Jump to content

Nissville Jazz Festival


Woland

Preporučeni Komentari

Eh, zakasnio si Insides, kafanu smo obavili, verujem da si se snašao. Za one koji se snašli nisu, samo par slika da vide šta su propustili danas. Mislim do sad :)

 

Postavljena slika

 

Predjelo

 

Postavljena slika

 

Predjelo no2 (crevca, pohovan mozak, pohovani škembići, teleća glava u škembetu)

 

Postavljena slika

 

Mesište

 

Postavljena slika

 

Uz preporučenu dozu šljivovice i piva. Bilo posle i palačinki i orasnica i još nečeg fancy.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 122
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Posle lakog treninga u subotu sa muckalicom, telecim repovima i rebarcima na kajmaku, danas su beogradski stomacici imali full trottle holesterola. Urnebes, zabelolucene paprike, moravska salata za meze, pa onda pohovani mozak sa sosom, pohovani skembici, crevca na zaru. Cast rostilja pokusali da spasu ustipci. Ako ne shlogiraju u sledeca 24 sata , nikad nece.

 

Jahacima apokalipse se danas prikljucio i Zocky. Bili malo u gostima kod Barneya i slusali horne.

 

Na festivalu mi se najvise svidjali TG Collective. Odlicni muzicari, posebno gitarista i perkusionistkinja. Lepa svirka. Mesavina jazza, gipsya, flamenka, malo klasicnog prizvuka. Za svaku preporuku. Iznerviralo me sto nije bilo njihovog CDa da se kupi.

 

Ron Carter dosao u postavci za klupsku svirku. Trio, klavir, gitara, bas. Malo neadekvatno za onoliki prostor i auditorijum. Posebno nerviranje izazvao zhamor publike koja je bila prilicno nezainteresovana za Cartera. Mislim da je jedan od razloga i neizdiferenciran program festivala. Posle Rona su nastupale Novelle Vague i njihova publika je ustvari nahrupila da zauzme mesta za sledecu svirku. Deca spremna za djusku a ne za jazz. Malo piva, malo vina neobavezni razgovor, caskanje i smeh i bezobzirnost prema onima koji su dosli da slusaju muziku.

 

Novele Vague su razbile. Ko tri Zaz na sceni  . Svi na nogama i djuskaju ( 'bes muziku ako te ne tera da igras) Tri bisa dovoljno govore o prijemu kod publike koja je vecinu pesama znala i pevala sa njima  .

 

 

PS

@Insides, a sto se ti ne javi pa da se organizujemo i za kafanu i coporativan odlazak na festival?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TG Collective sam propustio. Ali nisam Mariusa Neseta. Mlad, svež predstavnik Skandinavske škole, ubedljiv, ima izraženu volju da se dopadne publici te stoga povremeno podleže prenaglašenom fraziranju. Band mu odličan, pravi fini Evropski Jazz. Tek su počeli, najbolje od njih se očekuje.

 

Postavljena slika

 

Peter Ugrin je za mene bio razočarenje. Previše elektronike i bez ideje, na momente čak i iritantno. Nije ga izvadila ni efektna parafraza Bolinovih deonica sa Spectruma, koju je izveo na violini, dobivši na momente sličan zvuk. Sve je to bilo dobro odsvirano, ali beskrvno i dooosadno.

 

Ron Carter. Legenda. Zbog njega sam i došao na Nišville. Trio - bez udaraljki. Za klavirom Čiko :) (Donald Vega), gitara klinac (vremešan ipak), kao da je sad stigao iz Alabame - Russel Malone.

 

Nekoliko sopstvenih kompozicija i nekoliko standarda. Kratko, ali veoma dobro, nadahnuto, uzbudljivo. Ron je svirao, bio neophodan član tria, dakle pratio svo vreme, usmeravao i vodio. Russel je, što volim crnca sa jazz gitarom, sve ono kao da neće, ali stalno je gradio, osvajao prostor, pogotovu u sopstvenoj Candle Light.

 

Ali Vega je prosto pokidao. Mislili smo je da je sa Kube, ali sad vidim da je iz Nikaragve. Sjajan pijanista. Doktor će o tnjemu, siguran sam, nešto kvalitetnije napisati.

