Jump to content

Auris audio


milovan1963

Preporučeni Komentari

ostace vam do 6 somica para za saku delova i za kozicu od zirafinog prepucijuma (ali ne iz palminog zoo vrta....), letovanje na havajima, kilo jagnjetine, sifon sode, ....

 

Da se razumemo... 

 

Kao prvo, uopšte me lično ne zanima od čega je nešto napravljeno.

Drugo, uopšte me lično ne zanima koliko sastavni delovi pojedinačno koštaju.

Treće, u svetu tzv "high end" muzičke opreme još nisam video ni jednu komponentu koja bi se mogla (pro)oceniti na osnovu vrednosti nekog ili svih delova tj komponenti koji se u deo ili uređaj ugrađuju... na primer, MC zvučnice... malo žice, komad metala, plastike ili drveta i trunka dijamanta... i to može da se proizvede za 25, 35 ili 50€ i ostvari profit, a opet, prodaje se i za 500 i za 1500 pa i više novaca... Nisam primetio da je iko ikada na ovom forumu krenuo da pljuje po npr. skupim zvučnicama samo zato što zbir vrednosti delova od kojih se prave daleko ispod prodajne cene... (tržišna vrednost je nešto drugo)      

 

I ne samo zvučnice. Većina audio komponenti koje se svrstavaju u taj tzv samoproglašeni High End koštaju neprimereno više puta od vrednosti materijala + troškovi izrade + profit... Možda ovi uređaji i ne zavređuju da neko plati toliko para koliko koštaju po cenovniku.

Po mom value-metru ni jedan audio uređaj meni ne vredi toliko, ni gramofon, ni pojačalo, ni zvučnik... To ipak nije razlog da ga paušalno razapnem i javno ispljujem.

Ako za demistifikaciju ima razloga, onda postoje kulturni i komunikaciji na forumu primereni načini. O tome je reč a ne o tome da li vredi ili ne vredi.

Moj lični stav je da ne vredi ali isto tako smatram da je ispod nivoa nekoga ko sebe smatra intelektualcem ili bar očekuje od drugih da ga tako tretiraju koristi podle i sarkastične i nadasve uvredljive primedbe za opis uređaja koje nije ni pokušao da vrednuje i/ili oceni kvalitativno - ni reči ne nađoh o tome kako uređaji sviraju, zavređuju li da se svrstavaju u vrhunske ili im je jedina osobenost spoljašnja pojava, pa ma kakva ona bila...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se mog pisanja na temi tice - podlog, sarkasticnog, uvredljivog, nekulturnog i neprimerenog - iskreno me zabole za tvoje misljenje o tome, ima moderacija i vlasnik foruma pa ako sam prekrsio bilo koji zakon koji ovde vazi za sve, znaju sta im je ciniti. nemam sta da dodam, sem da je za mene uvredljivo i nekulturno a na prvom mestu spektakularno glupo na jednom bazicno mythbusting forumu na kome bi trebalo da vlada zdrav razum i kriticka svest pisati panagirike kozi i pakovanju jednog bezocno skupog (malo)serijskog uredjaja (u kontekstu cene) dubiozne i ceni svakako neadekvatne tehnicke i topoloske postavke i realizacije, pogotovo ako taj koji pise podlo sarkasticno uvredljivo nekulturno i neprimereno ima i poneku informaciju o nalicju aurus biznisa, motivima za njegovo pokretanje itd itd.

 

kultura i pristojnost su predvorje pakla narocito kada su odgovor na ovakve stvari. i nista ja nisam pausalno ispljuvao, pisao sam samo o bezobrazluku da se najordinarnija cevna topologija poznata skoro vec citava vek, sa trafomatic trafoima koje je motao neko cija je plata maksimalno 300e, sa ustedom na napajanju u vidu SMPS, prodaje za otprilike 3x vise od cene za koju je moguce kupiti najmanje jednako kvalitetan uredjaj koji proizvodi konstruktor koji isto placa firmu, porez i ostale trice i kucne (evo recimo tatic audio, 2A3 monoblokovi, isto direktna sprega, su oko 2000e par). zasto? zato sto je ivan budala?

