Jump to content

Inteligentnim rešenjima do kvalitetnih zvučnika...


Zvu

Preporučeni Komentari

Čekam prvo da pročita poslednju poruku koju sam mu poslao (pre par dana) i odgovori na onu prvu od pre nedelju pa ću onda da ga pitam za hornice :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 198
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo polako sredjujemo magacin pa pogledajte sta ima.http://www.diyaudio.rs/topic/881-pa-zvucnici-totalna-rasprodaja/

kratko pogledah par drivera ... na prvu loptu se cini da ima par kandidata za quick & dirty BR Econo.....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kratko pogledah par drivera ... na prvu loptu se cini da ima par kandidata za quick & dirty BR Econo.....

Kao recimo ??? :hammer:Jel L12/8481 i L12/8485 ili onaj BW (mada ne nalazim na netu nikakav datasheet)???
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledao sad ovaj u WinISD'u. I taj izgleda dobro ali se ja zalepio za magnetinu... Nego kaže da mu je jako mali Xmax te da već oko 60 w (na frekvencijama koje su meni bitne) prelazi onih njegovih 3mm. Što će dalje reći da kalem više nije u magnetu, a kada nije ne svira... Sad ću da vidim ovaj drugi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel L12/8481 i L12/8485 ili onaj BW (mada ne nalazim na netu nikakav datasheet)???

trazite od mene ,mislim da imam sve datashitove

evo i za onaj drugi i sta ti je BW?

Ovaj zvucnik je skup zato sto ima englesku membranu (istog kvaliteta kao precision devices zvucnici) znaci membrana je Vrh.

post-133-12605842219_thumb.jpg

post-133-12605845056_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo slike zvucnika L12/8485, pa se uverite sami (koliko moze da se vidi).

Uf al me prijatno iznenadi sa cenom za b&c de250 koji se smatra finim unapredjenjem umesto selenijuma na econo horni. Jes da mu treba bolt on adapter...al kazu vredi se pomuciti.

Iskreno ja sam sve to istestirao i najbolji od svih njih je P-audio BM-N34S, nesto manje srednjih, ali vrh visoke.i onaj od 44mm je extra, ali ima previse db-a skoro 114dB. Posto su oba neodimijum, dajem im laganu prednost nad ostalima.Ima i ovoga nekoliko modela http://www.jcspeaker.com/impala.php?id=10ovi prave svima membrane i namotaje za drivere

post-133-126058501416_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Našao sam na USspeaker T-S (imam i JBL speaker shop pa sam izračunao neke vrednosti koje nisu date). Nemam datasheet... Frekventnu krivu i krivu impedanse... Te muke mene more...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naručio od Damira ove...

Postavljena slika

Probaću ih u "probnim" kabinetima da vidim kako rade. Reče mi poznanik da kada dovršim kutije mogu odneti kod njega da izmerimo odziv i da vidimo gde su pikovi, a gde rupe... Meni lepo izgledaju... Kako zvuče i to ćemo videti. Ovo sam imao u planu, ili bar slično...

http://www.jblpro.com/pub/components/2226.pdf

Postavljena slika

Za sada ovako i probaću ih sa svojim hornama da vidim koliko visoko mogu da idu... Kad izmerimo, videću da li uzimam WG ili uzimam WG i neki srednjetonac...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam da ih stavim u 125 litara kutiju (kao i Damir) ali će biti tjunirana na 40Hz. Pravio bih tunel, a ne cev... Dalje ćemo videti... Moje je mišljenje da neće trebati srednjak ali hajde da odbacim očekivanja i sačekam da vidim šta će merenja doneti. Mislim hteo sam da izbegnem glomaznu trosistemsku kutiju i 15 inča bas, a vidi me sad :coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...