Jump to content
Stradi

Koji visokotonac uz Lowther

Recommended Posts

Ja sam direktno poredio JBL 2405 ( koji je inace bolji od JBL 2402 ) u odnosu na Fostex T900a.

Jednostavno JBL nije imao sta da trazi pored Fostexa. Mnogo prirodniji zvuk koji nije naporan.

Ok hvala, neskore.

Onda kako se stvari odvijaju  se prica svela na dva drivera Fostex i eventualno Visaton ili jos eventualno Raal po kvalitetu ali ne znam kako stoji sa efikasnoscu ali njega mogu da probam kod kuce mada mi godine iskustva govore da je najbolje kada moze da se uporede uredjaji direktno jer mnogo toga se nama svidja kada cujemo ali se onda ispostavi da kada se direktno uporedi da nam se nesto svidi vise, nisam namerno rekao da je bolje vec da  je samo drugacije jer u hi fi ju ima vise istina nije samo jedna ultimativna.

16 minutes ago, neskor said:

Ja sam direktno poredio JBL 2405 ( koji je inace bolji od JBL 2402 ) u odnosu na Fostex T900a.

Jednostavno JBL nije imao sta da trazi pored Fostexa. Mnogo prirodniji zvuk koji nije naporan.

Da li si prilagodio kolo skretanja svakom od pomenutih drivera?

Ili si ih "ubadao" jedan po jedan u isto okruženje?

Moja preporuka je Yamaha JA-4205, vec smo pisali o njima. Vrlo kvalitetan visokotonac i vrlo rijedak. Znam gdje ga ima za 100€ /kom.

588e289933f33_Screenshotfrom2017-01-2918-37-29.png.5ac6e2b2902d4eb56df681ced65f843f.png

20170129_181759.thumb.jpg.cf14ce56a5d99bec741bd38cf07fb60c.jpg

33 minutes ago, Dacho said:

Moja preporuka je Yamaha JA-4205, vec smo pisali o njima. Vrlo kvalitetan visokotonac i vrlo rijedak. Znam gdje ga ima za 100€ /kom.

588e289933f33_Screenshotfrom2017-01-2918-37-29.png.5ac6e2b2902d4eb56df681ced65f843f.png

20170129_181759.thumb.jpg.cf14ce56a5d99bec741bd38cf07fb60c.jpg

da, ali vidi grafikon, ona pada vec na 15K, znaci to nije supertviter...

1 hour ago, Stradi said:

Ok hvala, neskore.

Onda kako se stvari odvijaju  se prica svela na dva drivera Fostex i eventualno Visaton ili jos eventualno Raal po kvalitetu ali ne znam kako stoji sa efikasnoscu ali njega mogu da probam kod kuce mada mi godine iskustva govore da je najbolje kada moze da se uporede uredjaji direktno jer mnogo toga se nama svidja kada cujemo ali se onda ispostavi da kada se direktno uporedi da nam se nesto svidi vise, nisam namerno rekao da je bolje vec da  je samo drugacije jer u hi fi ju ima vise istina nije samo jedna ultimativna.

kad bi mogao direktno uporediti navedene drajvere to bi bilo najbolje, jer sam karakter zvuka ribona ili AMT-a koji je kod mene je potpuno drugaciji od kompresionog drajvera bio on visoki ili supervisoki. Sa kompresionim dobijas atak, energiju, dinamiku a kod ribona to fali, on je detaljan, slusljiv, muzika "pliva" ali on jednostavno zvuci ravno. To se lako pokaze sa materijalom koji ima dinamike, i vidis da to nije to, da je nekako malo "umiveno". Naravno ovo je cisto subjektivan utisak, daleko od toga da je los, pogotovu vrhunski raal, uostalom ni ja svoje drajvere ne menjam jer mi u potpunosti odradjuju posao, pitanje je samo sta ti preferiras od svega toga...

