Jump to content

Klein & Hummel Ox - identifikacija ugrađenog drivera


zerowaf

Preporučeni Komentari

Dok sam išao iz škole mi se javio prijatelj za moguću pomoć. Došao je u posjed Klein & Hummel zvučnika, model Ox!

To su inače aktivne trosistemske kutije sa tri lampaša u njima.

 

Toliko o dobrim vijestima.

 

Na žalost, devastirane su gelerima ili rafalom. Zbog toga više nisu aktivne, tj. pojačala su izvađena i bačena, te su promjenjeni bas driveri. Promjer im je 15", a magnet je promjera 16 cm.

 

I tu sad dolazimo do pitanja koji driveri su ugrađeni. Ovo su slike jedinica:

 

post-436-0-79589100-1386886278_thumb.jpgpost-436-0-91915400-1386886349_thumb.jpgpost-436-0-58517700-1386886403_thumb.jpgpost-436-0-36919200-1386886547_thumb.jpg

 

Sad malo obaveznog off topica:

 

Kutije su, na žalost, kod prethodnog vlasnika još više devastirane tako što ih je skratio za tridesetak cm nakon što je iz njih izvadio pojačala koja su bila u podnožju kutija.

Smatrao je da mu to sad ne treba. Osim toga je izmjenio skretnicu tako da ne treba bi/tri amping i vjerojatno je atenuirao srednje i visoke jer sumnjam da se osjetljivost novog basa poklapala sa osjetljivosti originalnog drivera.

 

post-436-0-25494000-1386886934_thumb.jpgpost-436-0-31863800-1386886979_thumb.jpgpost-436-0-83396800-1386887110_thumb.jpgPrepoznaje li netko drivere sa slika?

post-436-0-83357300-1386887051_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 27
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ne bese li to Altec driveri  u originalu ?

 

 

Ne znam pojma! Moguće da su bili Alteci u originalu. Ovo mi ne izgleda kao Altec, ali...što ja znam o starom zlatu.

Frend bi najradije radio nekakve bas kutije, ali se pita jesu li ovi driveri ičemu ili su nekakvi jeftileni.

Zvuk ne može procjeniti pošteno jer je osim što su drugi driveri u kutiji koja nije pravljena za njih, prethodni vlasnik još i mijenjao skretnicu.

Inače je vrstan stolar koji je do sad radio AN kitove i Lowther BL horne, ali ga tehnička strana baš, kao ni mene i onog lika na R80 iz knjige, baš i ne ide. :(Edit: Ovo su oznake drivera do kojih sam došao:

Bas SP 15 BSrednji T 25 A/8 HDVisoki T 35

 

Jesu li to relabeled Alteci ili neki od starogermanskih proizvoda - ne znam.

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako me secanje ne vara - K&H su radili velike aktive koje su bile radijski monitori , i u njima 16" bass , 811B horn i ne znam za super visoki (dakle - sve Altec)

 

idi na ebay i trazi u zavrsenim aukcijama

 

lako se moze potvrditi da li je to to , ako je otvor za driver veci nego je potrebno za 15"

 

ti na slici su neko smece , bar u poredjenju sa 16" Altecom , koji su bili vrlo verovatno AlNiCo

 

imam negde slike u kompu , ali samo nebo zna kako sam to nazvao

 

u stvari = puno drvim - vidi da li iole podseca na ovo (mislim da su imali i manji model , ali ne drzi me za rec ) : http://www.thomas-schick.com/Kleinhummel.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu si što se tiče modela OZ, ali ovo su OX-ovi sa, sad saznajem, ElectroVoice driverima sudeći po oznakama.

 

Čovjek ne želi vračati kutije u prvobitno stanje, nego bi iskoristio mid i tweeter uz, najvjerojatnije, neku onken bas kutiju.

 

Problem je samo što ne zna koji su ovo driveri, pa da po njima izradi svoje kompenzatore.ox_description_g_from_700.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......

 

Problem je samo što ne zna koji su ovo driveri, pa da po njima izradi svoje kompenzatore.Postavljena slikaox_description_g_from_700.pdf

 

na strani 4 sve pise koji su driveri , u originalu

 

na sta ti mislis sa boldovanim - na ove nove 15" ?

 

to samo nebo zna

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na strani 4 sve pise koji su driveri , u originalu

 

na sta ti mislis sa boldovanim - na ove nove 15" ?

 

to samo nebo zna

 

 

OK! Hvala!Ma to smo i mislili, ali 'ajde da pitamo.Baš sam se čuo s njim i kaže da će sigurno ići na tri-active diy sistem, ali sad mora smisliti nešto za bas kutiju koja će dati lijep temelj ovim srednjima i tweeterima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sunce ti poljubim ........ koje je to remek delo .......... bilo :crying:

 

 

Je! I meni je došlo da zaplačem kad sam vidio što im se dogodilo....

Fucken state of the art proizvod je nepovratno uništen!

 

Od 40Hz do 12kHz oscilacije manje od +/-2dB!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa piše Electro voice?

i to jesu njihove oznake SP

ima i model SP15 (jednom davno imao jedan nov komad... Odličan iako nije alnico...)

 

 

ZZZ, ja ih nisam još vidio! Sve što znam o njima je sa neta i iz kratkog razgovora većeras sa frendom koji ih je nabavio. Sad i meni zvoni da je SP electrovoicova oznaka. Ako se dobro sjećam baš sam negdje prije vidio u nekom oglasniku SP15-"nešto" drivere i cijena mi nije izgledala prevelika.

