Jump to content

U poseti kod Brke ( Sax -a ) ....... generalna MOTOBIKE tema


BANAT

Preporučeni Komentari

Slučajno vidoh temu pa da se prijavim, na moto forumima mi je nik Đunta. Kome treba opšti tehniči savetić, za Bokser BMW sve, može mi se obratiti slobodno.Takođe ko želi vrhunska auto i moto ulja, ima problem sa žičanim točkom, amortizerom, ...tu sam. Na motor ne sedam bez pune opreme čak ni za probni krug pri servisu i svima savetujem isto:

 

mimikrija_zps09c5f6b8.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...U POSETI KOD BRKE SAX-A NEMA VEZE SA MOTORIMA

 

... I najzad se dogovorismo, trebao Brka da dodje kod mene. ispade nekako spletom okolnosti da ja dodjoh prvo do njega. Elem...

Kao prvo, hvala na gostoprimstvu i zaista prijatno prvedenoj veceri. Cudno je kako direktan kontakt ispegla sva nerazumevanja i neslaganja. Cesto se nisam slagao ili bolje receno, kao kompletna elektro neznalica, tj, samo kao korisnik HI FI radova, cesto nisam razumevao Sax-ovo glediste... E promenih to. Ocigledan primer, najbolja praksa.  Naravno, i dalje mislim da Sax-ova gospodja ima ubedljivo najveci WAF na forumu, i dalje mislim da su mu vodoinstalateri radili dizajn, i dalje se ne slazemo po pitanju PP vs SE ampova, ali zato kad sednete tamo u sobu i pustite muziku, sve ode negde u stranu i jednostavno krene zvuk. Je li to zvuk kom sam ja naklonjen ( neki ce sad reci zvuk je samo jedan i to veran. Grese, moze biti svetao, taman, mekan, agresivan, svakojak...), nije do kraja. Ipak sam ja navikao vec na hektar membrane Alteka, ali sve ostalo, cista lepota. Slonove usi uz SE pojacalo su mi zvucale kao neki od najlepsih FR zvucnika koje sam cuo. A nisu FR, samo sam imao takav dozivljaj. Jamaha se nije mnogo spustala dole, ali zajedno sa CD 2 ribonom, zvucala veoma uvlacljivo i veoma detaljno. Svaka pesma drugacije zvucala, tako da je ukupan zvuk sistema veoma, veoma rezolutan. Napominjem opet da to nema dubinu basa Alteka, ali basa ima dovoljno, precizan je, ne vuce se po podu, samo malo mase. TAko da to po meni nije mana, vec vise kao filozofija i pristup zvuku, pa kome se svidi. Nije sistem za svakoga, ali sam siguran da posle nekoliko dana slusanja necete traziti vise basa vec samo uzivati u zvuku.

Naravno, treba da Vam REj Carls i Stivi Vonder budu braca od tetke, da  ne vidite izgled istih, ali mi Sax objasni da kad neko kupi njegovo pojacalo, dobije i dizajn koji hoce, a njega bas briga dok mu je u stanu, tako da to razumem. Potvrdio je to i sa primerkom koji sasvim ok izgleda, al ga je tek naknadno izvadio iz skrovista, verovatno bojeci se da mu lepotom ne kvari umetnicki dojam ostatka sistema.

Sta me je zapanjilo. UVLACLJIVOST sistema !!!! Jamahe uz SE snagas ( reci ce Sax koji vec), ne postoje u zvuku. Pozornica ima ogromne dimenzije,  Jazz slusate u klubu u kom je i snimljen. Basista je covek ne visi od 1,90 m, bas je od drveta, bubnjar radi metlicama, na dobosu su koze, a cinele su metalne. Zasto napisah ovu stupidnu recenicu ? Jednostavno, to se cuje u Sax-ovom sistemu, jednostavno zazmurite, i to je to. Sistem kome mozete verovati. Sistem koji ne laze. Istina nije uvek umivena i lepa.; Ona je takava kakva jeste. Takav je i ovaj sistem. Jamahe sviraju opako ono sto mogu a ne brljaju ono sto ne mogu. Meni to dovoljno za vrhunsko uzivanje.Ponavljam, meni fali malo masivnijeg basa, al to je moj ukus, svakako ne referentan, al moj je i to ti je. Mnogo to lepo radi.

Eto toliko, a ostalo ce Brka, ako bude imao potrebu.

Pozdrav i hvala.

p.s. Pali su i neki planovi za tajni projekat, ali o tom potom, mozda ga i objavimo, mada kako stoji stvar sa nekim opakim projektima koji prodjose nezapazeno ovde, mozda ga objavimo na ana.rs forumu cisto radi veceg odjeka. :buehehe:   

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vrlo se malo moze dodati.

 

singl je bio sa 807 Ken Rad (bez W), pogonjen 6N6P, a ispravljan sa 5V4G.

 

cd plejer je bio Akai CD55, spolja jadac, unutra gladac.

 

inace lampiziran sa 6N8S (ruske 6SN7GT).

 

izbor muzike vise Grozni, manje ja.

 

ipak je bio gost, mada su nam veoma slicni muzicki ukusi.

 

sto se tice zvuka, Grozni je opisao kako treba.

 

bez uvijanja.

 

mozda ce se Alteci meni dopasti vise nego njemu Jamahe.

 

a mozda i nece.

 

a nije tako zdravo ni vazno.

 

vazno je druzenje i uzivanje u muzici. 

 

druzenje koleza, ljubitelja svetlecih sprava.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma samo se ti opusti.

 

uopste nije bitno sta ce tebi ili meni da se dopadne.

 

bitno je da 2 odrasla coveka mogu da sede, slusaju muziku

 

uz kafu i pritom ne idu jedan drugom na zivce.

 

jedan prica, a drugi slusa. pa obrnuto.

 

a sto je najvaznije, apsolutno se razumeju.

 

sto se tice komentara, ti si bio i cuo.

 

imas prava na komentar, sto se tice sistema, pa i Jamaha, na kraju.

 

posetu cu naravno, uz moje veliko zadovoljstvo, uzvratiti.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa vidi ovako.

 

volim i ja.

 

ali mnogo mi para - jer, veci sam hajfajista nego bajker.

 

pre bi ulozio u zvucnike (pretezno alniko) i lampe nego u motor.

 

a Jamahu Maxim standardnu ne bi nikad kupio.

 

ova moja, bober, bila uradjena vec 75% kad sam je pazario.

 

:drinking-2:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...