Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

eo ih, oba albuma na BC

 

https://daliborovogranje.bandcamp.com/album/daliborovo-granje-2015

eh, cujem i Tako i Den za Den i ISP i svasta nesto ...... sto naravno ne mora da znaci da su ih oni ikad slusali :) 

to samo znaci da sam ja nacitan ........ :smesna: 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, Zen Mod said:

. . . 

eh, cujem i Tako i Den za Den i ISP i svasta nesto ......

. . . . . 

Idi bwe sa ISP. Dok sam dešifrovao. :rofl:

Mda. Ima tu i Hazar-a, pa i "ranog" Leb i Sol, pa . . . . IMO kada sam čuo ovaj band iz Cro ispreturao sam po memoriji da li je bilo uopšte sa tih prostora bendova koji su svirali ovakvu vrstu muzike.

Slovenija - DA, ali Cro - ne da ja znam ?

Kada smo već otvorili priču u vezi Daliborovog granja, definitivno mi fali vokal. I to ženski. Alt. :)

 

Nego . . . trenutno onako iz mozga izvučeno, pa YT . . . i evo . . .  ide . . . :dance2:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DT je fenomen

za sve ove godine, svi su govorili da je Duane bio Master of Slide, ali Derek je ........ dobro - presao Duane-ove godine, i postao Master nad Masterima

neverovatan gitarista, msm ........ neverovatan ........ u rok svetu tesko ko da se moze porediti sa njim po pitanju osecaja za dinamiku , sto se ocitava u tome da - pomislis da ne moze dalje i vise, a on odvede i dalje i vise, i ne samo jednom u toku pesme/sola

sa druge strane, jedan od onih koji sviraju manje tonova a ne vise, a ABB manir razvoja i inflexija teme je valjda ...... pa odrastao na tome

ABB, zahvaljujuci svim menama i fazama, American Powerhouse, nista ne bi bilo isto bez njih ....... a DT je , ajd "samo" kao instrumentalista msm i ponajbolji gitarista od cele impresivne liste ......... ono sto je za vreme kratkoga zivota Duan kao stelarni momenat imao Loan me a Dime, DT maltene ceo koncert odsvira sa podjednakim dinamickim varijetetom ..... 

uff jbte al sam nacitan :smesna:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor

volim ja Bonamasu, ipak ...... al kod njega je ipak dominantna besprekorna tehnika i intelektualni pristup ....... rezultat neverovatnog talenta i ogromne kilometraze, sto se meni licno manje svidjava od ABB price - ovi brte jednostavno tako rodjeni

msm, prica o ABB ritam sekciji, 6 knjiga da se napise

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eklatantan primer kako gore pomenuti shtreber upropasti ( citaj : usra ) kultnu numeru :

Msm da mu se Richi nayebao sve po rodoslovu kada je cuo ovaj gore linkovani trash na YT.

A izvorno to zvuci ovako :

Obratiti paznju samo na kristalan ton ( sa malko distorzije :laugh1tooht: ) Hammond-a koji "pegla" Jon Lord , i jednog kreativnog ludila koje Blekmur u toku cele numere prosipa na Strat-u. 

Ono sto je ovde takodje veoma bitno, ta njihova sinergija, sa odlicnom separacijom scene : a gde je Lord ? . . .  a gde je Blekmur ? . . .  finalno dovodi do jednog doyaynog utiska.

Deep Purple je institucija ! Rici Blekmur je Marsovac, uostalom kao i Jon Lord ! :happy64:

Dzo Bonamasa je konfekcija ( kao sto rece @Woland ).

Amin !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da smirim strasti i ovde postavim koncert sa dzez festivala iz Montroa iz 2003 god. na koji sasvim slucajno juce naleteh :

Dzetrosi : iz stare postave samo Ian Anderson i jos jedan Marsovac koji je sasvim originalan, koji je uticao na gomilu vrhunskih gitarista, gitarista sa svojim originalnim stilom/tehnikom i specificnom toncinom - NJKV Martin Barre ! :worship:

Nekad' i .... sad' :

mb2.jpg

mb1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd zalepiciu domaci za dva dokonjasa ispod;

fakti:

-JB ume i zna da svira isto kao bilo koji od blues velikana ...... sve je savladao kao domaci

-njegova svirka je uvek na izvanrednom teh. nivou, aranzmanski cvrsto (cak i solaze i delovi sa improvizacijama live zvuce kao nesto sto je cvrsto uobliceno); to kombinovano sa njegovim glavnim pravcem - ajd nazovimo ga Power Blues, recimo da nedostaje onaj tisi i finiji deo koji recimo ABB imaju uvek ; ABB uvek imaju vremeena da krenu polako, pa razvijaju pa oprase pri kraju pa jos i smire na kraju...... dok kod JB nema fino tiho, ima samo fino i odma bar sa pola snage

moj glavni problem sa JB je dugo vremena bilo sve nabrojano - ma sve ima, sve je perfektno ..... i fali malo imperfekcije 

sto mu ga utera Beth Hart u njihovim kolaboraijama, covece koka je luda 3000%

ono - JB je perfektna muzika kad vozis - drzi te budnog i uzivas , dok s almani svasta moz da se desi, i krivinu da promasis ..... 

 

https://youtu.be/fQWq-qeqlPo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

doc, nema strasti u raspravi, svoji smo

a vas dva i nemate pojma, udario vinyl u glavu :smesna: 

 

edit: a o Jethro necemo pricamo

ja sam od onih koji i "A" album moze da slusa

da ne pominjem Younga ........ ja sam od onih koji moze i Trans album da slusa :punk:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...