Jump to content

DAC - šta kupiti...


x1gor

Preporučeni Komentari

Za sada samo konstatiram da ovo radi. Konačni sonični sud kada se spoji po zanatu. :) Obećava....

 

CM6631A - I2S - AK4495EQ

 

attachicon.gifDSC03537.JPG

Ma dobro će to da zvuči. Menjaj op ampove da sebi doteraš zvuk. Ja sam imao nesreću da čujem Fikusov samo DSD "dac" i posle tog zvuka ostatak je blajk. Zvuk je skoro kao dobar gramofon. AK4495 je ipak slabiji. Da se razumemo koliko malo košta ima super zvuk. Bolji, meni, od DACa koji je polovan oko 500e. Nije me interesovalo marka/model već šta mi je lepše na uvo tako da ne znam s kojim je upoređivan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma dobro će to da zvuči. Menjaj op ampove da sebi doteraš zvuk. Ja sam imao nesreću da čujem Fikusov samo DSD "dac" i posle tog zvuka ostatak je blajk. Zvuk je skoro kao dobar gramofon. AK4495 je ipak slabiji. Da se razumemo koliko malo košta ima super zvuk. Bolji, meni, od DACa koji je polovan oko 500e. Nije me interesovalo marka/model već šta mi je lepše na uvo tako da ne znam s kojim je upoređivan.

Ovaj moj je PCM DAC. Ako je DAC samo DSD to mu omogućava manji jitter (uvjetno o kvaliteti clocka) i značajno lakšu konverziju. S druge strane PCM format je veće rezolucije nego DSD.  Dakle, PCM, DSD ili kombinacija su tri lrazličita konvertera koji su neusporedivi.

U svakoj od varijanti treba se nečega odreći, netko komfora, a netko boljeg zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj moj je PCM DAC. Ako je DAC samo DSD to mu omogućava manji jitter (uvjetno o kvaliteti clocka) i značajno lakšu konverziju. S druge strane PCM format je veće rezolucije nego DSD.  Dakle, PCM, DSD ili kombinacija su tri lrazličita konvertera koji su neusporedivi.

U svakoj od varijanti treba se nečega odreći, netko komfora, a netko boljeg zvuka.

 

Na sta tacno mislis pod samo DSD dac? Koliko ja znam moderni dac chipovi su ili PCM ili PCM+DSD...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mora imati PCM. Moguće je na čip spojiti samo DSD, a moguće je i DSD "direktno" (pojednostavljeno rečeno) pretvoriti u analogni signal samo pojačanjem i filtracijom.

 

Ok. Ako chip ima zajednicke pinove za DSD i PCM da li u tom slucaju jitter manji ako radi u DSD modu ili je svejedno?

Npr 4490 ima PCM,  DSD bit 0 i DSD bit 1 modove gde u ovom trecem zaobilazi Soft Mute i Delta Sigma Modulator. Sta bi po tebi trebalo najbolje da zvuci?

 

Sa druge strane 4495 nema dva DSD moda i mogucnost da zaobidje modulator...  :Dizzy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok. Ako chip ima zajednicke pinove za DSD i PCM da li u tom slucaju jitter manji ako radi u DSD modu ili je svejedno?

Npr 4490 ima PCM,  DSD bit 0 i DSD bit 1 modove gde u ovom trecem zaobilazi Soft Mute i Delta Sigma Modulator. Sta bi po tebi trebalo najbolje da zvuci?

 

Sa druge strane 4495 nema dva DSD moda i mogucnost da zaobidje modulator...  :Dizzy:

Nije svejedno. Svaka pretvorba, preplitanje signala ili čip za odabir unosi jitter. Konkretno ti ne mogu adhoc odgovoriti, trebalo bi sve dobro proučiti, a toliko volje i vremena baš i nemam...... Malo je ljudi koji to mogu ovako nabrzaka, na forumu, napisati......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam znao koji DAC kupiti pa sam kupio sve :happy64:

 

AK4396, AK4495, CM6631A, 2 x CS4398 na izlazu HDAM sa NPD5564, odabir DAC-a u analognoj domeni da se izbjegne jitter. 3 USB i 3 SPDIF ulaza. 24bit/192kHz.

 

attachicon.gifsuperdac1.jpg

 

Kako si tacno planirao da povezes, usb > i2s koji ide na ulaze svih DAC-ova paralelno bez selektora, a posle biras analogni izlaz?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...