 

uostalom, trziste lepo resi sve pa na kraju ni to sto si odveo srajana na veceru u minhenu a on ti se revansirao lepim tekstom u 6moons ne moze da te spasi od toga da na svom sajtu imas deo u kome trazis dilere i uvoznike tvoje robe, kao ni to da prodajes svoju koza drvo staklo garnituru na kupujem-prodajem. ni jedno ni drugo nisam video kod ozbiljnog proizvodjaca ni ovde ni napolju.

 

a to sto ti mislis da za 50e mozes da proizvedes zvucnicu koja svira i izgleda kao ona koja se prodaje za 1500e, zovi me kad je napravis, dacu ti 3000e za nju od srca. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo, temu su otvorili članovi foruma koji nemaju nikakve veze sa firmom Auris.

Drugo, pljuvanje i nipodaštavanje je u najmanju ruku degutantno i koga šta boli ona stvar pošto ko prodaje svoju robu.

Ko misli da može da uradi bolje i za manje para, pa eto mu svetsko tržište.

Takođe, svako ko kreće da formira cenu na osnovu cene "šake delova" očigledno da nikada nije bio zaveden kao PDV obveznik tj privatna firma... Niti ima mnogo razumevanja kako stvari funkcionišu kada se baviš proizvodnjom...

 

`Prvo, temu su otvorili članovi foruma koji nemaju nikakve veze sa firmom Auris.`   - Da li to 100%  Provereno Znas ? 

 

`Takođe, svako ko kreće da formira cenu na osnovu cene "šake delova" očigledno da nikada nije bio zaveden kao PDV obveznik tj privatna 

firma... Niti ima mnogo razumevanja kako stvari funkcionišu kada se baviš proizvodnjom...`

- Da li 100% Provereno Znas da je doticna firma uredno registrovana , odnosno da je PDV obveznik  i sve ostalo sto je duzna naspram Drzave ? 

 

` Drugo, pljuvanje i nipodaštavanje je u najmanju ruku degutantno i koga šta boli ona stvar pošto ko prodaje svoju robu.`

-  Bash Naprotiv ! , jer smatram da kada neko Ovde na DIY forumu nastupi sa takvom nerealnom cenom od 6KE !!!  za takav po mom misljenju subprosecnog kvaliteta uredjaj , a  za koji nije prilozio spisak ugradjenih delova niti originalnu schemu , onda taj u startu vredja inteligenciju ogromne vecine ove DIY zajednice i koristi ovaj forum kao platformu za DZ. promociju i reklamu proizvoda . 

 

BTW , po mom misljenju realna cena nekog proizvoda iz domena` home entertaiment ` uredjaja treba da  bude Max. 2x od cene  ugradjenih delova , odnosno ako je recimo u neki uredjaj  cena ugradjenih delova 500Yura , finalna trzisna cena sme biti Max .1000Yura , i sve to uz obezbedjenu  najmane 2G. Garanciju , rezervne delove , schemu , i svakojaku drugu podrsku prema potencijalnim  kupcima . 

 

  Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Milovan nema nikakve veze sa Auris Audiom

 

Za troskove ste u pravu a za one koji ne znaju svi uredjaji koji idu u elektricnu mrezu moraju imati atest (1000€) i CE znak ako idu u Evropu (5000€) i troskovi da se to sve obavi u inostranstvu

 

Firma je registrovana pod drugim imenom i postoji vec dugo a to je i vlasnik firme vec negde naveo u svom pretstavljanju, mislim na drugom forumu

 

Formiranje cene od 2x delovi nije realno. U svetu firme formiraju cenu 10x delovi. Od tih 10x, 20% uzmu porezi, 40-60% distributeri a ostatak je proizvodjacu za razvoj, rad i delove

 

Sto se tice choperskog napajanja i Meridian G08.2 od 3000 funti ima malo racunarsko napajanje i racunarski cd rom