 

Postavljena slika

 

Carter je povremeno komunicirao sa publikom najavljujuči kompozicije. Bio je žamora u publici. Smetalo je to povremeno. Dugo će trajati dok se iznedri prava jazz publika. Organizator nije pomogao stavljajući Nouvelle Vague odmah posle Cartera.

 

Nouvelle Vague ... otslušao jednu i drugu do pola i otišao. Nisam hteo da kvarim :)

 

P.S. Hvala Sire, bio si sjajan, pravi domaćin.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigli jutros u 03:30. Od jutros mi na poslu kao na pokretnoj traci.

Smenjuju se paciijenti, a "pesak u ocima". :sleep1:

Pisem prikaz dvodnevnog boravka posle 15 h.

Ukratko : najveca impresija i razlog posete Nishville-u je ziva legenda Ron Carter, ali pijanista Vega koji je nastupao u triju sa njim mi je potpuno oduzeo dah.

Takav ton na Petrof grand piano-u na niskoj jazz sceni ( mogu samo misliti kako bi to bilo na nekom Bösendorfer-u ili Bluthner-u ) , kratko vreme posle vrlo dobre mlade ekipe iz Bergena i njihovog jazz pijaniste koji nije bio uopste naivan, naprotiv,

Medjutim, umetnik Donald Vega je poseban, hirurski precizan, bez latino potpisa ni i u jednom trenutku sto je licno za mene bilo veliki plus, u svrsi trija sve vreme, maksimalno skocentrisan i angazovan.

 

Drage Kolege forumasi, prijatelji - trebalo je videti, doziveti i cuti izvodjenje " My Funny Valentine " ovog trija i naravno klavirski solo. :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala ispravka ponukana Wolandov-im postom. Citat sa Nisville sajta :

http://www.nisville.com/index.php/sr/vesti/vesti-2013/631-the-great-bass-player-and-most-recorded-jazz-musician-comes-at-nisville

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Donald Vega (1974) američki klavirista poreklom je iz Nikaragve gde je i stekao klasično obrazovanje. Sa 14 godina dolazi u USA gde mu je prvi džez mentor bio Billy Higgins. Studirao je jazz klavir kod Kenny Barrona. Pod svojim imenom snimio je dva albuma od kojih je drugi “Spiritual Nature” iz 2012. Godine (Christian McBride – kontrabas i Lewis Nash – bubnjevi), na kojem istražuje kombinaciju džeza, latino i klasične muzike - stigao do vrha liste jazz albuma.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ovo mi sada puno toga objasnjava. :wink2:

1. klasicno muzicko obrazovanje do 14 godine u Nikaragvi

2. studije jazz klavira kod Kenny Barron-a :respect:  (otud' taj zvuk klavira i sve sto sam vec naveo u prethodnom postu )

3. rad sa Christian McBride-om ( meni licno koncert u Sava centru sa P. Metheny-jem i Antonio Sanchez-om na bubnjevima medju prvih 5 jazz gledanih koncerata ), verovatno kao dobar CV za saradnju sa legendarnim Ron Carter-om

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodjoh kuci (nekako) s' posla. :hot:

 

Pre moje analize Nishville-skih muzickih desavanja u subotu i nedelju, zelim da se iskreno i od srca zahvalim Sir Oliveru na gostoprimstvu i nesebicnom "trosenju" dragocenog vikend vremena koje je svetinja za prodicu.

S. Oliver ( u daljem tekstu Sir ) nas je prakticno sacekao ( Grozni, kum od Groznog, nekadasnji "ljuti" audiofil koji je pre nekoliko meseci prekinuo audio apstinenciju i ponovo krenuo da sklapa sistem, ali izuzeto "naslusan" i veran jazz-u, kao i moje malenkosti ), i tokom naseg boravka bio na raspolaganju za sve nase planove.

Sir je diplomatski uslisio sve nase  zelje ( gde ici, sta jesti, etc... ) po pitanju kafanskog zivota i provoda u Gradu Nisu.