1 minute ago, milovan1963 said:

kad bi mogao direktno uporediti navedene drajvere to bi bilo najbolje, jer sam karakter zvuka ribona ili AMT-a koji je kod mene je potpuno drugaciji od kompresionog drajvera bio on visoki ili supervisoki. Sa kompresionim dobijas atak, energiju, dinamiku a kod ribona to fali, on je detaljan, slusljiv, muzika "pliva" ali on jednostavno zvuci ravno. To se lako pokaze sa materijalom koji ima dinamike, i vidis da to nije to, da je nekako malo "umiveno". Naravno ovo je cisto subjektivan utisak, daleko od toga da je los, pogotovu vrhunski raal, uostalom ni ja svoje drajvere ne menjam jer mi u potpunosti odradjuju posao, pitanje je samo sta ti preferiras od svega toga...

Hvala Milovane, ti stvarno pogadjas u centar ali ja cu se nasaliti pa ti odgovoriti preferiram SVE, a bez sale sto moze vise, zar to nije sustina.. Vidi realno ja slusam klasiku i ona trazi dinamiku ali ima malo desavanja tu gore mada taj prostor oko tona to je ono sto hocu da postignem, i kada onaj udari cinel u 13-tom redu ocu da se "uplasim"a kada slusam jazz cinela je sada pomalo nedorecena i kadda to snimci dopustaj da se pokaze naravno za moje pojmove ljudi slusaju i sa manje visokih i vicu da ih je previse. Ovaj zvuk koji imam je fantastican najbolji za zadnjih 30 god i to bez imalo preterivanja a koncepcijkski je susta suprotnost od onoga sto sam tih istih 30 god jurio i to ozbiljno jurio i mislio da je to to, kad eto nesto sasvim suprotno. Sad , ja bih jos malo tu gore u HF, Bass na primer mi uopste ne smeta sto nema onog mesa koje daje 15 na primer jer je brz,cist ,precizan i sasvim dovoljno duboko ide jer ja nemam ni jednu numeru sa sintisajzerom na snimku , ma milina samo nekome fali tog volumena ali i to sada kad odem kod drugih ljudi mi smeta kod njih sto ima onako ponpeznog i bogatog bass a. Ne kazem da je jedno bolje ili gore ali ako biram meni se vise svidja ovo sto imam mada je najlakse dodati bass helper ali ova horna i lowther su stvarno strava po meni 50 posto bolja od Henlud horne koju sam takodje slusao i tad sam na primer rekao da to nikada ne bih imao u kuci kao sistem koji slusam, Ovo sto imam je smesno podseca na Mau horn ali stvarno radi za medalju i kad nadjem supertweeter bice za zlatnu medalju. Ja sam sa ovom hornom experimentisao i to na najgori nacin , video da slusaju Shindo opremu na njoj u New York-ku a Shindo kutije stoje pored pa rekoh ako je dobro za njih da probam i ja ali je bila muka jer ih ima samo par u svetu jer je covek koji ih je konstruisao napravio 2 komada i nazalost preminuo. Kod njegovog kolege su ostali crtezi i napravljeno je jedno 10 komada i eto moja je bila u Nemackoj i sada kod mene na moju veliku radost, Kada sam je prvi put ukljucio cak i nije bilo kod mene nego kod mog drugara i tada su bili i skrstic i grozni da cuju ja sam sav pretrnuo da li to ima bass uopste na primer jer svi pisu horna nema bass horna nema bass (dovoljno). E ima ali nema dovoljno visokih tj Lowther tu padne malo, ili ja cujem mnogo :D . Imam Rall u komsiluku i nesto mi ne zvuci da nema dinamike . Probali smo nesto  doduse na tudjim zvucnicima ne mojim (ali bio bi isti komentar i da su moji) a to je uporedjivali Raal i Krsticevim FOstex 17 i oba sviraju daleko van opsega slusnog ali se cuje da Raal svira vislje da dohvati vise tonova gore ali na primer Fostex ima lepsu boju manje je ostar ali sa gramofonom oba mozes da zadrzis sto se tice kvaliteta zvuka jedino sto Raal daje vise informacija kojih retko ima na snimku ali kada ih ima ali je zato Fostex manje naporan pa sad kome se carstvu prikloniti.  Samo smo menjali visoke nista na skretnici. 

Meni treba malo pomoci , a eto i nekog desavanja na forumu.