Jump to content

Quad sistem - 1968 g.


Doktor

Preporučeni Komentari

11 minutes ago, grau said:

Uhhhhhhh . . . . . Sunce ti kalajisano. :shok:

Mada . . . . . ovaj moj 303 je iz te "dobre" 1968 god, a ovaj kupljen "tek" 1981 god.

Isto kao i 33 preamp, a i ESL-57.

Sve '68. 

Eve i ser. no. ;)

image-1a1322313b063ef4a7b7ed29815a5fd0058ab12d505c0bf12ed4e3d27689a892-V.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, prophet said:

Još jedan istorijski dizajn u kojem (bar prema srećnicima koji su bili u prilici da čuju isti) ta kombinacija dobro radi:

. . . 

Vidi ovako. Postujem svaciju ideju, ukus, misljenje.

Medjutim, u mom slucaju je nesto sasvim drugo, a ja mislio da sam dobro objasnio.

Da ponovim : moja ideja vezana za ovaj Quad sistem je takva da zaista i bude onakva kakva i jeste bila u to vreme.

Ne interesuju me "stakovani" 57 paneli, umetanje u centar tog DECCA ribona i ostale kerefeke. Na nekom drugom mestu mozemo debatovati o tome u smislu time aligmenta gornjeg i donjeg panela, agle-ovanja, etc.

Imao sam dosta muke ubediti i umoliti Zoltana (Soltanus) da sve sto uradi u smislu reparacije, uradi identicno kako je i bilo u originalu. Uspeo sam u tome, a njemu hvala sto je to i ispostovao.

Svestan sam da "hard-core" ESL-57 "ekipa" skida ove alu grill-ove, drzi ih po sobama prakticno gole ( dead trap za kucne ljubimce ), da ih "stakuje", da "frizira" EHT (napajacku sekciju) itd., itd.

Bice price tek sta se sve radilo i "kockalo" sa Quad 33 i Quad 303, ali polako. :)

 

@prophet, DECCA ribonima ovde nije mesto.  Bez ljutnje, a i bez ikakvog zala sto nisam imao prilke cuti tu skalameriju koju si postovao, pa bio to i glavom i bradom ML.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, grau said:

Naprotiv.

Nisam slusao Quad 50 monose, ali ako budu na raspolaganju, tj. za prodaju narednih 10-15 dana mozda to i preslusamo kod mene ( Mr. Grozni zna odlicno coveka ;) ).

Rekoh vec, to je opet iskorak od originalne postavke i ideje. Takodje, ima toga i napisano po net-u o utiscima ovih 50-ica u odnosu na "solo" quad 303, gde se po autoru tih redova Quad 303 pokazao kao prijatniji, bolji.

Btw, a i pazarilo se jos jedan combo 33/303 ( ene ga Siroma to cuva u shteku u Nish :) ). Taj combo moze biti kadaver, a moz i da bidne potencijalno, ako se sve dobro podesi, jedan od monoblokova.

A moze lako i da ode u UK na full reparation. Pa ga onda poredimo sa ovim ovde "skockanim" upravo.

Ke vidime jos.

Za ovaj sistem od amplifikacije dolazi u obzir i cevna varijanta, ali o tom potom.

Ovde jos ima posla, a i nesto ne zurim.

Drugim recima, uzivam. :dance4:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, ZZZ said:

Pa kao na primer LP-ije iz tvoje ogromne kolekcije :)

Aaaaxaxaxaxaxaxaxaxa . . . .  "osvezi" mi dan u momentu Zoki.

Nego, treba da "pojurimo" bar jos jednu DECCA-u za kolekciju.

Ti da uparis, a ja da "otvorim sezonu". :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, ninja said:

Pa imas u NO dece 2 ili 3 .... slao sam ti 2X za njih :)

Da. Snimljeno. Jos uvek merkam. ;)

Takodje, jos malo cekam, da cujem i utiske kako se dojmi F-9.

Imam dva izvora trenutno koji to treba da aktiviraju, pa da me izveste.

Nadam se da ce biti ono bar priblizni mojim utiscima vezaniim za tu glavu.

Cekam . . .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...