Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

e našo si što će puštit u ovo doba ;)

pa na sluške...

 

@Doc nabavi WALK ON WATER fantastičan kvalitet, ima i par obrada, izvedba DOCTOR DOCTOR je fenomenalna!

Ostale numere su takođe jako dobre a lead guitar na albumu je Schenker!!! Moj omiljen album od njih...  B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doc nabavi WALK ON WATER fantastičan .. . .

Dragi Markiz,

thnx za ovaj naslov. :thumbsup:

Vec je pazareno u "radnji" i pohranjeno na USB, te ceka popodnevno preslusavanje i analizu.

Schenker je jedan poseban dasa.

Scorpions , potom UFO, pa solo karijera ..... prava steta je sto ga je veliko "breme" obaveza i slave odvelo na stranputicu, tj. u etil i tablete.

 

Btw, sluske ne koristim. Samo "play it loud ". :yeahi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vraćavši se kući, nekako sasvim spontano u kolima, prebirajući po mislima, razmisljajuci o nekim vremenima koja su iza nas, o dobrim klavijaturistima, autorima, umetnicima, setih se ovog LP-a, te je trenutno/upravo na .....

   

Predstoji potraga za LP-ima od njegove maticne grupe, te slusanje. :yess:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Off topic premješten ovdje:
http://www.diyaudio.rs/topic/962-udrobljen-off-topic-skladiste/?p=195218
Ne zanimaju me mišljenja gdje sam trebao ili nisam trebao odrezati. Ne čitam druge forume i ostavio sam ono što izgleda kao šala, te sam i mislio da jest šala dok se nije ispostavilo da je to rep sa nekog foruma na kojem nemam nalog.
Molim vas sve da ne unosite blato na cipelama kad ulazite u našu kavanu.

0W
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dogovarajte se negdje drugdje.
Tek sam premjestio postove i odmah se nastavlja kao da nisam ništa ni rekao.
Prebacio sam opet. Sad idem po starog. Puštaju ga iz bolnice. Nadam se da neću zateći kaos kad s e vratim.
Lijepo sam zamolio - foruma ima bezbroj, ali ja čitam samo ovaj. I kada ulazite u ovu kavanu obrišite cipele i nemojte unositi blato izvana.
Čistaćica nam ima kratak fitilj, a kada popički onda obuče lederhoze i sve nas rastjera sa mač...ovaj metlom! :D

Hajde u zdravlje!

P:S. Da, i ovo ću maknuti kad se vratim.
Pišite što ima na gramofonima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lukav odabir! :D
I dobar album.
Navodno su svojevremeno odbili biti predgrupa grupi Boston na turneji (možda i nije bio Boston u pitanju, ali netko iz te kategorije hit-rockera sa mekim rubom) uz objašnjenje "Da ne mogu biti predgrupa bendu koji svira lošije od nas!". :D :D :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lukav odabir! :D

I dobar album.

Navodno su svojevremeno odbili biti predgrupa grupi Boston na turneji (možda i nije bio Boston u pitanju, ali netko iz te kategorije hit-rockera sa mekim rubom) uz objašnjenje "Da ne mogu biti predgrupa bendu koji svira lošije od nas!". :D :D :D

 

 

 

Ima legendi o našim bendovima.. maglovito se sećam jedne o Blekmuru kada im je Smak bio predgrupa.. ako je istina, jedva su ga naterali da izađe na scenu :)

 

"Mnogo smo jaki"    aj dobro ne treba baš tolko preterivati...    budimo realan  -_-

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam i Smak i Atomsko uživo u više navrata, naravno kao i svaki roker volim i obožavam te grupe i sad mi je tek jasno zašto ostale hardrok grupe nisu dolazili u jugu 20tak godina, morali su prvo ovi naši prestati da bi stranjski ponovo dolazili  :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam i Smak i Atomsko uživo u više navrata, naravno kao i svaki roker volim i obožavam te grupe i sad mi je tek jasno zašto ostale hardrok grupe nisu dolazili u jugu 20tak godina, morali su prvo ovi naši prestati da bi stranjski ponovo dolazili  :P

 

 

:crazyrocker:  :crazyrocker:  :crazyrocker:  Hell yeah!!! :D

......................................................................

Nastavimo li moguć je split u novu temu tipa: "Hard rock bash - Yu vs ostatak svijeta". Čak pomalo i navijam za to ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobar dan.

 

Kako vidim/citam bilo vam veselo u ovom "sektoru" koji sam svojevremeno pokrenuo.

Ako je, ... nisam ja od onih koji odmah kukaju i zapomazu da im se prociste teme.

Pisite ljudi slobodno.

 

Medjutim, ovo gore sto ste napisali o samom koncertu u hali Pionir grupa Deep Purple i Smak moram priznati da me je uveselilo ovako pomalo umornog od dosadnog posla na klinici.

Pa cak i ovaj video clip od Kovacevica je simpa.

