Jump to content

Beta 24


shonne

Preporučeni Komentari

za srafove - imas navojno gvozdje na metar, ako ne mozes da nadhes recimo Torban ( cetvrtku iznutra  resavaj flexom ili turpejom)

 

sto se tice spratova ........ pravi spratove; ono sto ima trimere na sebi, stavljaj na gornji sprat

Da, napravicu sprat, kraci DC vodovi. Nema trimere nista, sve je doterano na potrebni napon.

Jedino sto ce glavni psu da ide dole posto su grecevi, da se hlade na vecoj povrsini, dok gore reg psu, mosfetovi malu struju trpe, nista opasno.

Thx za savete, sad da vidim da odradim sprat [emoji16]

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prodaju ih onima koji ne znaju sa shelf life. :) 

U sustini vreme stajanja zavisi od proizvodjaca i tehnologije izrade, objektivno je vise od deklarisanih par godina(neki deklarisu dve, neki 3 godine) i neki efekti se mogu anulirati, povratiti reformiranjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Momci, jedno pitanje. Imam jedan softstart, sa jednim osiguracem. U setup su mi 4 trafo-a.

2 komada od po 400VA i 2 komada od po 50VA. Koliko ukapirao to nece moci sve na jedan osigurac, radi pozara [emoji23]

Elem, koje od ove dve price je ok.

4aed7293cea6a2249acb68ad2760cbe6.jpg

36e8a43e42563751782830815a1aec9e.jpg

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro, to je to mislim, 1.73 ~ 2 i 0.217 * 2 ~ 0.5.

Mada iskreno, meni samo jednom u životu izgoreo osigurač na pojačalu, al ni ja ne znam kako, doduše izgoreli VAS tranzistori pa oni poterali full struju kroz izlazne. Odavno beše, onaj najklasičniji školski dizajn sa 2N3055 :laugh1tooht:

Što ne znači da ne treba da se stave, normalno. Gde bi inače posle stavljali onaj Quantum osigurač onaj mali što daje velike rezultate i to ;)

Pa staviš Fusion Quantum Advanced Super, pa porediš...

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Aleks said:

Pa dobro, to je to mislim, 1.73 ~ 2 i 0.217 * 2 ~ 0.5.

Mada iskreno, meni samo jednom u životu izgoreo osigurač na pojačalu, al ni ja ne znam kako, doduše izgoreli VAS tranzistori pa oni poterali full struju kroz izlazne. Odavno beše, onaj najklasičniji školski dizajn sa 2N3055 :laugh1tooht:

Što ne znači da ne treba da se stave, normalno. Gde bi inače posle stavljali onaj Quantum osigurač onaj mali što daje velike rezultate i to ;)

Pa staviš Fusion Quantum Advanced Super, pa porediš...

:rofl:

5 godina mi traje ovaj projekat, za te osigurace sto spominjes, ne znam, nisam gledao ali pretpostavljam za ovih 4 komada da ce projekat da traje jos min 4-5 god :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako postoji soft start, onda nemas udarne(lepse inrush) struje, pa mozes da se oslonis na nazivne snage trafoa.

Inace bi se merila udarna struja i struja kratkog spoja transformatora i prema tome donosile odluke i definisao osigurac.

Recimo da bi bio oko 4 ili 6,3A bez mekog starta, a 2 illi 2,5A sa doticnim...po toroidu od 400VA.

Za tako nezgodne potrosace se postavljaju circuit braker-i ...pa ako je inrush prevelik(prazni filterski kondovi), ukljucivace se iz par puta... 

 

P.S

Bilo bi zanimljivo ukljucenje ampa bez soft starta ako imas tablu sa automatskim osiguracima :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

ne bije boj svijetlo oruzje, no srce u junaka!

 

:oldtimer:

 

(ih, kad se setim, kad sam kao mladac popravljao Iskra razglasni amp , cevni , od 100W ....... maltene sam vezao levu ruku iza ledja, navukao rukav sto duze na desnoj, pa bojazljivo pruzao pipalicu unutra .......... gde mi pamet, mogao sam rukavicu gumenu da stavim :smesna:  )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Zen Mod said:

ne bije boj svijetlo oruzje, no srce u junaka!

 

:oldtimer:

 

(ih, kad se setim, kad sam kao mladac popravljao Iskra razglasni amp , cevni , od 100W ....... maltene sam vezao levu ruku iza ledja, navukao rukav sto duze na desnoj, pa bojazljivo pruzao pipalicu unutra .......... gde mi pamet, mogao sam rukavicu gumenu da stavim :smesna:  )

kada radio onaj preamp sa 6H30Pi, sa nekih 160VAC...ukljucivao sam uticnicu u struju na 3m razdaljinu :D

hvala ali ne hvala...cevke nikada vise :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...