Jump to content
Sign in to follow this  
bokiooo7

Poredjenje Aleph pojacavaca

Recommended Posts

masniji zvucnici , manji amp ........ paj'z sta sam ti rek'o

Ima nešto u tome... Ove moje 15" Alfe sviruljaju itekako i sa nekim bezvezno malim količinama wattaže... Čak i u OB modu za koji je sveopšte poznato da itekako ima talenat da umanjuje odziv na nižim frekvencijama (što niža frekvencija - to slabiji odziv pri nekoj/istoj veličini ploče/panela - što manja ploča, to gore...)

Meni na mom JBL l 90, 12''  basa  mali Aleph J gura jako  lijepo, imam utisak da mi je na petici bas bio malo kontrolisaniji i da je zvucao za nijansu '' mocnije'', odnosno punije u donjem spektru u odnosu na Aleph J. Ali generalno jako slicno u srednjem i visokom dijelu. 

Mislim da se dobrim odabirom kutija Aleph moze natjerati da svira jako ozbiljno, u sta sam se uvjerio kada sam ga prikljucio na Dynaudio Fokus 360. 

racunaj da ti je 18Vdc ...... pa onda opet idi na 20Vdc - donja granica na koju turas mosfete ako hoces bez kompromisa (linearnost - odnos unutrasnjih kapacitivnosti u funkciji Uds)

sve nize je ipak za Mini varijante , koje se prave u drugacijem  kontekstu

pa ti onda vidi da tu vise ni disipacija nije mala , ni snaga ne moze biti mala

ja rekoh - meni nije interesantno - sta ce mi 100W pojacalo od kojeg cu ja da koristim 5W

seme su poznate - da li od onog famoznog Grey Rolinsovog Alepha X pa do X1000 pa sta ti ja znam sve - kod X ampova sve je pitanje scaling-a , kao i kod Alepha generalno - vid'o si jedan , video si sve

sad tek uz desktop i net...

+/- 15V sa disipacijom od 135 W po kanalu, sto moze da bude prihvatljivo, ali ta lineranost je kocnica...

+/- 22V disipira 320-400W...sto je bas previse i za moj ukus...

Zen, thx...

there is no free lunch

il sto bi mi u Svrbijici rekli - nema leba preko pogace

:smesna:

A sta je sa ovom X.5  serijom sto radi u AB klasi ? Ima li kakve pouzdane seme i moze li se skockati sa visim naponom a manjim biasom, tipa do 15 wati u A  a kasnije neka ide u AB... 

uP amp na Big DiyA

X600 SM je u cirkulaciji kojekuda ,a kako sam rekao da je tu sve pitanje scaling-a , onda je lako za amp bilo koje snage