Jump to content

TPA3116 Class-D Stereo Amplifier Board [50W+50W]


skrstic

Preporučeni Komentari

  • 1 month later...

Spakovao sam moje u plastičnu kutiju pošto je ovo samo za probu, da vidim ima li D klasa potencijal. Napajanje je SMPS od HP notebooka, 18,5V 6,5A 120W. Pošto su moje kutije 8 oma, sa ovim napajanjem jedva  ako imam 2 x 20W snage. Ali zvuk je sasvim solidan, čak sam se iznenadio koliko je dobar. Mislim da sam ohrabren da probam i nešto ambicioznije u D klasi.

post-823-0-01876800-1400602888_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pusti neko vreme da se razradi pa onda pažljivije poslušaj. Ne treba puno. Vidim da nisi stavljao pot. Jesi li i koje si pretpojačalo koristio?

Ja naručio nekog kineza. Kažu da se lepo slaže s ovim. Videčemo, tj. čuću kad stigne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ово што је Пчелац ставио од овог http://www.ebay.com/itm/261009955502?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 продавца.

Hiamlifier прати на интернету шта лјуди пишу и раде. Лакше нама који смо са две леве руке (лемљење нам баш и не иде). Ако се не варам има он и верзију и са бољим кондензаторима.

Пчелац ако пре мене нађеш ту с бољим индукторима окачи линк јер ако се претпојачало звучно сложи са овом што имам купићу ту нову и завршити за неко време са појачалима. Мени овај звук прија. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Лепо.

Једног лепог дана, кад ми дође претпојачало и наравно ако не пошаље димне сигнале (ПУФФФФ) написаћу коко се мени чини. За сад сам презадовољан звуком из овог малог чуда.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E svašta, danas pre podne je bio Sve... to sam danas i otkrio... nadam se da će biti vraćeno, to je odlično bilo odradjeno, kratak pregled teme i slike pločica u ponudi objašnjena ova moja plava Danzz ova u detalje, tipovi i iskustgva sa modifikovanjem gaina,kondova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ово што је Пчелац ставио од овог http://www.ebay.com/itm/261009955502?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 продавца.

Hiamlifier прати на интернету шта лјуди пишу и раде. Лакше нама који смо са две леве руке (лемљење нам баш и не иде). Ако се не варам има он и верзију и са бољим кондензаторима.

Пчелац ако пре мене нађеш ту с бољим индукторима окачи линк јер ако се претпојачало звучно сложи са овом што имам купићу ту нову и завршити за неко време са појачалима. Мени овај звук прија. 

 

ili uzmeš dve, pa ih poteraš u 2x100W mono PBTL modu, kažu tako je najlepši zvuk...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PBTL (Mono) Mode



For the Black YJ board the following modifications are required:

- solder a three way jumper on the bottom of the board, shorting C10 and connected to the output side of C33
- jumper the ROUT terminals
- jumper the LOUT terminals

For the input use RIN and connect the speaker between ROUT and LOUT.    

 

Evo, danas na bigdiy... biće toga još, očigledno.To predpojačalce bi moglo da malo poboljša zvuk,verovatno kao impedance maching divajs, neko je komentarisao da je ulazna malo niža na ovim pločicama...Na kraju krajeva i u komercijalnom uredjaju TBI Millenia (TPA3100 amp-deda ovih novih) je na ulaz stavljen neki buffer sa nekakim super čipom,bla bla... 

Još kad bi neki FEToljubitelji odavde hteli da nas posavetuju, B1 ili šta drugo... :whistle2: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na diy, audiokarmi i audiocircle hvale sinergiju 6n3+6z4 pretpojačala i tpa3116 pojačala. To mi je bila jedna od vodilja kad sam pretpojačalo naručivao. Nije skupo, umesto kineske 6n3 može ruska 6n3p-ev ili Ge 5670w ... I sve je to igranje i zabava. Izvadiš jednu cevku, turneš drugu i eto zanimacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...