 

Elem, jedno pitanje za sve : da li je mozda neko od vas prisustvovao tom legendarnom koncertu daleke 1975 godine ?

Tacnije 16. marta. ?

Ako jeste, kao i moja malenkost, ce znati da je Smak imao odlican nastup kao predgrupa.

I to je sve.

Medjutim, kada je krenuo "pakao" na sceni i isviravanje tada promotivnog albuma "Stormbringer" svi mi prisutni u publici smo zaboravili trenutno na Smak.

Respect za Tocka, Kepu i ostale ali je hebeno tako.

Beograd je imao srecu da vidi uzivo J.Lorda, R.Blackmore-a i I.Paice-a.

Medjutim, tadasnji novi "dvojac" Huges-Coverdale me je trenutno konvertovao u grupu poklonika pomenuitih u odnosu na ex-Purple clana I.Gillan-a.

Tako je i danas.

Ostalo i zabelezeno u mojoj memoriji zauvek.

 

Mnogima ovde ove moje reminiscencije nece nista znaciti, ali ne mari.

Dodacu samo jos ovo :

Da se vratim na "dvojac".

Da li je neko bio pre neku godinu na gradskom stadionu u Dimitrovgradu na koncertu Glen Huges-a povodom otvaranja sportske hale sa njegovim imenom ?

E, to mi je definitivno potvrdilo ko je bio generalno najbolji vokal u Parple-u.

I jos odlicno svira bass.

Jbt., koji je to bio cost benefit.

A tek dolazak legende u vidu T.Bolin-a je nesto sto mi je definitivno potvrdilo da sam oduvek bio "parplovac" ne zato sto sam svirao klavijature, imao poster iznad pijanina ( vec pretpostavljate da je bio J.Lord ), vec zbog neke ezotericne sile i magije koju je ovaj band posedovao od samog svog nastanka.

Uostalom, kao i Zeppelin-i, Sabbath-i, Urriah i jos neki.

Ali o njima i ovima opet kada budete ovako "nasty" pa onda mogu i ja dam sebi oduska da pisem offtopic do mile volje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Purple, Sabath, Led Zep i ostali su stvarno obilježili ne samo jednu epohu nego i povijest glazbe.
Mislim da nije nitko zaozbiljno umanjivao vrijednost tih bendova.
S druge strane taj Boston kojeg sam spomenuo je, barem meni i neka to ne bude referenca nikom drugom, ipak bio ispod spomenutih veličina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nači nije istina.. bio sam ubeđen da je Točak toliko istraumirao Blekmura, da je ovaj na kraju sasvim pukao i oformio Blackmore's Night :D

Jok more.

Ritchie je bio mnogo zaheban tip.

Pa samo ga pogledaj na nekim od koncerata tada sa svojim tripovima tipa Revox mag. x 2 , pa pali gitaru, pa nesto gleda gore u Nebo, mantra,  ....

Jednostavno. Izbacen iz band-a.

Medjutim, sto se tice Blacmore Night, upoznao je buducu suprugu, tada maloletnu i cekao da dobije "ausvajs" za udaju i krenuli su Blackmore Nights.

Na estradi kao i u zivotu. Egzaktno. Nema mistike.

Mada se svi trude da je bude.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Purple, Sabath, Led Zep i ostali su stvarno obilježili ne samo jednu epohu nego i povijest glazbe.

Mislim da nije nitko zaozbiljno umanjivao vrijednost tih bendova.

S druge strane taj Boston kojeg sam spomenuo je, barem meni i neka to ne bude referenca nikom drugom, ipak bio ispod spomenutih veličina.

 

@0waf Najbolji rock debi album svih vremena a ti misliš da su BOSTON amateri?

Saslušaj ti to još jedared BOSTON BOSTON za svaki slučaj - sve je vrhunsko! Imaš i Chesky verziju  ;)

 

@Doc, nisam bio na "tom" koncertu u bgd jer sam živeo u inostranstvu ali sam naravno sve odgledao od P.Floyda do U.Heep-a

i slažem se 100% stobom uvezi dvojca  Huges-Coverdale, žao mi je što nema taj koncert u nekoj kvalitetnijoj izvedbi gde Huges u pesmi

BURN vrišti, to je neponovljivo !!!  Naravno da je on bio #1 pevač i ja sam tako mislio ali eto...   Coverdale je frontman. Gilan je imao jedan

fantastičan koncert posle albuma DP "84 gde je takođe pokazao znanje, ja ga nažalost imam samo na kaseti i ne znam koji je naziv turneje

tj koncerta ali je postojala zvanična verzija na duplom CD-u, Lord je razbijao sa svojim kerefekama između pesama a bogami se improviziralo

i zezalo, čak i u sred pesama jednu su prekinuli malo ćaskali pa nastavili :o  kakvi su to profesionalci bili majko mila...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
×
×
  • Kreiraj novo...