Jump to content

4242-A power trioda


ZZZ

Preporučeni Komentari

Mislio sam da sekundare za grejanje 2 ispravljacice, namotam C.T. bifilarno?

Da li je to OK ili postoji i neko bolje resenje?

.

Isprvljacice grejanje 2.5V / 5A

...

Sekundari za 2 ispravlacice

2 x 1.25V / 5A C.T.

2 x 1.25V / 5A C.T.

bifilarno motani.

...

Mozda je bolje nego da je za 10A, zbog debline zice, bice mozda predebela zica za motanje ovako je za 5A ili malo vise

tanja, a posto je to 1.25V po namotu mogu se odseci i 2 parceta koja ne bi trebalo da budu dugacka, pa onda da se zajedno to namotava?

:) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

draskone=macola

Macola je mladji od mene nekih osam godina. Imao je nekad davno interesantan tv servis sa reklamom ,,sto drugi ne mogu da poprave Macola moze''i.

I bilo je tako!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja se ovo zezam za telekom i sns a vi ozbiljno... :(

mislio sam na ovaj "naš" sns 

U Bg  tacnije na Novom Beogradu ima ogromna NS zgrada (Nokia Siemens) sve sto se nabavi u IT ili napajanje stvarno ide  na obuku u NS. Na tenderima za napajanje stvarno prednost imaju sistemi napajanja SNS Standard Power Supply Interface(ima na netu), ali samo za odredjene snage.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako da propade dobar fazon..:)

 

Sto se tice bifilarnog motanja, meni je to uvek bolje opcija, nevezano za elektricne parametre, samo motanje mi ne ne pricinjava bol, kakav moze na palcevima da priusti bakarna zica jedno  par mm.

I ne treba gumeni cekic, ili drvena modla..:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Identicna je sprega kod EI trafoa za mikrotalasnu. Ljudi odradili kako treba, trafo za lampu.   :)

Baska primar, baska sekundar, baska grejanje.

 

Da ne spominjem gotov sekundar za 2KV, pola moze napolje, a kod primara se moze uglaviti desetak namotaja za grejanje,,mislim da je originalno neki namotaj manje.

 

 

trafo iz mikrotalasne, kondovi iz ves masine,....... oh wait

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trafo iz mikrotalasne, kondovi iz ves masine,....... oh wait

Grau, davno, ranih devedesetih, mi pokojni Lotke ( laka mu zemlja) prodao krescenda i kao glavni fazon rekao da je apgrejdovan i da su mu zamenjeni kondovi i stavljeni iz masine za ves.... Koji sam balvan bio majko :msn-rofl: ... mada taj  krescendo je opako svirao, sad dal zbog topologije il ves masine, ko bi ga znao :laugh1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bubanj za ložište za roštilj u kotlić, počinje da liči na svinjokolj...

 

Vešmašina ko svinjče, nema ništa za bacanje, od krmenadle do kožure i čekinja sve može da se iskoristi!

 

Nema zajebancije :)

 

https://twitter.com/hashtag/recikla%C5%BEa

http://www.samsvojmajstor.com/portal/forums/uradi-sam/sam-svoj-majstor/%C5%A1ta-od-stare-ve%C5%A1-ma%C5%A1ine?page=1

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel gospodin draskone osmislio SMPS napajanje za aurus lampase mozda?

Slucajno sam upoznat sa  radom firme Auris.

Aurus su neki ludi prof Nemci koliko ja znam, koji osmisljavaju studijsku audio opremu i jos svasta nesto. Njima nema sta da se osmisli jer su vec sada kosmos.

Auris je krusevacka tehnika i nisam sa njima saradjivao, ali slusao sam i pogledao detaljno ispod haube jedan poznati njihov amp i to svira lepo. Nije mi poznato da koriste smps.

Kolioko sam ja video, kada dam bio vani sve je klasika, ali vrlo lepo odradjena i realnost u technical data je 100%. Drvenarija im je prepoznatljiva a i solidan zvuk prati  dizajn. Desetak ampova radi sa smps koje sam po mom nagovoru izgradio za strance. Ovde rade dva muzicarska Ampega 300W, moj Push pull 2x4x El84 i jos sam dva poklonio nekom nislijama koji su mi dok nisam imao svog stolara radili lavirint za fostex. Imam jos tri komada ali su oni za moje probe dva kineza i jedan priprost sa ic UC3844.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to mogu da potvrdim ;)

I jos kad je NAT u pitanju prvi sa jumbo cevina je bio kod poznatog audiofila i nije bio go zna. Ali u madjuvremenu se desilo.Sada bar dva primerka koje sam ja slusao su savrsenstvo od zvuka.

Vec tri puta prekidam neki WOT preamp. Kako je pocelo napravicu ga do avgusta.

Posao ceka (lenjog gazdu). :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I jos kad je NAT u pitanju prvi sa jumbo cevina je bio kod poznatog audiofila i nije bio go zna. Ali u madjuvremenu se desilo.Sada bar dva primerka koje sam ja slusao su savrsenstvo od zvuka.

Vec tri puta prekidam neki WOT preamp. Kako je pocelo napravicu ga do avgusta.

Posao ceka (lenjog gazdu). :(

ja upravo slusam njegove monoblokove novije proizvodnje i zvucne jakooo dobro

koji wot pravis?

ja upravo juce zavrsio svoj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...