 

Problem je što je netko ranije izvadio originalne drivere i stavio ove sa slika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zero 

 

Moje misljenje je da to sto je neko odsekao odeljak za pojacalo nije neki problem , ako su ti EV - T25 & EV -T35 zdravi licno bi im dodao EV -DL15W bass mesto tih no name 15`` , smatram da bi to bila odlicna kombinacija . 

 

  Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zero 

 

Moje misljenje je da to sto je neko odsekao odeljak za pojacalo nije neki problem , ako su ti EV - T25 & EV -T35 zdravi licno bi im dodao EV -DL15W bass mesto tih no name 15`` , smatram da bi to bila odlicna kombinacija . 

 

  Pozdrav ! 

 

 

Hvala Willy!

Prenijet ću vlasniku mišljenje.

Ako sam dobro razumio, predlažeš da se obnovi kutija kakva je bila s tim da se nađe DL15W driver?On najradije ne bi lampe u nju, nego bi radio tri solid state ampa u A-klasi. Pričao je o Onkenu. Da li ideja o Onkenu odbacuje EV bas u startu, odnosno radi li Onken dobro samo sa Altecima?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

glavna forra su bas ti EV driveri

i taj EV SP15

inace ima vise verzija tog modela

postoje verzije sa trubicom, kao i koaksijalne izvedbe.

.

pokusaj da nadjes bas taj EV sp15

ako je moguce, a ako nadjes verziju sa trubicom komotno mozes izostaviti srednji, (ili na preset...)

:)

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

glavna forra su bas ti EV driveri

i taj EV SP15

inace ima vise verzija tog modela

postoje verzije sa trubicom, kao i koaksijalne izvedbe.

.

pokusaj da nadjes bas taj EV sp15

ako je moguce, a ako nadjes verziju sa trubicom komotno mozes izostaviti srednji, (ili na preset...)

:)

.

 

Tenx! Znači EV SP15 je zvijer od drivera. Good! :thumbup:Probat ću s njim razgovarati da dovede zvučnike u prvobitno stanje, ali sa solid state ampovima u A klasi jer to je već zacementirao.Kaže da mu visoki nisu 100% po volji (to može biti i zbog diranja u skretnicu - stišavanja drivera), ali da je srednji toliko dobar da bi ga mogao samog slušati. Inače, sad ovakve kakve jesu tjera sa finim diy solid state ampom po uzoru na shemu onog Tenor pojačala što je lani brao lovorike po recenzijama.

Slušao sam te monoblokove kod njega sa Avalonima i to je radilo stvarno dobro. Toliko dobro da je batalio nekakav Krellov aparat za varenje kad ih je usporedio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Willy!

Prenijet ću vlasniku mišljenje.

Ako sam dobro razumio, predlažeš da se obnovi kutija kakva je bila s tim da se nađe DL15W driver?On najradije ne bi lampe u nju, nego bi radio tri solid state ampa u A-klasi. Pričao je o Onkenu. Da li ideja o Onkenu odbacuje EV bas u startu, odnosno radi li Onken dobro samo sa Altecima?

 

 Tako je ! 

 

 Ali  tri SS Amp-a u A klasi za svaku kutiju = 6 Amp-a ukupno ! , hmm ..... mnogo je to ! , bice tu dobro i jedno posteno SS pojacalce od jedno 2 x 50 W / max sasvim dovoljno , moze i u AB klasi , jer su svi ti zvucnici  Zaista visokoefikasni , ovaj DL15W je oko 96db , a ovi T25/35 jos i vise . 

BTW , ti EV- DL15W su odlicni bass zvucnici ali su nekako mnogo podcenjeni ! ,  i krecu se oko 100$ komad . 

 

Edit : Bez obzira sto ih EV deklarise na 400W kontinualno oni su objektivno i subjetivno negde oko za max 100W kontinualno .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i krecu se se oko 100$ komad .

 

U Americi? To nama ne ide na ruku. Od Jula imamo posebne namete na uvoz iz USA.

I bolje da ne treba toliko pojačala, ali znam čovjeka - ako je zapilio da hoće aktivu onda će imati aktivu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali pogledaj

mislim da ti je potrebna verzija od 16 oma?

(proveri ostale drivere trebalo bi da su 16 oma i srednji i visoki)

 

 

Ako se dobro sjećam razgovora, jesu - i ostali su 16 Ohma. Budući da je originalna skretnca nestala sa vihorom pitam se koliki problem je ako će eventualno trebati korigirati induktivitete i kapacitete za jedan 8-omski driver uz dva 16 omska?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U Americi? To nama ne ide na ruku. Od Jula imamo posebne namete na uvoz iz USA.

I bolje da ne treba toliko pojačala, ali znam čovjeka - ako je zapilio da hoće aktivu onda će imati aktivu.

 

 E-Pay  je mesto a prodavci su Ameri , ali do jula imate vremena sasvim dovoljno .

 BTW , kazi tom coveku da od takve kombinacije sa 6 SS pojacala nece biti od zvuka nista dobro !,

neka vrati skretnice u original kako  su svabe iz K&H naparavili za T25&35 i neka se zatim malo poigra za skretnicom za DL15W , a moze za pocetak i za kraj i bez nje , slobodno .  :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

do jula imate vremena sasvim dovoljno .

 

Od Jula 2013-te. ;)

 

 

A da mu predložim već univerzalno rješenje po starinskoj školi - Vargin Sonido 15"?Nacrt  za MLTL bas kutiju bi tako već imao gotovu i samo bi se poigrao fizičkim smještajem truba na nju i ugađanjem low pass filtera?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...