Jump to content

Inteligentnim rešenjima do kvalitetnih zvučnika...


Zvu

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 198
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Gledao sam i ja ova "pure power" pojačala pre nego sam se odlučio za Hypex, ali sam bio skeptičan. Ako neko pazari neku od ovih spravica, voleo bih da uporedim sa mojim izborom, zanima me da li sam bačio višestruko novaca nego što sam trebao. :character13: Moje je mišljenje - kada ste već neki majstori, da treba sami da napravite nešto. Ako ne, mislim da kvalitetna snaga ipak mora i da košta. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje je mišljenje - kada ste već neki majstori, da treba sami da napravite nešto. Ako ne, mislim da kvalitetna snaga ipak mora i da košta. :)

Eh sad... Voleo bih ja da napravim pojačalo sam ali nemam niti znanje niti iskustvo za tako nešto. Mogu da sakupim delove i zalemim ali to može i moja baba. Mislim da ću posle izrade ovih kutija malo da odmorim. Gledaću neke polovne snagaše i tražiti po netu. Kad se sklopi jednačina kinta/ponuda kupiću nešto. Kao neko finalno rešenje i dalje nameravam da ga pravim ali će to biti spor proces nabavke delova i biranje projekta. Do tada gledam "solid state" na našem, pratim još par stranih foruma i nadam se najboljem :)

:character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi.... Gotovi zvučnici... JBT kako ovo svira :rofl: ...........post-117-126191560842_thumb.jpgBilo je malo modifikacija kutije u poslednjem trenutku ali je konačno dobilo onu punoću zvuka koju Hi End kutija samo ima... Trebala su oba basa da budu u jednoj kutiji ali sam video da nema mesta za oba tek kad sam počeo da sečem drvo. Onda sam malo zapušio i sad se jedva vidi. I stavio sam specijalne antivibracione nogare da ne prenosi vibracije do mog kompjutera sa kog ide muzika jer onda lošije svira. :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šala, šega, komka :character13: Sad malo zbilje... Nađem jako lepo objašnjenje o uticaju mase kretnog sistema i BL faktora na tranzijentni odziv zvučničke jedinice... Ovo se apsolutno mora pročitati kako bi se moglo nastaviti sa daljom samogradnjom i biranjem drajvera koji bi bili usklađeni... http://web.archive.org/web/20010810141852/lambdacoustics.com/library/whitepapers/bl_mms.htm Link za jedan od sajtovaWooferSpeed.pdfVrlo bitno pročitati za šta jeste Mms i BL faktor vezan u zvuku i radu zvučnika, a na šta ima jako malo ili nimalo uticaja...Znači treba gledati da induktivnost samog kalema bude što manja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sviđaju mi se. :rofl: Dizajnom se potpuno uklapaju u celinu. Zašto oba basa u jednu kutiju? Primetila bi se poremećena stereo slika, i ne bi se dobro utopili basovi i srednje.

Ma kaki poremećena... Ljudsko uho ne može da prepozna odakle dolazi zvuk ispod 200 Hz :character13: Nemojte se prevariti. Ono na zidu nije tepih nego very B.A.D. panel :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa na koliko si ih rezao? Spominjalo se nešto više od 200?Već neko vreme izbegavam da teoretišem, vidim da mi to ne ide baš od ruke. :character13:Tako da samo opisujem svoju trenutnu situaciju - dok ne nabavim drugo pojačalo, slušam samo levi wufer, sa sabranim signalima, rez je na 250Hz. Kao što rekoh, primeti se, i to prilično. Pogotovo se primeti udaljenost desnog drajvera od pripadajućeg mu srednjetonca, pa ovaj nema potporu na nižim frekvencijama. Dobro je da nisi imao mesta na dasci. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma post je šala :character13: ... Moji drajveri i ne izgledaju tako... Ovo je slika sa DIYaudio.com od čoveka koji je napravio 18" sa 6" srednjetoncem i nekim visokotoncem. Ovo mu dođu njegove probne kutije... Sad ću da postujem sliku gotovih kutija... Nego šta mislite o ovom visokotoncu ???

http://www.monacor.de/typo3/index.php?id=75&L=1&spr=EN&artid=6645&typ=u&hkatid=&ukatid=&brand=

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovako mu izgledaju gotove kutije :character13:post-117-126192873264_thumb.jpgpost-117-126192872137_thumb.jpgMeni ovaj njegov visokotonac liči na Monakorov koji ima 95 dB (što je jako retko)ali mislim da nije jer Monakor ima 4 rupe za šrafljenje. Računam da ako ću već koristiti srednjetonac koji ima 95 dB zašto bih uzimao hornu koju posle moram da atenuiram kad ima već drajvera koji su takođe 95 dB...http://www.monacor.de/typo3/index.php?id=75&L=0&act=8&act_sub=25&artid=3574&spr=DE&typ=uPreuzeto sa ove teme...http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/155885-99db-dome-tweeter-without-titan-without-horn.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

