Jump to content

Forumske šolje


Pchelac

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Trotter said:

Ja ocu kriglu od pola litre.

Sent from my SM-G361F using Tapatalk
 

Ja bih 0.3. Nekako mi brzopoteznija varijanata :D

 

Inace, vec posedujem solje starije generacije i moram da kazem da su izuzetno kvalitetne. Koristimo ih sigurno svaki drugi dan i nema nikakvih tragova upotrebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Pchelac said:

Šolje su klasične, oko 2,5dl ,a mozemo i da se nadjemo u gradu, relativno često idem ... Mogu i da šaljem PostExpressom, samo je skupo dati 200 din za poštarinu...

Meni onda može 2kom, čujemo se tokom sledeće nedelje oko preuzimanja, što se boje tiče nije toliko bitno, mada bi mogle da budu u kombinaciji kao sa poslednje slike u prvom, ili sa poslednje slike u drugom postu. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

majstore,kako dobijas i meris tu visoku temperaturu.svi kanthali su tu negde na granici i merenje sa termospregom verovatno pt-rhod ,typ r ili s ili slicno .meni treba nesto oko 1400C a da bude ekonomski podnosljivo,da ne bude u vakuumu.a za ovu keramiku svaka cast a i za glazure.ovde kod mene na obali dunava ima kaolina sa primesama ali kada se dublje zakopa ide veca cistoca.pronalazili smo ostatke rimske keramike-grncarije .golubije sive boje,ima neku zrnastu strukturu.pitanje na kojoj je temperaturi peceno i da li ima silikata u njoj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa da , termo par,zebekov efekat 

Type R

Type R (87%Pt/13%Rh–Pt, by weight) thermocouples are used up to 1600 °C.

Type S

Type S (90%Pt/10%Rh–Pt, by weight) thermocouples, similar to type R, are used up to 1600 °

nema trika ,max temperatura peci je koliko ide grejna zica ,kanthal,ranije je bio sa prefiksom a , b ,plus i sada ide do 1400 c i to odredjeni broj ciklusa grejanja-hladjenja.pravio sam razne peci pa i u vakuumu-sa tantalom,grafitom,volframom kao grejacima i sa vrlo visokim temp.merili smo optickim pirometrom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš tako, termopar je platina rodijum, ide na procesor sa sklopkom, koji vodi proces pečenja, i brzinu i zadrške i isključi na kraju. Najprecizniju kontrolu temperature bi dali Seger konusi, ali glazura je formulisana za 1200C , i modifikovana, pa sam digao na 1220C... Nije ni važno , tu je negde. Ranije sam pekao na 1260C, pa malo promenio glazure zbog uštede i struje i grejača. Grejači su KanthalA , žica od 2,2mm...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladd, rezervisana plavičasta.

 Dunavko, za 1400C - ili na  gas, tu ide koliko hoćes, ili na struju sa onim novim Kanthalom u šipkama, Takvu peć ima prof. Kiš... Sad je u penziji, držao je tehnologiju na Primenjenoj...

Što hoćeš da pečeš na 1400C, zaboga ? I koji su gabariti toga?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pec bi trebala da bude za eksperimente sa keramikom,probna,malih gabarita kao lonac od 5 litara a unutra alumina 5-6 cm -100-150 millilitara.,izmedju izolacija.elektro zbog lakse regulacije.pid regulator.ssr.inertna atmosfera po mogucstvu-problem dihtovanje.imam herausove dve ali su mi  veliki problem spojevi grejaca i dovodne zice.odradi 20 -30 ciklusa i spoj postane los.moram da izvedem kanthal zicu spolja a to je jako pipavo i skupljam snagu i zivce vec godinu dana...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...