Jump to content

Ikea Expedit


chakija

Preporučeni Komentari

Pokušavam već 2 meseca da nabavim expedit policu u cilju skladištenja skromne količine ploča.

Kontaktirao sam 3 čoveka sa K-P koji donose ikea asortiman i sva trojica su me fino ispalili.

Jel zna neko da li ima negde da se uzme ova ikea polica, a da ne košta 2-3 puta više nego u inostranstvu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 75
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

HVala Vladac na linku...Gledao sam već njihov sajt i čini mi se da se i oni ugrađuju solidno na cene u inostranstvu (malo više od 50%)+ja sam pikirao expedit sa širinom jedne pregrade i visinom 185mm, a baš tu nemaju u ponudi :)

Evo je:

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20116274/#/70116276

 

Inače, ne verujem da se može napraviti takva polica za neke puno manje novce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čakija, obrati pažnju, te kao debele stranice nisu pun materijal nego lesonit na nekom roštilju.

ako se u to ubace ploče biće veoma masivno...

.

probaj da izračunaš i izmeriš koliko će biti Kg po jednom redu a onda to pomnoži

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj debeli materijal je neka vrsta sacaste ploce...unutra ima i kartona...gotov namestaj kod nas, pravljen sa tim sra.... je bio jezivo skup.

s druge strane, ni DIY nije jeftin. onomad pravih sa burazerom policu 4krilnu, 70cm sirinepo segmentu, 240 u visini i 29-30 u dubini...izaslo me skoro 40000din...sve kupovano u Darexu, 18mm 'univer' kalvados finish

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja kupio takav mali stol za 1500 dindzi (ta šuplja konstrukcija) bio je istih dimenzija i od punog drveta, masivan i furniran ali oko 80 EU

A i kupio sam nekih 6 stolica na rasklapanje za oko 100EU koje sam snimio da su bile u nekom kaficu

a nisu bile rasklimane ili napukle. I jos ih imam posle vise od 8 godina koliko se secam...

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To kod tebe ima da se kupi? :)

Znam za tu cenu u Mađarskoj. Mislim da ću na kraju da odem lično po nju u Budapest. Taman da nakupujem jedno 20kg trapista...

Inače, taj debeli materijal je dobrano skup i mislim da se zove eurolight ploča ili tako nešto.

U DIY varijanti bez cirka 70e mislim da nema šanse da se napravi ovakva polica.

13kg nosivosti po pregraadi mi je dovoljno-ionako ništa teže neće doći na te police.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To kod tebe ima da se kupi? :)

Znam za tu cenu u Mađarskoj. Mislim da ću na kraju da odem lično po nju u Budapest. Taman da nakupujem jedno 20kg trapista...

Inače, taj debeli materijal je dobrano skup i mislim da se zove eurolight ploča ili tako nešto.

U DIY varijanti bez cirka 70e mislim da nema šanse da se napravi ovakva polica.

13kg nosivosti po pregraadi mi je dovoljno-ionako ništa teže neće doći na te police.

 

 

onda vec kupi vecu varijantu,mala je razlika u ceni naspram onog sto si nameracio:

 

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/70103085/

 

kao sto je @grau rekao,zvanicno se to vise ne proizvodi,dok ima i sta ima na lageru ce da bidne,posle dolazi neki noviji proizvod.maltene identican,ali ce po logici stvari biti sigurno skuplji..ja drzim ploce u isto takvima,moze da proguta lepu kolicinu,pregradni zidovi se ne krive posto su od iverice,jedino treba izbegavati sa njima bocna pomeranja (ili ih treba fiksirati za zid,kako je i predvidjeno,samo to vecina ne radi)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To kod tebe ima da se kupi? :)

Znam za tu cenu u Mađarskoj. Mislim da ću na kraju da odem lično po nju u Budapest. Taman da nakupujem jedno 20kg trapista...

Inače, taj debeli materijal je dobrano skup i mislim da se zove eurolight ploča ili tako nešto.

U DIY varijanti bez cirka 70e mislim da nema šanse da se napravi ovakva polica.

13kg nosivosti po pregraadi mi je dovoljno-ionako ništa teže neće doći na te police.

 

Da, "kod mene" nekih 200+km severnije plus granični prelaz ka EU... pffff....

DIY varijanta sa recimo 18mm pločama u dezenu drveta dođe cca od nekih 700-1000 RSD po m2 pločevine, plus kant traka, tiple, vijci, ugaona ojačanja... Što ga "brutalnije" sklopiš, više košta... Obiđi/nazovi par firmi koje rade prodaju i rezanje pločastog materijala pa se raspitaj o konkretnim cenama, tako ćeš znati na čemu si - ovako je sve puka špekulacija.

Ne savetujem ti da dovlačiš velike količine pojedinačnih artikala iz Hu, 20 komada trapista može da bude taman dovoljno da isprovociraš naše carinske organe... (neće te ni onjušiti ako procene da je roba koju dovlačiš za ličnu upotrebu, ali mislim da neće progutati priču da možeš da pojedeš 20 kila sira pre nego se pokvari...) Primera radi - nevezano za sir ili policu - možeš bez problema da preneseš 4 nova letnja pneumatika koje kupiš preko za cca 30% manje nego koliko koštaju ovde - nakon toga (što si iste izneo iz Hu), možeš isto tako da se bez problema vratiš i pokupiš još 20% AFA-e (PDV) koje ti vraćaju jer je roba napustila Hu. Za moje auto trenutačno u ponudi ima samo jedan artikal (pneumatik) i košta 14.400RSD/kom u Srbiji. U Segedinu/Hu sam našao nekih 15-ak modela u klasi cene od 70-110€ s tim da te koje trenutačno ima da se kupi u Srbiji preko koštaju oko 95€ - što je 304€ za 4 komada kada uzmem povrat poreza. kod nas bi to bilo oko 125€/kom što je oko 500€ za 4 komada iliti skoro 200€ manje ako se drzneš na put do Segedina. Za tu razliku, možeš, kad si već tamo, lepo da kupiš poprilično svega i svačega... pa i sira... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20kg bi preneo bez problema, iako sam lupio tu količinu čisto sprdnje radi ;)

Interesantna informacija vezana za gume - verujem da će mnogima biti od koristi.

Sreća pa imam solidne gume, ali kad dođe vreme za zamenu sigurno ću skoknuti do Szegedina po njih.

Raspitivao sam se kod 3 majstora do sad i svaki mi je rekao neku cenu od 7500-9000 hiljada za policu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...