Jump to content

JLH A-klasa verzija 2003. niski start


dasistValter

Preporučeni Komentari

Razmišljam o izgradnji gore pomenutog uredjaja, pa me interesuju mišljenja i utisci ljudi koji su imali prilike da čuju ili da naprave istog. 

Zvučne kutije su B&W dm 602 osetljivosti 89Db,mislim.Da li će se "slagati" sa eventualno napravljenim JLH-om? 

Kakvo predpojačalo mi treba?

post-1558-0-47379300-1384806076_thumb.gi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro veče, Valter!

 

Imamo dio foruma na kojem se novi članovi foruma predstave u nekoliko rečenica. Ovdje je sve na dobrovoljnoj bazi, pa nije da moraš, ali bi bilo zgodno. ;)Isprati ovaj link da se ne zamaraš tražeći: http://www.diyaudio.rs/forum/3-obave%C5%A1tenja-o-radu-foruma-predstavljanja/

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Vreme leti...

Prodje godina kako sam postavio ovu temu...a za to vreme evo šta se uradilo:

post-1558-0-42993800-1419633904_thumb.jp

 

Krajnji izgled ampa je uslovljen nabavljenim hladnjacima i trafoom 400VA iz jednog upsa:

post-1558-0-35790600-1419633907_thumb.jp

post-1558-0-67515800-1419633757_thumb.jp

Kada sam sve to spakovao u kutiju dobio sam ovo:

post-1558-0-88918400-1419634694_thumb.jp

post-1558-0-35876300-1419634693_thumb.jp

post-1558-0-47063500-1419634691_thumb.jp

Još čekam front ,pa da to bude skroz gotovo.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram reći da se i posle nekoliko sati usviravanja  primećuje nedostatak prednje ploče. Da definitivno je to uzrok mutnih basova,nefokusirane pozicije instrumenata,nekakve pozadinske jeke,eha,metalnog zvuka(front će da bude od oplemenjene iverice koja će sigurno uticati presudno na sve prethodne 

nedostatke).

Trebalo bi sutra da bude gotova pa ću javiti utiske,odnosno,za par dana ,da damo fore da se i front usvira.

Mislim da će to tada sve leći na svoje. :wink2:

Pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trafo ,odnosno njegov sek. je premotan zicom precnika 2mm,2x18V,taman je toliko bilo mesta,zatim sam ga zalio,stegao i cuje se mali bzzz,nazalost,ali samo posle ponoci kada je gluva tisina,a uho na 10cm od istog.Mirna struja je oko 1,8A.

Da sam imao kantu punu laka da stavim trafo da se namoci,a sve zajedno na ves masinu dok radi centrifuga,mislim da taj bzzz ne bi izasao.

Sto se tice prednjice,kako neko rece,montirana je,ali mi se cini bezlicnom,monotonom jer sam prekidac izveo bocno,a za diodu-indikator nisam nasao iole normalno kuciste,a da ne izgleda kao da je pravljeno za razvodni ormar. Sve to treba uskladiti i sa izgledom preampa koji je u toku izrade tako da ima tu jos nedoumica kozmeticke prirode.

A sad o zvuku:

sa stavljenim frontom pojacalo je pokazalo svu svoju lepotu i izrazajnost 31.12.2014. na proslavi u firmi (tamo ga sklapam jer kuci nemam toliko prostora)

,narocito posle trece case vina,a pre posluzenja.Primecena je ,od strane svih, toplina zvuka,mekoca i detalji u muzici , za njih do tad neotkriveni.

Posle nekog vremena primetio sam,ne samo ja ,da je JLH izgubio na fokusu,pozornica i instrumenti su poceli da se gube pa da se vracaju, da idu levo,desno,gore,dole kao da sam napravio 3d amp!

Nisam pametan!

Mozada je to bio subjektivni osecaj ,jer i kolege su mi se ljuljale,mutile i pricale nesto nerazumljivo.

Ljudi , pazljivo sa ovim drvenim frontovima na vasim uredjajima !

Uticaj njihov na zvuk jos nije u potunosti razjasnjen.

Ja sam podelio svoje iskustvo sa vama, za to sluze forumi .Mozda ovo nekome pomogne da se odluci bas za ovakav materijal,ja im kazem :samo hrabro u nova iskustva,a druge da odvrati od ove alhemije i da se drze oprobanog recepta sa sterilnim i predvidivim metalnim plocama.

Pozdrav !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...