Jump to content

ESI Juli@ - premješteno iz "skalamerija"


zerowaf

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 64
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jesam jesam! Sto posto!

Pokušao sam u međuvremenu ponovo sa prvom verzijom drivera za win7 i uspjelo je. Kad sam htio napraviti update na posljednju verziju win mi je rekao da su mi driveri up to date.

post-436-0-85022600-1388936649_thumb.png

 

Sad još nemam kontrolera. Idem napraviti restart, a ovo pišem jer mi je jučer tako smrzao računalo, pa da javim prije nego što ga stavim na vatru....pzdmmtrna :angry7:

 

 

Svakako, svima hvala na trudu i savjetima! Ipak se nešto pomaklo sa mrtve točke.

Idem na restart, ako se ne javim za deset minuta zovite vatrogasce jer ja ču ga odmrznuti sa kanisterom sirove nafte ako nastavi smrzavati. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

idi begaj

 

sta mislis skakanja da se instaliraju 2+1 PCI Muzicke na plocu koja ima 3 PCI slota ......... i da od samo jedne bude funkcionalan game port , kao interface za mixetu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesam jesam! Sto posto!

Pokušao sam u međuvremenu ponovo sa prvom verzijom drivera za win7 i uspjelo je. Kad sam htio napraviti update na posljednju verziju win mi je rekao da su mi driveri up to date.

Postavljena slikajulia10.PNG

 

Sad još nemam kontrolera. Idem napraviti restart, a ovo pišem jer mi je jučer tako smrzao računalo, pa da javim prije nego što ga stavim na vatru....pzdmmtrna :angry7:

 

 

Svakako, svima hvala na trudu i savjetima! Ipak se nešto pomaklo sa mrtve točke.

Idem na restart, ako se ne javim za deset minuta zovite vatrogasce jer ja ču ga odmrznuti sa kanisterom sirove nafte ako nastavi smrzavati. ;)

 

Kontroler je iznad i ima žuti trougao (Multimedia Audio Controller).

 

Desni klik miša na njega pa Update driver ili Properties - Driver, pa update driver. Onda izaberi isti onaj INF fajl i trebalo bi da radi...

 

Probaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stisnuo sam zube i procjedio:http://youtu.be/tJ7z5CUsrbkZato sam restartao računalo jer statistika kaže da se polovica win problema rješava ponovnim pokušajem. Uključio sam PC opet, nešto je instalirao sam od sebe i rekoh sam sebi:http://youtu.be/QJGgS9wIJiI

 

 

Uključio JRMC i stisnuo play bez da sam odabrao album ili išta drugo. JRMC je započeo sa Moonchild....i to jako dobro!

Ostalo je da još probam hoće li raditi sa youtubeom i video playerom (BS Player - hvala Stein! :thumbup: )....

 

S očekivanjem stisnuo play i:http://youtu.be/Xuc8f8L2WzI

 

 

 

Hvala svima! Zen, tebi više nisam dužan pivce i rakiju nego cijelog odojka! Ninja, to je to. U pravu si bio!

- Have motherfxxxxng Disc, you windows 7 ultimate peace of shit!

 

 

Esi Juli@ instalation - BUSTED! :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tnx!Radi to dobro! Nema se puno šta za reći o zvuku osim da je u svakom pogledu nesumnjivi upgrade u odnosu na onboard card.Inače ima ju Gaggia za SPDIF out uz Linux OS i priča se po kuloarima da je to pariralo nekakvom Brystonu. ;)  (K'o da je Bryston neki player...:rofl: )

 

Gaggi? Gdje si? Pričaj malo o tome. U što ide SPDIF kod tebe i sa kakvim Brystonom je bio okršaj? Ili barem linkaj gdje si već pisao jer nisam na to još naišao na forumu. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skroman je Gaggia, neće da se hvali, pa ja moram umesto njega :)

 

Bryston audio player BDP 1 (3K$):

 

Postavljena slika

 

Je u stvari Alix 1d

 

Postavljena slika

 

+ digitalni deo iz ESi juli@

 

I nekakav Linux koji je Gaggia instalirao. Sad malo on :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, to mi je donekle i bilo jasno, ali u što Gaggi šalje taj SPDIF kojeg uzima iz Julije? Možda u neki od onih AK DAC-ova sa Ebaya koje mi je spomenuo u statusima?

 

 

PS  Da ne ulazim u to da bih ikada bio u iskušenju dati 3k bucksa za nešto što ima onakve iznutrice. Ne kažem da ne valja, ali sam staromodan. Ako nema tri naponska i dva izlazna trafoa, toliko regulatora i hladnjaka da se svi čude kako je to unutra stalo meni ne izgleda košer....

Kao kad Amerikancu pokažeš Golf GTI, a on pita zašto nema osam cilindara i mali blok od 5,7 litara. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema gagi juliju - sa usb to i2s saljem signal na AK4396 - dir u chip - ne preko spdif-a, kog sam raskacio sa daca. Dakle, sa spdif out-a julije saljes na spdif-in dac-a. / sta je u bryston-u od dacov-a to nem pojma. Uglavnom, oni su plocu i juliju koristili kao transport - muzika se vuce ili sa mreze ili ext harda direktno nakacenog preko usb-a na plocu.

 

OS - postoje 2 varijante sa kojima sam se igrao - Voyage MPD i Daphile linux - oba su zapravo mini serveri predvidjeni za audio streaming. Instaliraju se na ili CF karticu ili USB flash (CF slot postoji na ovoj ploci i jako je zgodna varijanta - nema potrebe za vecom od 4GB - kosta nekih 10tak eur).

 

Dac ti dodje oko 20tak eur sa sve delovima, pa onda malo manje za buffer i delice i nesto sitno za trafo. Sve to u jednu kutiju i gotovo.

 

Nikakav prob nabudziti na obican PC pomenute OS-ve - kod men je ta varijanta - dakle, sta vam padne pod ruku.

 

Daphile OS je jako dobra varijanta, jer su mislim na gentoo distro nabudzili logitech-ov squeeze box server i player. Odlicna stvar! Kontrola servercica (daljinsko upravljanje) ide kod mene preko telefona sa android-om, sto ce reci moz i sa tableta, drugog pc-a, laptop-a..

 

Konfigurisanje Voyage MPD-a je kompleksnije, dok je Daphile jako jednostavan. Npr, sve radite preko web strane, tako pristupate serveru (sa drugog racunara), tako da uopste nema potrebe za graf kartom - sto olaksava stvari kada se server pravi od klasicnog pc-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesam li dobro razumio ovo? Voxage ili Daphile linux upravljaju samo mjuzom, a komp ima drugi OS za ostale stvari? Je li to moguće?

 

jok bre - ceo sistem pravljen za stream muzike i radio stanica - dakle optimizovan do besvesti (potpuno sveden) da bi sve resurse koristio na streaming - u oba slucaja. To su tzv "namenske distribucije" linuxa (ako nisam lupio :D)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...