Uzivao sam u dogovorima gde ici na meze, gde na rucak, gde je dobra "skembe-glava", gde su vrh rebarca na kajmaku, gde su najbolja crevca na zaru , gde ima ..... :wink2:

Grozni nije bio nimalo lak ucesnik dogovora kao veliki poznavalac malih, spolja neuglednih, ali vrhunskih kafana diljem Srbije, ukljucujuci i Nis ( profesionalna "deformacija" :shinymj5: ).

Dragi Woland je kao i ja , uvek bio saglasan sa izborom kafana, i bio je uvek u sastavu ekipe. :thumbsup:

Uostalom, Woland je vec postovao  nekoliko slicica, kao i sam Sir.

Takodje, zahvaljujuci Sir-u smo proveli ugodno subotnje popodne slusajuci diy integralno pojacalo u PP rezimu sa KT90, Sony CD player ( nisam pitao, ali sigurno upgrade-ovan by Sir ) i meni otkrovenja - Scott 100 Pro studijskih kompresionih vintage zvucnih kutija koje su me "pomerile" samo tako i podrejale mastu kako bi tu zvucali Grateful Dead, Conutry Joe & Fish, Jefferson-i etc. Razlog vise da se na ovakva druzenja ponese po koji omiljeni CD iz kolekcije.

Hvala Sir-u na ogranizovanju posete Barney-u, poznatom konstruktoru horni iz niskog regiona, a i sire. Bilo je zadovoljstvo razmeniti utiske i sukobiti neka misljenja bez trunke negativnih strujanja.

Hvala ti Branko. :shakehands:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Druženje sa "Nisville" ekipom beše kratko ali je moje zadovoljstvo što sam te drage ljude ponovo sreo baš veliko.

 

O muziciranju nemam šta da dodam, sve bitno rečeno je ispred, jedino bih naglasio da su Nouvelle Vague sve vreme mnogo dobro zvučali a i izgledali (plavuša, brineta i crnka - trio fantastikus :D), bili su kao "navijeni", energični i neumorni od početka do kraja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PS

@Insides, a sto se ti ne javi pa da se organizujemo i za kafanu i coporativan odlazak na festival?

 

Проблеми са роминг-ом! :( Милосав ме одмах контактирао путем ПП и оставио број, али нисам вас могао добити. Онда покушао и од хотелског телефона, и опет неуспешно.

 

Било би ми драго упознати вас, али ето... 

 

...добра ствар је што сам увидео да ми треба пар сати до Ниша, тако да ето мене опет тамо и пре другог фестивала.

 

Тек сам сад стигао назад, да се мало одморим, па долазе утисци.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

.. jedino bih naglasio da su Nouvelle Vague sve vreme mnogo dobro zvučali a i izgledali (plavuša, brineta i crnka - trio fantastikus :D), bili su kao "navijeni", energični i neumorni od početka do kraja.

 

Ja bas ne vjerujen, ajde uvjeri me sa slikama :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Проблеми са роминг-ом! :( Милосав ме одмах контактирао путем ПП и оставио број, али нисам вас могао добити. Онда покушао и од хотелског телефона, и опет неуспешно.Било би ми драго упознати вас, али ето......добра ствар је што сам увидео да ми треба пар сати до Ниша, тако да ето мене опет тамо и пре другог фестивала.Тек сам сад стигао назад, да се мало одморим, па долазе утисци.

Samo da si poslao PP pa bi te nasao u hotelu. Drugi put se najavi pa dodji na druzenje bez da cekas Nisvill 2014. :oke:

A ni Skopje sa ove strane nije daleko pa se mozda i pozovem da dodjem :whistle2:

Ja bas ne vjerujen, ajde uvjeri me sa slikama :-)

Ne verujes. Da li je podatak da Zulu igra u Crazy Horse-u dovoljan?http://static.mondo.rs/Picture/154655/jpeg/ http://www.nisville.com/images/stories/vesti/21-nv1.jpg  PS  molim da neko sa Admin privilegijama umetne ove slike. Meni nesto ne ide

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da si poslao PP pa bi te nasao u hotelu. Drugi put se najavi pa dodji na druzenje bez da cekas Nisvill 2014. :oke:

