Jump to content

Play lista za Vrdnik


Doktor

Preporučeni Komentari

Bilo bi dobro vec sada napraviti neku play listu sa 5-10 muzickih numera koje bi se pustale prilikom uporedjivanja DAC-ova, CD transporta, CD player-a etc.

Mozda neki Sampler (?), mada ja licno ne volim te "audiofilske" kompilacije gde je uradjena takva produkcija da zvuce pristojno kako na ghetto blaster-u, tako i na ozbiljim audio sistemima.

Moguce da organizatori ( citaj moderatori ) vec imaju nesto konkretno ?

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 47
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja sam mislio poneti nekoliko svojih CD ploča sa muzikom pa kome se dopadne, kome ne. Prepustio bih odabir "referentnog" muzičkog materijala ljudima kojima nije toliko oštećen sluh koliko meni, ja slušam samo muziku, ne i visoke i duboke i svilenkaste činele, strune i donji veš... :)

 

Diana Krall i "Spanish Harlem" me redovito tera na toalet. (a malo je "audiofilskih kompilacija" gde te numere nema...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam mislio poneti nekoliko svojih CD ploča sa muzikom pa kome se dopadne, kome ne. Prepustio bih odabir "referentnog" muzičkog materijala ljudima kojima nije toliko oštećen sluh koliko meni, ja slušam samo muziku, ne i visoke i duboke i svilenkaste činele, strune i donji veš... :)

 

Diana Krall i "Spanish Harlem" me redovito tera na toalet. (a malo je "audiofilskih kompilacija" gde te numere nema...

Prvi trčim ako počne... Nemoj da se guraš...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a koja je to pesma? Ja to nisam slusao pa cete mi morati pustiti par puta da mi udje u usi.

 

Sala. Ne slusam je jer mi mnogo prenemaze. Vise volim Saru Von

 

Evo tri predloga:

1. Yamamoto - The Way We Were sa albuma Girl Talk iz 70 i neke. Samo tri instrumenta, klavir, kontrabas i bubnjevi. Kontrabas ne treba da zvuci kao bubanj vec treba da rezonuje kao drvena kutija, Klavir mora imati malo odjeka i u jednom delu malo da ubode u mozak ali da bude sv vreme pitom. Metlica na cineli mora da se ocrta u prostoru. Ova kompozicija ima i na novijim izdanjima ali je produkcijski ispeglana i pa zvuci nemuzikalno a i kontrabas se svira okidanjem zice dok je na starom izdanju gudalom

2. Paquito D Rivera - Tico, Tico sa Chesky izdanja. Interesantno je jer mi je sa razlicitim op klarinet totalno drukcije svirao

3. Grapeli i Petrusiani - osma stvar koju smo slusali kod Sondeka gde klavir i violina treba da pevaju i trepere kad sviraju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ionako će svatko slušati ono što voli i prema tome dati ocjenu koja će vrijediti vjerojatno samo njemu. Ljubitelji klasike će slušati klasiku, jazzeri jazz, rockeri rock, blueseri blues a svi ostali Bijelo Dugme. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ionako će svatko slušati ono što voli i prema tome dati ocjenu koja će vrijediti vjerojatno samo njemu. Ljubitelji klasike će slušati klasiku, jazzeri jazz, rockeri rock, blueseri blues a svi ostali Bijelo Dugme. :)

delimicno se slazem s' tobom.

medjutim, moja ideja ove teme je bila da ( ako mozemo ) ustanovimo neku osnovnu play listu, a naravno, kasnije, neka svako trazi/pusta sta mu zelja. :guitarplayer:

takodje, nakon vikenda u Vrrdniku, svi ucesnici bi mogli na USB flash-u poneti u svoje domove play listu i slusati/onako na memoriju uporedjivati. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet će ispasti da sam antiprotivan, no, nisam. Doktore, složite neku listu pa da se tokom preostalih nekoliko dana ponešto doda ili oduzme. Krene li se od prazne ploče, nigde nikada nećemo stići. Meni ne igra jer sam ja došao do onoga što neko zove "audio nirvana". Znam da je moje drugačije nego nešto drugo i dopada mi se tako kako je. Opremu zato i nosim, možda neko baš to traži a ne uspeva da pronađe taj "ton" (zvuk).

Doduše, zanima me i šta su drugi radili, ali ipak, najviše, šta drugi imaju da kažu...

Ajd, nabodite desetak numera koje mislite da su dobra osnova pa nek se tu nešto doda ili oduzme i eto. 

 

Ja bih predložio jednu numeru koju rado poslušam na svakom sistemu kada i ako mi se pruži prilika...

 

 

Svakako ću je poneti sa sobom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

delimicno se slazem s' tobom.

medjutim, moja ideja ove teme je bila da ( ako mozemo ) ustanovimo neku osnovnu play listu, a naravno, kasnije, neka svako trazi/pusta sta mu zelja. :guitarplayer:

takodje, nakon vikenda u Vrrdniku, svi ucesnici bi mogli na USB flash-u poneti u svoje domove play listu i slusati/onako na memoriju uporedjivati. :wink2:

 

:ok: Razumijem. :cheers:

 

Bilo bi dobro da dobrovoljac iz BG ode i kupi stanglu od 50 komada JVC diskova i da tamo napravimo listu i narezemo.

 

Nije loša ideja! Misliš na XRCD by JVC, zar ne? Sve što sam imao priliku kupiti ili poslušati je bilo jako dobro snimljeno. (IMHO)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Negde u podzemnom prolazu u Bg, da li na Terazijama ili kod Doma Omladine. Mislio sam na prazne JVC sa Taiyo Yuden folijom. Spominjani u su na hi-files forumu. Mislim da je oko 1000 dinara ili malo vise 50 komada. Mislim da se firma zove maxmedia distribution

 

Edit: evo link za informaciju http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/12519-sta-umesto-verbatim-pastel-a/page-14

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Negde u podzemnom prolazu u Bg, da li na Terazijama ili kod Doma Omladine. Mislio sam na prazne JVC sa Taiyo Yuden folijom. Spominjani u su na hi-files forumu. Mislim da je oko 1000 dinara ili malo vise 50 komada. Mislim da se firma zove maxmedia distribution

 

Edit: evo link za informaciju http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/12519-sta-umesto-verbatim-pastel-a/page-14

 

http://www.maxmedia-distribution.ls.rs/

 

Ulica: Dečanska 5 A, lokal A13

fiksni: 011/3345059

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...