Jump to content

Poštovani znalci trebam vašu pomoć oko odabira komponenti


tonko

Preporučeni Komentari

triba kome ventilator?
zamolio bih kolegu željka,ako ima,šemu za skretnicu sa uključenim visokotoncem,nek stavi,nek bude tu okačeno
kako bi onda išlo sa frekvencijama?
kako bi išao okvirni raspon po driverima?
ova materija sa oktavama i db,rezovima,strmim,blagim,to mi ništa nije jasno
koliko se smiju preklapati frekve,strmo,blago,razlika u zvuku,ako režeš strmo vs blago?
puno upitnika u mojoj glavi
b9c4720e2a22486858edf98f71d6da51.jpg

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, tonko said:

triba kome ventilator?
zamolio bih kolegu željka,ako ima,šemu za skretnicu sa uključenim visokotoncem,nek stavi,nek bude tu okačeno
kako bi onda išlo sa frekvencijama?
kako bi išao okvirni raspon po driverima?
ova materija sa oktavama i db,rezovima,strmim,blagim,to mi ništa nije jasno
koliko se smiju preklapati frekve,strmo,blago,razlika u zvuku,ako režeš strmo vs blago?
puno upitnika u mojoj glavi
b9c4720e2a22486858edf98f71d6da51.jpg

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Ozren Bilan ? :) Napiši u google ? :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa tvojim znanjem ne moras da lupas glavu oko frekvi nego kako i od cega da napravis predlozenu skretnicu

bolju neces napraviti , nego se drzi nacrtanog
 

aha , ono - shvatio sam da si u Nemackama , dakle mozes da uzimas kojecega

otvori novu temu posebno za zvucnike , rasplinusmo se ovde nacisto

dakle brate , malo konstruktivnih pitanja - postuj semu odmah na pocetku da znamo da si shvatio koju ces skretnicu , onda pitaj kakve delove i gde da ih nabavljas

 

i drzi se jedne stvari u jednoj temi , ja ne mogu da te upratim sta si primio k znanju a sta nisi ...... onda gubim volju i da pisem

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa tvojim znanjem ne moras da lupas glavu oko frekvi nego kako i od cega da napravis predlozenu skretnicu
bolju neces napraviti , nego se drzi nacrtanog
 
aha , ono - shvatio sam da si u Nemackama , dakle mozes da uzimas kojecega
otvori novu temu posebno za zvucnike , rasplinusmo se ovde nacisto
dakle brate , malo konstruktivnih pitanja - postuj semu odmah na pocetku da znamo da si shvatio koju ces skretnicu , onda pitaj kakve delove i gde da ih nabavljas
 
i drzi se jedne stvari u jednoj temi , ja ne mogu da te upratim sta si primio k znanju a sta nisi ...... onda gubim volju i da pisem
 
 
ja voll[emoji3]

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, tonko said:

triba kome ventilator?
zamolio bih kolegu željka,ako ima,šemu za skretnicu sa uključenim visokotoncem,nek stavi,nek bude tu okačeno
kako bi onda išlo sa frekvencijama?
kako bi išao okvirni raspon po driverima?
ova materija sa oktavama i db,rezovima,strmim,blagim,to mi ništa nije jasno
koliko se smiju preklapati frekve,strmo,blago,razlika u zvuku,ako režeš strmo vs blago?
puno upitnika u mojoj glavi


Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Kako je krenulo, tek će da boli glava.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tonko , znas kako je to na forumima

dodjes , pozdravis raju , pitas sto ti je na umu

onda ti neko odgovori , bude tu i noise-a , ali najcesce ljudi dobiju pomoc

onda ti poradis svoj deo posla , pokazes da si poradio na odgovorenom

onda postavis sledece pitanje , koje proizilazi iz toga da si poceo da zvaces materiju , tj. da radis domaci zadatak

 

ako ljudi skontaju da ti ne radis domaci , da ne obracas paznju na ono sto ti pisu ....... onda ti ljudi vise jednostavno nece ni odgovarati

 

pazi kad sam ti ovo napisao :

 

 

imas sve kako i zasto ...... objasnjen princip ne samo skretnica nego svacega

idi citaj , tu ti je objasnjeno bolje nego sto bi ti iko od nas mogao nakucati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tonko , znas kako je to na forumima
dodjes , pozdravis raju , pitas sto ti je na umu
onda ti neko odgovori , bude tu i noise-a , ali najcesce ljudi dobiju pomoc
onda ti poradis svoj deo posla , pokazes da si poradio na odgovorenom
onda postavis sledece pitanje , koje proizilazi iz toga da si poceo da zvaces materiju , tj. da radis domaci zadatak
 
ako ljudi skontaju da ti ne radis domaci , da ne obracas paznju na ono sto ti pisu ....... onda ti ljudi vise jednostavno nece ni odgovarati
 
pazi kad sam ti ovo napisao :
 
