti, to znači da su nijanse subjektivne, tj u glavi. Nemaju veze sa kompleksnom impedansom

Ne znam koji bi bio način da se baš uporedi zvuk kablova. Verovatno ljudi uključe jedan, slušaju, isključe, promene prvi stave drugi, uključe, slušaju. Kako može da se poredi kada je prošlo 5 min u medjuvremenu i svi su već "zaboravili" onaj zvuk od malopre.

Ne znam kako bi se sistem mogao podesiti da različiti kablovi mogu da se menjaju na A/B preklop pa poredi zvuk. Interkonekt možda može, zvučnički teško. Ne verujem da je iko to probao uopšte

najbolje je napraviti drugo pojačalo jer ako ti zvuk “A” jelte navalja onda je pojačavač u pitanju ne kablovi!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Woland said:

nego, kakva ti je to PVC pena za građenje arhitekture kabla, imas u furdi ili je nabavljiva?

Iz antenskog kabla, za tv ili "satelitski" koaks, prakticno najjeftiniji antenski kabal, antenski za snazne signale su puni pvc, a cesto i teflon.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je lako zalepljen, drzis zicu kljestima i uvrces mekani sundjer, deo po deo, da se odlepi i odvoji. 

Na jedan kraj zalemis 0,2 zicu(ili bilo koju zeljenu i izvlacenjem stare uvedes novu zicu. Ja nisam sreo toliko slepljen centralni vod, da bih morao da ga grejem propustanjem nekih ampera...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A zasto ne bi jednostavno koristili postojeci antenski kabal, tj.punu zicu unutar penaste izolacije-bez vadjenja. Mislim da se samo skine spoljna izolacija sa antenskog kabla i mrezica-shield, a od penaste izolacije i zice unutra naprave interkonekti ili sta vec...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze i to, malo je podeblja, ideja kabla je da dobije dve geometrije.

Ne svidja mi se zlato, em je losiji provodnik em je mekota. Gajtan je vec dobio inertnu atmosferu, ne treba mu zastita od kisele sredine. :) 

Centralna zica moze od srebra, ako neko voli igru sas dragocenosti, ali po meni, stari dobri Jugoslovenski bakar je slaboprevazidjen ovim savremenim recikliranim satro ofc uppocc, sirotilja mu spaljivala izolaciju na bagremovom drvetu..  :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bakreni Audio Note kablovi na prezentaciji su bili 150-200 evra, srebrni 200-400 evra. Ne znam koji bih uzeo na poklon, srebrni bolje leže za savremenu muziku, bakreni za klasiku i rock. Mislim da bi mi bilo svejedno, na bilo koji bih se navikao posle 10 minuta. Žao mi što nisam poneo svoje Mogami / Neutric, pih

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...