Jump to content

300B maksimalne vrednosti?


neskor

Preporučeni Komentari

11 minutes ago, guja011 said:

nije to bakarni ekser ni šraf već pobakarisani gvozdenjak.

da je bakar ne bi ga ukucao lako.

uostalom šta fali lemnim ušicama?

Moguće je, ja bih uzeo mesingane. Lako se proveri turpijom da nije čelični.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, vladd said:

Ne mora da se zakucava u ovaj oraj. Dovoljno je da se izbusi fi 2, ili koliki fi treba, nabije na tesno ili zalepi.

Može to isto od debele bakarne žice da se improvizuje, odsečeš oštrim sečicama vrh ukoso sa dve strane da bude oštar kao ekseri, gore ravan rez, ukucaš u drvo malo oturpijaš da bude ravno i gotovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, skrstic said:

Neko mi jednom reče da ako sam zainteresovan napraviće mi ali ko će sad da traži. Nije loša ideja s 2-3mm žicom.

 

Ja sam ti rekao, može da se napravi. Imam nekog veroboard-a kineskog ali je dobar. Jedino ako lepota nije preterano bitna.

PS

Imam i negde neki Ruski vitroplas, samo treba bakar da nagrizem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj pričaćemo.

23 minutes ago, NIXIE said:

Ja sam ti rekao, može da se napravi. Imam nekog veroboard-a kineskog ali je dobar. Jedino ako lepota nije preterano bitna.

PS

Imam i negde neki Ruski vitroplas, samo treba bakar da nagrizem.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Aleks said:

Bakarne nitne?

Ne. Bakarni zakivci. 

Probao sam i nitne bakarne. Isto jako lepo i lakse da se napravi jer ne busis rupe vec samo zakucas nitnu i odseces visak eksera sa druge strane. Ako hoces mogu da postavim sliku da vidis kako izgleda.

11 hours ago, vladd said:

Bakar i drvo, mocno izgleda.

Drvo hteo da  lakiram ali sam ga samo namazao uljem bogato da se ne susi brzo zbog toplote u kucistu. Jos sam u nedoumici sta cu i kako cu kasnije ako pocne da puca drvo pa ispadne zakivak. Tu je mozda nitna u prednosti jer joj sesiric ne bi dao da ispadne. Mislim ispade da pravim nauku ali i ovo ima puno posla da ponovo lemim pa ne bih opet ako ne mora. Mozda imate neki savet kojim lepkom da zalepim ove zakivke a da lepak ne popusti vremenom od toplote i naravno da mogu da ga kupim u Beogradu. Inace tamna je boja jer je neki cudan uvozni orah (ostalo od predhodnog projekta). 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drvo hteo da  lakiram ali sam ga samo namazao uljem bogato da se ne susi brzo zbog toplote u kucistu. Jos sam u nedoumici sta cu i kako cu kasnije ako pocne da puca drvo pa ispadne zakivak. Tu je mozda nitna u prednosti jer joj sesiric ne bi dao da ispadne. Mislim ispade da pravim nauku ali i ovo ima puno posla da ponovo lemim pa ne bih opet ako ne mora. Mozda imate neki savet kojim lepkom da zalepim ove zakivke a da lepak ne popusti vremenom od toplote i naravno da mogu da ga kupim u Beogradu. Inace tamna je boja jer je neki cudan uvozni orah (ostalo od predhodnog projekta). 


Interesuje me kako to izgleda sa nitnama.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne bih koristio lepak, pogotovo sto je delimicno neupotrebljiv na masnom drvetu, ali bih pazljivo izbusio rupu u zakivku u ravni drveta(ili koju desetu iznad), provukao zicu i stavio tacku na ispadanje.

Bakar kada se busi, akumulira toplotu, ja burgije hladim kao za klirit, alkoholom.

Mogao bi da se isturpija i kanal na vrhu, za prihvat zice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...