Jump to content
Sign in to follow this  
Doktor

Heed Orbit 2 PSU

Recommended Posts

Jos od kada su Thorens, Linn, Ariston i na kraju lanca AR sa Vilcurom i Alisonom kopirali Phillipsov HX301a profesionalni gramofon(1950), ostao je doticni sinhro motor kao recidiv. Dobar i stabilan.

Najdalje je,tih godina, odmakao u detaljisanju Thorens sa TD125 i Winovim mostom za regulaciju frekvencije.

S obzirom da frekvencija mreze dozvoljeno varira 0,2%, tesko je za ocekivati neki sonicni impruvment sa ne znam kakvom vecom, boljom stabilnoscu od te.

A pride su dostupni i odlicni dc(brush i brushless) motori sa tahoom, pa je svakako bolja regulacija u petlji nego openloop..

I pride se izbacuje ac iz zone kucista, rucke... pikapa..

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=182291

nadjoh ovo,radjeno za Linn LP12..trebalo bi videti,da li se ovo moze nategnuti da se koristi sa motorom od VPI..

piše tamo na tarabi "output voltage is variable, with a maximum output of around 20v". ako motor od vpi radi na "do 20V" onda može

ne znam da li je po volji Imbabijeva kreacija za Garrard 401 ......... ili bilo kakva iteracija na temu

oscilator po volji , LM3886 (koliko ih vec hoces u paralelu) ganjaju izlazni trafo

post-2-0-42749200-1456573093_thumb.jpg

kaze se eggsar

:rofl:

ma moze kako hoces sto se tice oscilatora i ampa  , ali ja ne bih radio bez step up izlaznog trafoa

jednostavno , pojacalo je sigurnije i lakse je napraviti sa manjim izlaznim naponom

piše tamo na tarabi "output voltage is variable, with a maximum output of around 20v". ako motor od vpi radi na "do 20V" onda može

nije caka samo u V(oltima),trebaju bu i vise W..cirka 15W,po recima iz Heed audio-a (Heed TX je 15W,al je cena vec frit-frit)..Orbit lako tera evropske gramofone gde su korisceni ti Philips motori..ne mere sa VPI,a ne moze ni sa Well Tempered Classic-om..mozda radi na 33RPM stabilno,al kad ga prebacis na 45RPM il stuca,il nece.....

moguce da postoji i neko cudno obrtanje faze jos dodatno....

ma moze kako hoces sto se tice oscilatora i ampa  , ali ja ne bih radio bez step up izlaznog trafoa

Kad pogledas D, prvo sto se vidi je trafojcina, pa kalemcina. :)

Ne vidim u cemu je problem napraviti 15W(da ne kazem i 50) slinusoidu.. :)

Istina, ja sam nesto petljao sa TDA 7294, i to na 80KHz, pa pride 9KV, stepup trafo na "sitnih" 220 je znacajno laksi...a snage ima, ima tu upotrebljivih 30W, sigurno...

A pojacavaci mogu i da se paralelisu...

On 26.2.2016. at 2:54 PM, paja959 said:

nije caka samo u V(oltima),trebaju bu i vise W..cirka 15W,po recima iz Heed audio-a (Heed TX je 15W,al je cena vec frit-frit)..Orbit lako tera evropske gramofone gde su korisceni ti Philips motori..ne mere sa VPI,a ne moze ni sa Well Tempered Classic-om..mozda radi na 33RPM stabilno,al kad ga prebacis na 45RPM il stuca,il nece.....

moguce da postoji i neko cudno obrtanje faze jos dodatno....

Pajo da li si heed orbit 2 bez problema koristio na kuzmi stabi s,na obe brzine?Neko je negde pisao da se greje kao ludo.

I ako znas za koliko para moze da se nabavi?Pokusavam da ustedim u odnosu na Kuzmino napajanje.Hvala i pozdrav

3 hours ago, patason said:

Pajo da li si heed orbit 2 bez problema koristio na kuzmi stabi s,na obe brzine?Neko je negde pisao da se greje kao ludo.

I ako znas za koliko para moze da se nabavi?Pokusavam da ustedim u odnosu na Kuzmino napajanje.Hvala i pozdrav

greje se ko ludo,radio je kod mene i na 33 i na 45,al ta kombinacija je bila kod mene bila relativno kratko vreme,pa nemam iskustva sa njime na duze relacije..ja sam moj stalno iskljucivao,zbog bojazni da se ne desi picvajz,tadasnja amplifikacija  sto sam koristio je bila izuzetno osetljiva na okolne uredjaje i svako ukljucenje/iskljucenje je moralo da se sprovodi po strogom redosledu,jer je znalo da bude zemljotresa iz zvucnika...da ima sonicni boljitak na gram,to cu da potpisem 1000x ,komforna prednost je drugih 1000x u odnosu na standardnu varijantu.

Zvanicna cena toga je negde 300-330 eura,ima neka trange-frange direktna niza cena toga za domaci turizam,al ako ces mirno da spavas,kupi originalni za njega,vidi tu razlog prodaje primerka od @Doktora