 
imas sve kako i zasto ...... objasnjen princip ne samo skretnica nego svacega
idi citaj , tu ti je objasnjeno bolje nego sto bi ti iko od nas mogao nakucati
sve stoji,svi nešto kažu al ne objasne,jedan spominje grbu,drugi posli je prigušen
ok stavija si šemu skretnice,daj je malo objasni,opčenito,ne tribaju mi izračuni
imaš drajver koji svira od 500 hz do 20000hz,ali nije dobro da se spušta do 500hz, zbog toga i toga,nego ce po ovoj skretnici svirati do 800hz,na gornju stranu nije dobro da ide visoko nego nek svira do 10000,zbog toga i toga,a sve poviše ce odsvirati supervisoki ,zbog toga i toga .
recimo,čini mi se dacho je spomenija neku grbu u frekvencijskon opsegu cd,odakle mu to i što to znači
nemam namjeru ulaziti preduboko u materiju,ali te neke opčenite osnove bih volio znati
pročitati ću ja sve,nije problem,sad baš nestignem
evo imam šemu lx8 skretnice,al ja neznam iz nje iščitati u kojem frekventnom opsegu rade lf i hf driver
ista stvar za šemu 3110



Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, tonko said:

sve stoji,svi nešto kažu al ne objasne,jedan spominje grbu,drugi posli je prigušen
ok stavija si šemu skretnice,daj je malo objasni,opčenito,ne tribaju mi izračuni
imaš drajver koji svira od 500 hz do 20000hz,ali nije dobro da se spušta do 500hz, zbog toga i toga,nego ce po ovoj skretnici svirati do 800hz,na gornju stranu nije dobro da ide visoko nego nek svira do 10000,zbog toga i toga,a sve poviše ce odsvirati supervisoki ,zbog toga i toga .
recimo,čini mi se dacho je spomenija neku grbu u frekvencijskon opsegu cd,odakle mu to i što to znači
nemam namjeru ulaziti preduboko u materiju,ali te neke opčenite osnove bih volio znati
pročitati ću ja sve,nije problem,sad baš nestignem
evo imam šemu lx8 skretnice,al ja neznam iz nje iščitati u kojem frekventnom opsegu rade lf i hf driver
ista stvar za šemu 3110



Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Ja lično nikome ne savetujem da se petlja sa skretnicama i zvučnicima bez merne opreme. U principu možeš zameniti elemente postojeće skretnice novim i kvalitetnim delovima istih vrednosti i tako to. Za nešto više od toga mislim da ćeš upasti u probleme iz kojih se nećeš tako lako izvući. Usput dok to radiš nemaš šta da slušaš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja lično nikome ne savetujem da se petlja sa skretnicama i zvučnicima bez merne opreme. U principu možeš zameniti elemente postojeće skretnice novim i kvalitetnim delovima istih vrednosti i tako to. Za nešto više od toga mislim da ćeš upasti u probleme iz kojih se nećeš tako lako izvući. Usput dok to radiš nemaš šta da slušaš.
al ovde imamo poznate komponente,miljon puta usvirane,tu bi se trebalo sve znati

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slusaj pazljivo, bar Zena, za pocetak.

Svako kaze ponesto, ne vole ljudi tutorijale i pametovanja, i svaki podatak ili stav treba analizirati iz pravca dobre namere. Prihvatiti ili odbaciti, traziti dopunsko razjasnjenje, ideju ili smer u radu, pa uraditi kako ti se najvise dopadne.

 

Nije napravljen savrsen zvucnik, ni savrsena skretnica, pitanje je samo usvajanja odredjene grupe(i kolicine) kompromisa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, tonko said:

mogu ja pročitati teoriju,al više vride dvi rečenice od vas ,nego svi tekstovi
dok ja dodem do kraja teksta,zaboravim ono prvo što sam pročitaoemoji4.png

Onda pročitaš polako još jednom, pa ako ne zapamtiš, ostaviš za sutra pa ponovo dva puta, ako i tada ništa nije jasno onda batali i uradi onako kako ti se predloži i ne pitaj zašto i kako kad ionako nećeš razumeti.:wacko:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ošlo sve u krivo
trenutno me uopće ne zanima izrada skretnice niti želim pametovat i ići po svojemu
pod prvo ono što me zanima je u par rečenica specke skretnice koju je željko okačio,ono da znam o čemu se radi


Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto je 2446 2" driver on posle 10-12kHz pada kao klada pa je dodat mali HF boost. Ako mene pitas tu treba da dodas neki lepi supervisokotonac npr. 2405 ako hoces da ostanes veran JBL ali to je vec neka druga prica.

evo interesira me da mi se ovo malo bolje objasni
ako je specka drivera 500hz do 20000hz,zašto a i kako on to pada?
postoji neka njegova tvornička krivulja,graf, di se to da iščitati?

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...