Jump to content

Meditacije o starim/dobrim vintage driver-ima (Split iz "Kupuj dok...)


Zflazar

Preporučeni Komentari

Hvala milovane 1963 najlepse,  procitao, jeste edukativno, ma sve sto se procita je na svoj nacin poucno.

Hvala veliko

PS

Inace ima po netu materijala Alnico vs Neodium i bogami Neo vodi samo sto se stalno spominje da bude ne iz PRC vec za skupe zvucne jedinice (Evropa America)  a ako Lowhter nema first class Neo magnets onda ne znam ko ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Imao sam Horning Agathon. Opaka je to kutija, i pokazna vezba kako Lowther i slicni treba da se koriste.

Lowther-u je isecena trubica, i uradjena adekvatna skretnica. Koriscen je papirni visokotonac u waveguide-u i integracija je fenomenalna jedna od najboljih integracija sa visokim koju sam cuo, mada odsecen u visokom registru u o odnosu na bolje kalotne visokotonce.

Srednji je bez pikova, izuzetno detaljan i transparentan, mogu reci da u domenu odprilike 600hz-5khz malo sta moze da se uporedi (mozda top kompresioni u adekvatnoj horni). Lowther je tonalno tanak ispod 500-600Hz, u tom opsegu fali ton koji recimo imaju bolji Tannoy-i (neki drugari to zovu melodicnost, masnoca, meso ...), i tu je veliki trik odabrati drajver koji bi se uklopio sa Lowtherom. Horning je spakovao Lowther sa 2x12inch Beyme u tqwt, Beyme je pustio da rade do 1kz i da biju pozadi, a da Lowther bije napred. Bezkompromisnije bi bilo da je napred usao neki jebitacni 10-15inch drajver da pokrije upper bass.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ove horne sam radio 2007 godine, kada sam bio u Lowther fazi :)

Bas helper je ubačen naknadno , eksperimentisao sam prvo sa Gauss 15" driverom - odlično se pokazao. Posle sam uzeo BD 15" driver

Nisu finiširane ( možda i neće biti - nedostatak vremena ), trenutno stoje kod majstora u radionici 

 

Driveri na slici su Lowther EX2 i BD15

 

Veoma interesantno iskustvo

post-205-0-73696300-1420886622_thumb.jpg

post-205-0-62459100-1420886624_thumb.jpg

post-205-0-19319000-1420886626_thumb.jpg

post-205-0-58673500-1420886631_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...