100Hz je magicna cifra gde je glava premalena da cuje fazne razlike ali je ipak dokazano da je bolje koristiti ( sa stanovista sterea) dva posebna suba , nego jedan centralni ........ pod uslovom da ima mesta blabla

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je Zen...Cak i na vinily su ispod 100Hz "spojeni" levi i desni kanal?Ako se dobro secam, nisam siguran...*Zvuchniak, a koje su ti sad to jedinice na ploci iz posta JBT kako ovo svira...nikako da pohvatam konce...jel' to 15in ili 18in

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam izgleda pravio sebi po sistemu"dzaba ste krecili"posto ih uopste nisam slusao... :rolleyes:nikako da zavrsim, aktivnu skretnicu i pojacavace za pogon.vec skoro godinu dana.samo sam kao napravio kabinet i izmerio jedinice(neke nemacke iz kataloga, mada mislim da to rade kinezi, 12in kevlarski basici...)tako da mi trenutno sluze samo kao stalcisub-ovi su za ispod 100Hzi princip je dipole Linkwitz "Phoenih"fotke su shit...

post-96-126216840951_thumb.jpg

post-96-126216854766_thumb.jpg

post-96-126216856852_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ZZZ ... :rolleyes: Oni iz posta "JBT kako ovo svira su 18" PHL 7030" :buehehe:

Moji basovi su ovi... http://www.hipowerpro.cn/showproduct.asp?id=28

I dalje razmišljam o srednjem pojasu i visokotoncu... Visoki i srednji će biti kupljeni posle nove godine

Srednjetonci koji se razmatraju su... Monacor SP-8/150PA, Beyma 6MI90 i DeltaPRO 8A

Visokotonci... RBT 95SQ, Beyma CP25 i RBT 95 što mu dođe isto kao i onaj SQ samo što je ovaj okrugao...

U odnosu na to za koji se srednjetonac odlučim će biti kupljen i visokotonac...

Znači moji basovi su 15", srednjetonci će biti 6" ili 8", a visokotonci Horna ili ribbon B) u biampingu naravno B)

One kutije gore nisu moje već jednog gospodina sa DIYaudio koji ih je kao takve slušao dok nije doneo konačan sud o zvuku koji mu se svideo i onda napravio kutije za njih. Povećavao je litražu, smanjivao igrao se sa dampiranjem i na kraju ih i završio :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a tako...hvala na iscrpom odgovorui podacima*@Steinna tzv polici jgramofon emt 930st*ajd' poslacu neku fotku ako bas mora ali malo kasnijedok fotkam dok prebacim, smanjim dim.u pm,..na prethonoj fotogr. se slabo vide dipol subovi...mislim da su ovo bolje fotkeinezavrseni ampovi za sub...gore na subu suiskra ez1606 modified u OB kabinet je otvoren "od pozadi"western electric horn driver isto dipole posto sam otvorio portna koji dolazi ona velika horna...napred je disperzorskretnica samo na hf unit 18db/oct...

post-96-126219614105_thumb.jpg

post-96-126219617209_thumb.jpg

post-96-126219626506_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledajući razne pokušaje da se velike kutije učine vizuelno manjim, dođem do sledećeg dizajna koji će verovatno ostati do kraja... Ove 3D slike su friške rađene :) . Znači samo predstava kako bi to moglo da izgleda ukoliko bi se stvorili odgovarajući uslovi. post-117-126239164929_thumb.jpgpost-117-126239139815_thumb.jpgJoš malo ...post-117-126239187182_thumb.jpgMalo integracije u 3D prostor (ne moj nažalost)...I kraj...post-117-12623923628_thumb.jpgpost-117-126239242817_thumb.jpgInače su sve slike sa Monacor HT-958PA-SW u kutiji u ulozi visokotonca i Monacor SP8-150PA mid/bassom...

post-117-126239227519_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda veoma lepo, ali zašto bi strah od veličine određivao izgled kutije? :):) Opet me na komentar tera dilema o usmerenosti tih "nekih" frekvencija, neka bude od 100Hz pa naviše. Ako 15' inače kuburi sa tranzijentima, zar ovi neće biti još problematičniji, ako "piče" u stranu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da postoji strah od veličine ne bih pravio kutije sa 15" basevima :) . Baš zbog toga što su u gornjoj konfiguraciji iskorišćeni drajveri firme Monacor sam mogao da priuštim da bass bude :) ta trane. U njihovom slučaju bi rez između bassa i bass/midle bio na oko 150 Hz. Osetljivost uha na tim frekvencijama postoji ali je jako mala pa mislim da neće biti problema sa celokupnom zvučnom slikom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...