 

edit: i ima jos jedna opaska a to je da je danas trziste zatrpano skart lampama i da je jako tesko pronaci pouzdane primerke. Ovo je Milovan neki dan licno osetio kada je kupio nekoliko razlicitih brendiranih lampi od razlicitih prodavaca a sve kao NOS i odneo kod Tatica na proveru... Nijedna nije bila dobra... Ceh na kraju je bio 100 evra za ECC82 od kojih nijedna ne radi. Za nekog ko istupa na trziste sa proizvodom ovakve stvari se ne smeju desiti pa mora imati proverene stvari a to su jos dodatni troskovi i naravno lager da bi drzao potreban servis odredjeni broj godina i podrsku korisnicima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se mog pisanja na temi tice - podlog, sarkasticnog, uvredljivog, nekulturnog i neprimerenog - iskreno me zabole za tvoje misljenje o tome, ima moderacija i vlasnik foruma pa ako sam prekrsio bilo koji zakon koji ovde vazi za sve, znaju sta im je ciniti. nemam sta da dodam, sem da je za mene uvredljivo i nekulturno a na prvom mestu spektakularno glupo na jednom bazicno mythbusting forumu na kome bi trebalo da vlada zdrav razum i kriticka svest pisati panagirike kozi i pakovanju jednog bezocno skupog (malo)serijskog uredjaja (u kontekstu cene) dubiozne i ceni svakako neadekvatne tehnicke i topoloske postavke i realizacije, pogotovo ako taj koji pise podlo sarkasticno uvredljivo nekulturno i neprimereno ima i poneku informaciju o nalicju aurus biznisa, motivima za njegovo pokretanje itd itd.

 

kultura i pristojnost su predvorje pakla narocito kada su odgovor na ovakve stvari. i nista ja nisam pausalno ispljuvao, pisao sam samo o bezobrazluku da se najordinarnija cevna topologija poznata skoro vec citava vek, sa trafomatic trafoima koje je motao neko cija je plata maksimalno 300e, sa ustedom na napajanju u vidu SMPS, prodaje za otprilike 3x vise od cene za koju je moguce kupiti najmanje jednako kvalitetan uredjaj koji proizvodi konstruktor koji isto placa firmu, porez i ostale trice i kucne (evo recimo tatic audio, 2A3 monoblokovi, isto direktna sprega, su oko 2000e par). zasto? zato sto je ivan budala?

 

uostalom, trziste lepo resi sve pa na kraju ni to sto si odveo srajana na veceru u minhenu a on ti se revansirao lepim tekstom u 6moons ne moze da te spasi od toga da na svom sajtu imas deo u kome trazis dilere i uvoznike tvoje robe, kao ni to da prodajes svoju koza drvo staklo garnituru na kupujem-prodajem. ni jedno ni drugo nisam video kod ozbiljnog proizvodjaca ni ovde ni napolju.

 

a to sto ti mislis da za 50e mozes da proizvedes zvucnicu koja svira i izgleda kao ona koja se prodaje za 1500e, zovi me kad je napravis, dacu ti 3000e za nju od srca. 

Sve je to ok, ali ne verujem da su uredjaji namenjeni za domace trziste,vidi se da su pravljeni da privuku kupca izgledom, izgledaju ko komadi stilskog namestaja, moze da ti se svidja ili ne i to je to. Cemu rasprava? Distributeri u inostranstvu se izmedju ostalih takodje bezobrazno debelo ugradjuju na cenu da ne pominjemo marketing itd... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je to ok, ali ne verujem da su uredjaji namenjeni za domace trziste,vidi se da su pravljeni da privuku kupca izgledom, izgledaju ko komadi stilskog namestaja, moze da ti se svidja ili ne i to je to. Cemu rasprava? Distributeri u inostranstvu se izmedju ostalih takodje bezobrazno debelo ugradjuju na cenu da ne pominjemo marketing itd... 

 

ne znam za cene napolju, 6K je bila cena 2A3 monoblokova na kupujem prodajem, bez distributera, direktno od proizvodjaca. oglasavanje na KP je besplatno, a cini mi se da ce se tu tesko upecati kupac sa stranog trzista.

 

izvinjavam se sto krsim ono sto sam napisao, cini mi se da prica ide u konstruktivnom pravcu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slikar naslika sliku, stavi cenu 10.000€ i da na prodaju.

Kome se zasviđa slika, on je kupi.

Slikar je uložio 50e u boje, lakove, četkice... Za ime Boga, zašto je ne bi prodavao za 100e????? Šta će mu veća zarada od 2x?

Poredim slikara i Aurisa jer je za mene izgled ovih ampova čista umetnost. Ne bih imao više šta da dodam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...