Jump to content

Klein & Hummel Ox - identifikacija ugrađenog drivera


zerowaf

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 27
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ako nabavlja EV sa ebay-a , onda neka nabavlja originalni tip i pravi po service manualu

 

ako ne , neka uzme Sonido 15" , kvalitativno ne zaostaje za tim EV

 

kad napisah da su oznake na strani 4 , ti si vec pominjao Electrovoice (EV) a siguran sam da se i u tekstu pominje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako nabavlja EV sa ebay-a , onda neka nabavlja originalni tip i pravi po service manualu

 

ako ne , neka uzme Sonido 15" , kvalitativno ne zaostaje za tim EV

 

kad napisah da su oznake na strani 4 , ti si vec pominjao Electrovoice (EV) a siguran sam da se i u tekstu pominje

 

Nisam ni ja još pročitao taj manual. Dobro onda. Razgovarao sam s njim i on se boji starih drivera. Rekoh mu da su u većini slučajeva u skroz dobrom stanju, ali ...jebi ga....kao da ovi mid i tweet nisu stari.

Vjerujem da i sa poštarinama i nametima za robu iz US of fuckin' A originalni driveri nisu (puno) skuplji od novih Sonido. Trenutno sam vidio jedan 16-omac tamo za nešto manje od 100USD, ali nisam pogledao poštarinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako me secanje ne vara - K&H su radili velike aktive koje su bile radijski monitori , i u njima 16" bass , 811B horn i ne znam za super visoki (dakle - sve Altec)

 

idi na ebay i trazi u zavrsenim aukcijama

 

lako se moze potvrditi da li je to to , ako je otvor za driver veci nego je potrebno za 15"

 

ti na slici su neko smece , bar u poredjenju sa 16" Altecom , koji su bili vrlo verovatno AlNiCo

 

imam negde slike u kompu , ali samo nebo zna kako sam to nazvao

 

u stvari = puno drvim - vidi da li iole podseca na ovo (mislim da su imali i manji model , ali ne drzi me za rec ) : http://www.thomas-schick.com/Kleinhummel.htm

 

 

tako je, to je bio zvanicni midfield monitor u ZDF i NDR studijima, full altec od glave do pete sve aktivno.

 

sad su na ETF-u to koristili kao zvucnik za slusanje na natjecanju LR RIAA samograditelja, upravo taj schickov komad:

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gordane, to što kažeš je točno za model Oz.Ovi su (bili prije devastacije) model Ox i imaju u sebi (sada već potvrđeno u PDF-u i od strane vlasnika) komplet EV drivera. Jedino su bas driveri uništeni, te zmjenjeni nekakvim no name andrljama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...