Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

26 minutes ago, Woland said:

ima Grozni tu ploču, nije skontao da je telekaster :)

. . .

:msn-rofl:

18 minutes ago, grozni said:

. . .  Drugo, generalno ne volem Fendere, stalno sam mu jurio vrat, a Gibonce, srce moje, svinja prava, sedne ti vrat u ruku i nema nigde da mrdne. Ja sam Gibon fan.

. . .

Fender vs. Gibson ? Nesto slicno k'o analogija vs. digitalija. :)

IMHO - Fender Strat ( sta cu kad' sam Hendza Fan ).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Doktor said:

IMHO - Fender Strat ( sta cu kad' sam Hendza Fan ).

Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience) is generally regarded as an iconic Stratocaster player, but Hendrix used several Gibson models including an SG Custom, Flying V, Les Paul Special and a Les Paul Custom occasionally. Gibson also gave him two guitars in 1970, a custom Flying V and an ES-345 (both left-handed models). Gibson has released an "inspired by" Flying V replicating his 1967 Flying V including the psychedelic floral design which Hendrix himself had hand painted on the original

 

Al sam brz u odgovoru, bog te ;), sviro i Gibonce, ne mnogo al trljo i njih.:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, grozni said:

Skonto sam zli Austrobugarine, ali ga je car provukao kroz svasta i obojio ga tako da nema onog njakanja, cemu je po meni Telekaster sklon... bar tako ja dozivljavam taj njegov zvuk.  Drugo, generalno ne volem Fendere, stalno sam mu jurio vrat, a Gibonce, srce moje, svinja prava, sedne ti vrat u ruku i nema nigde da mrdne. Ja sam Gibon fan.

Evo Vam slika lepotana, moj san ES 355... recite jel ima nesto lepse 

Резултат слика за gibson 355

Luce, ljubi ga Grozni. 

Moj san domacik ruku rad.

Branko Radulovic

N2OQUgs.jpg

Sviro nekad Vlatko,dok nije prodo dushu dzavolu.

Svi se brendovi izsviraju na svirki.Onda pridze Brankova dzitra,pa kad se shtekne u pojachalce majstor za mihetu ustane da vidi sha se prikljuchilo kad tako grmi.

 

Sent from my vuneni dzemper i charape podno Maljen mauntin

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije samo Hendza zasluzan za Fender Strat promociju da budem posten.

Tu je i Ritchie Blackmore. :worship:

Dakle, numera "Lazy", pokazni primer. Onakvo muzicko "nadgornjavanje" Hammond B-3 ( J. Lord, levi kanal ) i Fender Stratocaster ( R. Blackmore, desni kanal ) je nesto sto je obelezilo prvu polovinu 70-tih godina, pa sve do danas.

U stvari, kada bolje razmislim, sve numere sa "Machine Head" i "In Rock" su u tom fazonu muzickog nadmudrivanja, nadsviravanja izmedju ova dva Diva.

A da, setim se odma' i filma "Crossroads" gde je onaj mali Talijan, glumac ( igra tu i u trilogiji "Karate Kid" ) svirao Telecaster-a u duelu sa S. Vai-jem ( neki frizirani Ibanez ).

Only for Grozny Eyes. Telecaster Rulezzz. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj san domacik ruku rad.

Branko Radulovic

N2OQUgs.jpg

Sviro nekad Vlatko,dok nije prodo dushu dzavolu.

Svi se brendovi izsviraju na svirki.Onda pridze Brankova dzitra,pa kad se shtekne u pojachalce majstor za mihetu ustane da vidi sha se prikljuchilo kad tako grmi.

 

Sent from my vuneni dzemper i charape podno Maljen mauntin

Radulovic i moj ujak prve konsije. Nasluso sam se gitara za 3 zivota.[emoji3]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najs. :)

Stenvej, Bezendrof, Behstajn, te ovaj koji je novijeg doba, msm. firma, Fazioli.

Sigurno sam ovde ispustio jos neku odlicnu firmu, ali onako na prvu loptu to bi bilo TO.

Naravno, "Japanci" su tu takodje prisutni - Yamaha i Kawai.

Svaka od nabrojanih firmi ima neki svoj tonski karakter, cak sta vise i unutar samog brenda, istog modela su frapantne razlike u tonu, osecaju komfora pri sviranju, solidnosti i kvalitetnosti same konstrukcije i koriscenih materijala, itd., itd.

Nije dzaba poteban dobar strucnjak ili jos bolje strucni tim pri izboru klavira za neku koncertnu salu, skolu, a ne da se desi kao sto se uglavnom desavalo na ovim nasim prostorima da se poruci klavir, bez da se probere medju ono bar 10-15 komada iz te serije, pa zvuci kao kanta.

Bilo je toga ( Kolarac, ona afera u Nisu, etc. ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Da. Interesantna prica.

Imao sam prilike upoznati naseg momka koji radi u Fazioli radionici ( sever  Italije, znam da je Friuli regija, jer smo izmedju ostalog pricali i o tamosnjim izuzetnim gulashima i drugoj klopi te regije). Dosta prica i fora sam cuo direkt od njega o sklapanju Fazioli klavira.

Btw, on je kolega mog prijatelj, klavijaturiste, danas vrsnog beogradskog klavirstimera, a koga si i ti imao prilike upoznati ( hint - Framus gitara ). :)

Sa druge strane, nikada do sada nisam imao prilike uzivo videti ( ni sesti za kalvijaturu ) Fazioli.

Moje prvo saynanje ya tu firmu je bilo pre vise godina kada je onaj dasa/pijanista svirao za neku novu godinu na otvorenom ( bese li to na nekom brodu ), Pesta, bese li ?

Tada sam i cuo o tim vanstanardnim dimenzijama samog klavira.

Generalno, inkliniram Behstajn tonskom karakteru, i Bluthner ( eto, znao sam da sam zaboravio u prethodnom postu ovakvu firmu ).

U jednoj reci - fenomenalni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Da. Citao sam o tome skoro.

Mislim da je bila prezentacija njihovog klavira pre koji mesec u Subotici ?

Dosao je tom prigodom i pijanista iz Peste i izveo neki kratak resital.

To bi bilo interesantno cuti.

Btw, previse Sci Fi look za moj ukus.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...