A ni Skopje sa ove strane nije daleko pa se mozda i pozovem da dodjem :whistle2:

 

Ево:

 

http://www.skopjejazzfest.com.mk/schedule.htm

 

Почиње 17-тог октобра. Још и долази Roscoe Mitchell, па можда и променим аватар. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodjoh kuci (nekako) s' posla. :hot:Pre moje analize Nishville-skih muzickih desavanja u subotu i nedelju, zelim da se iskreno i od srca zahvalim Sir Oliveru na gostoprimstvu i nesebicnom "trosenju" dragocenog vikend vremena koje je svetinja za prodicu.S. Oliver ( u daljem tekstu Sir ) nas je prakticno sacekao ( Grozni, kum od Groznog, nekadasnji "ljuti" audiofil koji je pre nekoliko meseci prekinuo audio apstinenciju i ponovo krenuo da sklapa sistem, ali izuzeto "naslusan" i veran jazz-u, kao i moje malenkosti ), i tokom naseg boravka bio na raspolaganju za sve nase planove.Sir je diplomatski uslisio sve nase zelje ( gde ici, sta jesti, etc... ) po pitanju kafanskog zivota i provoda u Gradu Nisu.Uzivao sam u dogovorima gde ici na meze, gde na rucak, gde je dobra "skembe-glava", gde su vrh rebarca na kajmaku, gde su najbolja crevca na zaru , gde ima ..... :wink2:Grozni nije bio nimalo lak ucesnik dogovora kao veliki poznavalac malih, spolja neuglednih, ali vrhunskih kafana diljem Srbije, ukljucujuci i Nis ( profesionalna "deformacija" :shinymj5: ).Dragi Woland je kao i ja , uvek bio saglasan sa izborom kafana, i bio je uvek u sastavu ekipe. :thumbsup:Uostalom, Woland je vec postovao nekoliko slicica, kao i sam Sir.Takodje, zahvaljujuci Sir-u smo proveli ugodno subotnje popodne slusajuci diy integralno pojacalo u PP rezimu sa KT90, Sony CD player ( nisam pitao, ali sigurno upgrade-ovan by Sir ) i meni otkrovenja - Scott 100 Pro studijskih kompresionih vintage zvucnih kutija koje su me "pomerile" samo tako i podrejale mastu kako bi tu zvucali Grateful Dead, Conutry Joe & Fish, Jefferson-i etc. Razlog vise da se na ovakva druzenja ponese po koji omiljeni CD iz kolekcije.Hvala Sir-u na ogranizovanju posete Barney-u, poznatom konstruktoru horni iz niskog regiona, a i sire. Bilo je zadovoljstvo razmeniti utiske i sukobiti neka misljenja bez trunke negativnih strujanja.Hvala ti Branko. :shakehands:

Ne zahvaljuj se doktore. To je juznjacka gostoljubivost. Sve ce da mi vratite kad ja dodjem na gostovanje u Bg. Znam da kafanski zivot u prestonici nije dorastao ovom Niskom ali cete zato imati tezi zadatak.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ево:

 

http://www.skopjejazzfest.com.mk/schedule.htm

 

Почиње 17-тог октобра. Још и долази Roscoe Mitchell, па можда и променим аватар. :)

 

Uff lineup je impresivan i bez Roscoa :) Sad si me bacio u duboko razmišljanje, a to nije dobro: zamorim se i ostanem bez love :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigoh i ja nekako. Da ne pisem, sve ste opisali. Skoplja sto se tice petak i subota u mom slucaju. Put je veseo. Drug Woland ce jos malo da palamudi, pa ce i on da se pridruzi. Znam par sjajnih mestasca u Skopju. Doktore ajde da se organizujemo na vreme. Uzgred radnja ima dosta materijala sa Nisvila. Jedino fali TG colectiv, ali videcu sa drugarom, koji je bio na konferencijama za stampu, mozda je on izvukao nesto od njih. Veliki pozdrav Nislijama jos jednom i hvalana prelepom druzenju. :oke:

P.s. Zli jezici pricaju da su Sir-a drzali na "kratak lanac" na Nouvelle Vague zbog pevaljki. Mislim, neverovatno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...